[ pedjam @ 20.02.2005. 15:20 ] @
Jedno kratko pitanje:
Koja institucija je zaduzena za polaganje ispita za ovlascenog racunovodju i gde se moze nabaviti literatura za isti?

Unapred hvala
[ ljubisal @ 20.02.2005. 16:07 ] @
www.srrs.co.yu
[ lancia88 @ 20.02.2005. 19:40 ] @
Pozdrav,

i ovo uzmi sa rezervom jer nisu oni jedini ovlasceni za organizovanje polaganje strucnog ispita iako ce se tako predstaviti a mnogo bitnije je to sto se njihove diplome NE PRIZNAJU uvek kod nas, ovo pisam iskustveno. Imam dugo (od 1993.) veliki usluzni knjigovodstveni servis i imali smo raznih problema oko potpisa za brokerske kuce, privatizaciju i medjunarodnu reviziju, upravo je rec o njihovim diplomama.
[ pedjam @ 23.02.2005. 09:53 ] @
Ko je jos ovlascen za organizovanje polaganja strucnog ispita za ovlascenog racunovodju?
[ asakis @ 22.05.2007. 22:04 ] @
Da li je neko polagao strucne ispite za ovlascenog racunovodju i kako izgleda jedan ispit? Koliko su rigorozni? I da li neko ima testove za polaganje ispita?
[ MarijaMt @ 15.09.2009. 08:04 ] @
Pozdrav!

Ja sam polagala, sve je priznato, pogledaj na njihovom sajtu...cak sam sa tom dipl radila u Britaniji u svojoj struci, buduci da je ispit organizovan u saradnji sa ACCA, IFAC, SEEPAD itd...ne znam kakav ste vi problem i zasto mogli da imate...

ok, tek sada sam videla pod kojim datumom su postavljene vase poruke... sorry... 2005. godine mozda je neko mogao i da vam ospori sertifikat, ali sada je sasvim sigurno priznat...
[ Vladimir Gavrilovic @ 19.05.2016. 17:59 ] @
Citat:
pedjam:
Jedno kratko pitanje:
Koja institucija je zaduzena za polaganje ispita za ovlascenog racunovodju i gde se moze nabaviti literatura za isti?

Da vas update-ujem sa aktuelnim informacijama.

Ni jedna institucija vise nije zaduzena za obrazovanje i izdavanje sertifikata ovlascenog racunovodje. Dakle zakonom standardizovane obuke i polaganja ispita za ovlascenog racunovodju nema, nekada je postojala zakonom definisana forma ovog zvanja, ali sada ne.
To prakticno znaci da svako po nekom svom programu moze organizovati obuku i odbranu ispita i izdavanje zvanja tzv. "ovlascenog racunovodje".

Nazalost mnogi koriste ovaj termin da organizuju skole i ispite, a nude skromno i neupotrebljivo znanje. Polaznici budu motivisani sticanjem zvanja umesto znanja, a ne dobiju ni jedno ni drugo.
Ako zelite da naucite posao racunovodstva neophodno je naci kurs i skolu koja ce vas zaista nauciti poslu i oprskrbiti odgovarajucim prakticnim znanjem i vestinama da biste bili u stanju da radite u stvarnom svetu.