[ Radanko @ 24.02.2005. 00:13 ] @
Kako da od obicnog produznog kabla napravim kabal za zastitu od prenapona(verovatno treba da nesto letujem,ne znam sta I gde bih to mogao naci I pod kojim imenom ili sifrom)?Ako moze neko da mi pomogne I da savet bilo bi lepo
[ Maksimovic Bojan @ 24.02.2005. 00:52 ] @
Brate najlakse ti je da stavis jedan osigurac na 20 cm od kraja kabla. osigurac je tvoj izbor ali pazi koji stavljas da ti nije struja kao kod mene da ti se sam iskljucuje zato sto napon mnogo seta gore dole.
[ Radanko @ 24.02.2005. 00:55 ] @
Kakav osigurac ,ti mi nije jasno?
[ Maksimovic Bojan @ 24.02.2005. 01:00 ] @
Naj obicniji automatski osigurac biraj firmu imas ih zilion. faza udje faza izadje samo pitaj nekog ko radi dugo sa strujom koji bi osigurac mogao da stavis za zastitu ili jos bolje nekog ko je zavrsio elektrotehnicki fax (ako takvog nadjes).
[ Radanko @ 24.02.2005. 01:07 ] @
Pa mislim da ne moze bas svaki,valjda se zna koja je propusna moc i koji napon treba da propusti a koji da zaustavi.Ako je po tebi obican osigurac resenje,mislim da takav vec postoji u brojilu i on ce obaviti posao.Ali i sam znas da oni nisu bas dobar oslonac jer ljudima ne bi crkavali uredjaji u kuci da to oni sprecavaju,treba mi nesto osetljivije
[ Maksimovic Bojan @ 24.02.2005. 01:11 ] @
Brate sad si me podsetio ja imam produzni kabal za 5 uticnica i prenaponsku zastitu.
E slagacu te ali mislim da sam platio 700 din sitnica a dvaput mi spasila komp.
[ Radanko @ 24.02.2005. 01:19 ] @
Ok cena nije bitna,ne radi se o novcu,znam da se takav kabal moze kupiti.Hteo bih da pokusam da sam nesto napravim jer sam u dusi idealista,tako da jednostavno volim da cackam i da nesto pravim,mada mi ovo ne ide bas naj ali valjda ce nesto sinuti u ovoj ludoj glavi.Za mene nije resenje kupiti vec sam nesto ostvariti i ...
[ Maksimovic Bojan @ 24.02.2005. 01:23 ] @
sam nesto ostvariti i ..............prejebati komp ili nedo bog celu kucnu instalaciju.
probaj da nadjes po elektricarskim radnjama takve male osigurace i sam sklopi kako ti odgovara.
[ Radanko @ 24.02.2005. 01:25 ] @
Videcemo vec nesto,a ako nista pravac prodavnica, kabal pod ruku i kuci
[ Radanko @ 24.02.2005. 01:27 ] @
Pozdrav odoh da spavam,imam ispit za 4 dana ,a ja se opterecujem sa kablovima,pa reci jesam li ja normalan