[ Mikky @ 22.02.2005. 21:53 ] @
...u samo 12 jednostavnih koraka -> http://www.olene.net/linux.html
[ Goran Mijailovic @ 22.02.2005. 22:15 ] @
Zanimljivo
[ srki @ 23.02.2005. 00:42 ] @
Bas je dobro. Svaka cast tome ko je to napravio.
[ weB_KiLeR @ 23.02.2005. 01:29 ] @
Super je, bas sam se nasmejao hehehe ;)
True true...
[ degojs @ 23.02.2005. 01:40 ] @
Muzika je najbolji deo :) I Spektrum je bolje svirao :>
[ dr ZiDoo @ 23.02.2005. 08:14 ] @
Hehehe mnooogooo je jako :) i like it.
[ random @ 23.02.2005. 11:49 ] @
Zabavno. Mada može to i malo otrovnije ;o) (vidi Unix-haters Handbook).
[ srki @ 23.02.2005. 12:24 ] @
Unix haters handbook jeste otrovnija ali i ozbiljnija pa se iz nje se moze dosta toga nauciti (na tudjim greskama :) ). U stvari i jeste otrovnija zato sto je ozbiljnija a ovo je ipak samo da se malo nasmejes stereotipskom pogledu na unix.

[Ovu poruku je menjao srki dana 24.02.2005. u 02:28 GMT+1]
[ Corey @ 23.02.2005. 15:45 ] @
Odlična forica.
[ Milos Stojanovic @ 23.02.2005. 17:52 ] @
Hehe, nisam ni znao za ovu foru "copy con ..." Lepo kažu da na Advocacy može najviše da se nauči
[ Sundance @ 04.05.2005. 10:59 ] @
Citat:
trooper: Hehe, nisam ni znao za ovu foru "copy con ..." :) Lepo kažu da na Advocacy može najviše da se nauči :)


Ima forica kao, kako napisati program u asmu ako je sve što imaš komandna linija bez ikakvih editora :> Pa onda copy con test.com i ručno utipkavaš ASCII kodove opkoda preko ctrl+? :>
[ yooyo @ 04.05.2005. 20:51 ] @
A obrnuto... Linux -> Win?
1. Samo instaliraj wine.

yooyo

[ Sundance @ 05.05.2005. 01:50 ] @
Citat:
yooyo: A obrnuto... Linux -> Win?
1. Samo instaliraj wine.


Je li radi Visual Studio sa tim wajn ? Nije? Oh well....
[ Dejan Lozanovic @ 05.05.2005. 08:35 ] @
Citat:
Sundance: Je li radi Visual Studio sa tim wajn ? Nije? Oh well....


Za one kojima treba neki veliki IDE imaju Eclipse, probaj videces da je IBM ipak kvalitetno odradio stvar, posto je pisan u Javi, radice ti i na windowsu bez problema :)
[ Sundance @ 05.05.2005. 09:43 ] @
Evo prelazim čim dobije podršku za C# i WinForms dizajner.
[ yooyo @ 05.05.2005. 23:44 ] @
Citat:
Sundance: Je li radi Visual Studio sa tim wajn ? Nije? Oh well....


Nemam pojma... ali znam da nesto radi (neke igrice, exploder, ...), ali ako pretvoris Windows u Linux po gornjem uputstvu to sigurno nece da radi.

yooyo
[ Sundance @ 06.05.2005. 00:07 ] @
Citat:
yooyo: Nemam pojma... ali znam da nesto radi (neke igrice, exploder, ...), ali ako pretvoris Windows u Linux po gornjem uputstvu to sigurno nece da radi.


Ona gornja uputa je "sprdnja" ako nisi primjetio.

A wine će ti koristiti tek za neke male programčiće. Za ove veće će na vidjelo izaći katastrofalni memory manager koji puca samo tako i zauzima više memorije nego cijeli KDE, te loša podrška za COM.

S druge strane za win imaš cygwin, SFU, CoLinux te onaj programčić kojem se ne mogu sjetit imena, a koji nativno izvodi elf binaries na win, resolva int 80h na odgovarakuće API-je etc...
[ Dejan Lozanovic @ 06.05.2005. 08:13 ] @
Citat:
Sundance: Ona gornja uputa je "sprdnja" ako nisi primjetio.

A wine će ti koristiti tek za neke male programčiće. Za ove veće će na vidjelo izaći katastrofalni memory manager koji puca samo tako i zauzima više memorije nego cijeli KDE, te loša podrška za COM.

S druge strane za win imaš cygwin, SFU, CoLinux te onaj programčić kojem se ne mogu sjetit imena, a koji nativno izvodi elf binaries na win, resolva int 80h na odgovarakuće API-je etc...


Mislis na line :)

http://sourceforge.net/projects/line

Citat:
Sundance: Evo prelazim čim dobije podršku za C# i WinForms dizajner.


http://www.alphaworks.ibm.com/tech/eclipsewinforms ima to vec odavno pogledaj malo pre nego sto napises nesto. Znaci trk sada da skines eclipse :)

[ Sundance @ 16.05.2005. 11:53 ] @
Citat:
Dejan Lozanovic/b]:Mislis na line :)

http://sourceforge.net/projects/line


E to :) Još malo pa ti neće trebati ni linux uopće :)

Citat:
 http://www.alphaworks.ibm.com/tech/eclipsewinforms ima to vec odavno pogledaj malo pre nego sto napises nesto. Znaci trk sada da skines eclipse :)


Nope, koliko vidim ovo samo hosta WinForms dizajner koji je već pristan u samom frameworku (tako rade i #develop i C# Builder) i nigdje ne vidim da se spominje C# već samo Java :)

Mislim za Javu što se tiče .NET:

• postoji Migration Tool za VS.NET (ima na MS-ovom sajtu), Java2C#

• postoji kompajler Java koda u MSIL (.NET metajezik), i to i za .NET i za mono (mislim da čak dolazi u monodevelop po defaultu podrška za takve projekte)

• postoji konvertor već kompajliranih java .class datoteka u .NET asemblije

A sad vidimo da uopće ne trebamo koristiti ružni Java GUI API već možemo direktno pristupati CLR objektima :)

Mislim, i #develop je lijep IDE, ali je još daleko od VS.NET za bilo kakav veći, ozbiljniji projekt. Razočarao sam se kad sam vidio da nema debugger, a sa da pišem NUnit testove mi se baš i ne da :)

Zašto bih uopće i pokretao neki glomazni, spori Java-based IDE koji troši gomilu memorije kad imam VS.NET za dž?