[ petrucci @ 17.02.2005. 15:49 ] @
procitao sam jednu knjigu na tu temu,autor navodi nacin promocije,pravljenja sajta..

i sl...tvrdi da ako se sve dobro odradi moze dobro da se zaradi...

recimo da je cena e-book 5 $.autor takodje tvrdi da najbolji ljudi u tom poslu imaju

desetine hiljada daunlouda mesecno?

kakva su vasa iskustva u vezi toga?
[ Dejan Bizinger @ 17.02.2005. 18:04 ] @
Ne mogu ti reci moja iskustva po pitanju e-book prodaje posto ih nisam prodavao. Jedan sam od prvih, ako ne i prvi, koji je izdao e-knjigu iz oblasti Internet marketinga. To je bilo vec davne 1999.

Dok je bila na Internetu download-ovalo ju je preko 2000 ljudi. Napravio sam dogovor sa vise ljudi iz sveta marketinga i e-businessa koji su promovisali moju knjigu na njihovim kvalitetnim sajtovima i email casopisima koji su prilicno poseceni. To je jedan od bitnih razloga zasto je knjiga bila popularna. Kasnije sam izdao drugu knjigu koja je imala tematiku vezanu za Internet istrazivanja i primenu Interneta. Planiram da ponovo postavim ove dve e-knjige za download.

Sto se tice prodaje e-knjiga, smatram da bi kod nas to islo vrlo tesko. Na Zapadu odredjeni sajtovi imaju vrlo dobar biznis prodajuci knjige kako u elektronskoj tako i u stampanoj varijanti. U elektronskoj varijanti, cene vrlo cesto mogu biti i vise od $100 sto mozes videti na odlicnom sajtu www.marketingsherpa.com Ali da bi ti neko kupio elektronsku knjigu za preko $100 potrebno je mnogo truda da bi izgradio svoju reputaciju.

Kod nas ljudi nisu navikli da kupuju tako nesto. Tu se ipak vise voli kupiti prava knjiga. Iz sopstvenog iskustva mogu da kazem da ako neko odluci da napise e-knjigu i posveti se tome da bude kvalitetna, da ce to biti vrlo korisno za reputaciju istog. A to vrlo cesto mnogo vise znaci od nekih novcanih iznosa.