[ hulja @ 24.02.2005. 09:04 ] @
izasle su nove verzije ipod mini (od 4 i 6 gb)pune se preko usb 2.0 i ipod photo od 30 i 60 gb.
ne izgledaju lose i stvarno mi je drago sto je apple doziveo veliki come back sa ipod histerijom ali se slazem sa jednim sajtom sa pitanjem apple zasto ne reklamiras macintoshe?
cak i novi imac je pratio slogan od makera ipod-a.
mac mini ce skrenuti paznju ali treba da ubace citavu gamu proizvoda u reklame.
[ Darko Selakovic @ 07.03.2005. 13:36 ] @
iPod Photo dolaze u dve varijante, iPod Photo 30GB je 35046 din a iPod Photo 60GB je 43660din.

Cena za novi iPod mini od 4GB je 19234 din, a verzija od 6GB je 24308 din.
iPod (standardni, 4 generacija) je isto sa novom nižom cenom, za verziju od 20GB je 29146 din.
[ newkid @ 08.03.2005. 14:38 ] @
A videste li kako su ojadili iPod mini paket? Nema punjača za bateriju, nema FW kabla, samo USB... Počeli su malo da glodare...

Mislio sam da je njihova politika "Premium prices for premium products", kad ono, zamalo...
[ Darko Selakovic @ 11.03.2005. 15:33 ] @
Novi iPod Photo nemaju dock, ali su cene više pristupačnije, ako se tako može reći.
[ Fuzz @ 11.03.2005. 15:45 ] @
Kupio sam ipod photo 40gb,pa da podelim utiske sa vama. Spravica je jednom recju brutalna. O apple dizajnu verovatno ne treba ni trositi reci. Dolazi u atraktivnoj cube kutiiji. U pakovanju stize sam uredjaj,slusalice,dock,wallet,software,ispravljac,usb i firewire kablovi,kao i chinchevi za povezivanje sa tv-om. Cak je i ispravljac interesantnog dizajna izliven u cuvenoj mlecnobeloj plastici. Prvo sto me iznenadilo su dimenzije ipoda. Uredjaj je manji nego sto sam ocekivao,pogotovo kad se ima u vidu da sadrzi hard od 40gb. Ekran je kvalitetan,ali ne prevelik u skladu sa dimenzijama uredjaja. Naravno moze se uvek nakaciti na tv. Novi wheel me odusevio i kretanje kroz menije je lako. Za one koji ne znaju,wheel se ne okrece fizicki vec se samo prstom lagano kruzi po njegovoj povrsini, i taj sistem sjajno funkcionise. Pomocu njega se i lako kontrolise volume,premotavanje,kao i rating pjesama. Muziku(oko 10gb za pocetak) sam prebacio bez problema i relativno brzo preko usb2.0 prikljucka. Prvo ju je potrebno uvesti u itunes aplikaciju,koja zatim svoju bazu sinhronizuje sa ipodom. Pesme koje su u wma formatu, itunes za svoje potrebe i potrebe ipoda prebacuje u acc. Prebacivanje fotografija je jednako jednostavno. Nisam stigao da isprobam nadasve korisnu funkciju koriscenja uredjaja kao prenosivog diska,ali sumnjam da cu i tu imati nekih problema. Zvuk koji se dobija na ipod slusalicama je kvalitetan i verovatno namerno ogranicen po jacini da ne bi bilo tuzbi zbog probijenih bubnih opni. Moram priznati da me zanima kakav je zvuk sa in-ear slusalicama koje se mogu dodatno dokupiti. Ipod sadrzi nekoliko aplikacija,kao sto su kalendar,alarm,notepad(za koji ipak mislim da treba tastatura) i igrice od kojih bi osim pasijansa izdvojio musiq quiz koji iz vase baze pesama izvuce jednu koju pusti i ponudi 5 odgovora takodje iz vase baze. Potrebno je pogoditi o kojoj se pesmi radi u sto kracem vremenu. Uz malo googla sam saznao da je moguce flashovanje software i dodavanje aplikacija. Verovatno sam nesto zaboravio i nedovoljno opisao svoje odusevljenje dizajnom,ali da se osvrnem i na neke lose strane.
Prva stavka je naravno visoka cena,koja je naravno jos mega naduvana za nase trziste(sta ce te kad imamo visok standard).
Druga negativna osobina je nazalost posledica fantasticne zavrsne obrade. Citava povrsina uredjaja je toliko osetljiva na ogrebotine da to nije normalno. Posebno je osetljiva zadnja metalna ploca,kao i displej. Najmanja nepaznja ce ostaviti posledice na ova dva elementa. U mom slucaju displej je vec ogreban i sada pokusavam da skontam kako ga ispolirati. Ne smem ni da pomislim sta bi se desilo da iposd padne na asfalt recimo.
Treca stvar je nepostojanje speakera. Znaci zvuk mozete cuti samo na slusalicama ili povezivanjem na eksterne zvucnike. Zbog ovoga,funkcija alarma postaje prilicno obezvredjena iako sadrzi cool opcije da vas bude pesme iz ipoda i to cak po nekom od rate pravila koja ste uspostavili. Proizvodjac je ipak kao imao na umu da necete spavati sa slusalicama ili imati zvucnike pri ruci,pa je dodao beep opciju alarmu,koja koristi neki interni speaker,ali koji je u najmanju ruku patetican. Znaci u pitanju beeper,a ne zvucnik u pravom smislu te reci,koji je toliko tih da ne bi sismisa probudio,a ne coveka. Nije mi jasna funkcija budilnika koji jedva cujete sa krajnjim naprezanjem u budnom stanju.
Eto,to su moji utisci za sad,a ako jos neko ima iskustava sa ovim uredjajem molim ga neka ih podeli sa nama.
[ NastyBoy @ 11.03.2005. 16:09 ] @
Citat:
Citava povrsina uredjaja je toliko osetljiva na ogrebotine da to nije normalno. Posebno je osetljiva zadnja metalna ploca,kao i displej. Najmanja nepaznja ce ostaviti posledice na ova dva elementa.

Metalna pozadina se vrlo lako polira. Pogledacu kasnije kako se tachno zove sredstvo za poliranje (kupio sam ga u nekom iPod e-shopu pre par meseci). Svoj iPod sam ispolirao time i pozadina je bila almost perfect!

Citat:
Ne smem ni da pomislim sta bi se desilo da iposd padne na asfalt recimo.

Nishta, provereno :)

Citat:

Treca stvar je nepostojanje speakera. Znaci zvuk mozete cuti samo na slusalicama ili povezivanjem na eksterne zvucnike.

Ne vidim poentu postojanja zvuchnika, proshlo je vreme tranzistora :))
Ozbiljno, ako si u pokretu, shta ce ti zvuchnici? Ako si u sobi, onda verovatno vec imash zvuchnike u blizini. Ne znam shta bi dobio zvuchnicima sem eventualnog bipera, ali priznaj da imash dovoljno raznih alarma/telefona/satova/budilnika u kuci da ti nije josh i iPod potreban za to :)

Inache, da bi smanjio frustraciju zbog zvuchnika i kablova, zemi sebi jedan iTrip :)
[ Fuzz @ 11.03.2005. 16:33 ] @
Pa dobro,mislio sam barem neki mali zvucnik ko na fonu,cisto da radi taj alarm preko njega i da eventualno nekom pustis pesmu,bez da mu guras slusalicu u uvo. ALi u pravu si,moze i bez njega :)
Nego,saznaj mi molim te za to poliranje.Pogotovo,ako postoji nesto za poliranje displeja.
[ milan1201 @ 14.03.2005. 11:50 ] @
To sredstvo za poliranje mozes naci na ipodlounge.com !

Samo malo potrazi i pokusaj da se ne zarazis ostalim dodacima
jer ces potrositi brdo kesha, provereno :)

b.t.w. pre neki dan mi je stigao iTrip, odusevljen sam!

Pozdrav!

[ Fuzz @ 14.03.2005. 19:10 ] @
Jesi narucivao direkt sa tog sajta? Mislim,koja je procedura,sta sa carinom,koliko si cekao i to...

Sad kad mi odgovoris samo sa NE :)
[ milan1201 @ 16.03.2005. 13:30 ] @
Mislis na iTrip?

On mi je poslat kao poklon, preko prijatelja iz USA.
Znaci oni su narucli na svoju adresu tamo pa poslali meni u SCG.
Cekao sam 12 dana, paket je otvaran na carini ali ona nije placena
jer je uredjaj 35$, carinski pregled 200 kinti :).

Apple ne salje u SCG ako se ne varam, kao ni Griffin Technologies (iTrip).
U nekim zemljama EU je i zabranjen.

Pokusaj da nadjes neki e-shop u EU ako zelis da kupujes nesto od toga.

Uostalom imas toga i ovde, u Apple centru mislim. Oko 50$ je.
Postarinu ces verovatno platiti tih 15$ kolka je razlika u ceni.
Tako da nije vredno cimanja preko neta.
btw - ja nisam znao da ima kod nas da se kupi.

MNOGO je koristan dodatak, posebno u kolima ili npr. odes kod nekog
na gajbu/ili caffe gde ide muzika za radia, podesis frekvenciju na liniji i imas 20/30/60 GB muzike!

Poz.

Milan