[ IvanZD @ 15.02.2005. 21:20 ] @
Hi.

Igram se doma sa mysql serverom na slackware-u i radilo je ok dok se nisam malo zaigrao sa phpmyadmin programčićem pa sam očito pobrisao usere... i nakon restarta stroja više mi server ne radi, phpmyadmin je počeo govoriti da je root account bez passworda pa da sredim taj security hole, onda sam se logirao na mysql (-u root) i pokušao stavit pass za root account što nisam uspio jer mi je bio "access denied" i slično.. nakon toga sam uspio kada sam startao server sa --skip-grant-tables staviti root pass, ali sada više ništa ne radi...

Prije ove "promjene" root pass-a mi je u phpmyadmin stajalo da nemam privilegije za išta radit, a nakon nje se više ne mogu ni spojit na phpmyadmin, bez obzira na to što stavio u liniju $cfg['Servers'][$i]['password']... uglavnom, sve je nešto čudno i jako zbrkano, pa s obzirom da je riječ o test serveru i nema nekih baza koje bi trebalo sačuvati, molim za neku efikasnu uputu kako da server ponovo dovedem u stanje da radi, bez ikakvih razmišljanja o posljedicama.. kako sve restartati na početak? Ili ga na bilo koji drugi način vratiti u život?

Thx
[ IvanZD @ 17.02.2005. 18:48 ] @
Anybody? Pliz..

Dakle, da pojasnim.. kako da reinstaliram mysql i da pritom ubijem sve settingse? Probao sam removati paket i ponovo ga instalirati al sve je ostalo isto...
[ cvrle_pa @ 15.03.2005. 15:25 ] @
Citat:
IvanZD: Anybody? Pliz..

Dakle, da pojasnim.. kako da reinstaliram mysql i da pritom ubijem sve settingse? Probao sam removati paket i ponovo ga instalirati al sve je ostalo isto...


Kada deinstaliras paket obrisi direktorijume gde mysql drzi podatke (na osnovu slackware-ovog paketa /var/lib/mysql inace /usr/local/mysql/data) pa ponovo instaliraj i potom pokreni mysql_install_db ili slicno (zaboravio sam naziv).

poz,
[ _owl_ @ 15.03.2005. 22:20 ] @
Mogao bi da pokusas sa ponovnim pokretajnem mysql_insatll_db skripta (pogledaj bin direktorijum mysql-a, tamo postoji i skripta koja se zove mysql_fix_privilege_tables).