[ boccio @ 24.02.2005. 14:31 ] @
Koja su vasa iskustva sa ova dva najveca PPC programa? Vecina verovatno koristi AdWords, ali ono sto me primarno interesuje jeste za koje uslove, nivoe ulaganja i vrste e-poslovanja se isplati prikloniti jednom od njih?

Ja trenutno koristim AdWords, i licno mislim da je good value za poslovanja gde je usluga/proizvod skuplja od $100. Naravno da se ne isplati placati $0.20 po kliku za AdWords ako je conversion rate 1%, a sajt recimo naplacuje pristup sadrzajima pet dolara mesecno...

Sa druge strane, sa Overture nemam nikakva licna iskustva a razmisljam da udjem u program kao advertizer (Precision Match). Ono sto me primarno interesuje je da li je neko koristio ContentMatch servis i kakva su iskustva? S obzirom da Overture nudi siru paletu programa, da li neko ima iskustva koji program daje najbolje rezultate za prodaju web komponenti/softvera?

Da li mislite da ima smisla u reklamnoj kampanji kombinovati AdWords i Overture?


[ dj011 @ 25.02.2005. 02:48 ] @
Treba DUUUUGO da ti odobre oglase, a i veoma su probirljivi kod strana gde oglasi vode, ne samo da mora stranica da bude tvoja (ne mozes da stavis direktno affilate linkove) nego i traze da ima dovoljno "content", pa sad kog editora dobijes, mozda ti odobri oglas mozda ne. Navodno ima manje "click frauda jer ne primaju svakog kao partner sajt

[ boccio @ 25.02.2005. 15:22 ] @
Pa dobro, bar onda znam za sta placam :) A to za publishere je tacno, imaju donju granicu koliko mesecno impresija mora da generise sajt da bi bio primljen kao publisher, ili tako vec nesto...

To je u principu za poslovanje krajnje pozitivno, u startu eliminise "male" sajtove i webmastere koji bi da obrnu neku laku kintu kliktanjem po AdSense-u...toga kod Overture nema.
[ dj011 @ 26.02.2005. 20:17 ] @
ako planiras da masovno oglasavas tamo, mozda je dobro investirati u fast-track account na overture, zato sto odma automatski odobravaju oglase (mada ne znam da li ih posle gledaju, pa mozda mozes tako da ubacis i affiliate linkove). fast track kosta $199, mada moze da se dobije $50 dolara popust na to