[ Nedeljko @ 24.02.2005. 19:41 ] @
Od sada za pristup internetu korisite isključivo Win XP + IE. Razlog je jednostavan.

http://www.boingboing.net/2005/01/27/jailed_for_using_a_n.html

Evo malo modifikovanog skraćenog prevoda sa www.linuxserbia.com

"Jedan Londonac je dao donaciju za Aziju i predele pogođene cunamijem koristeći lynx browser na Solarisu. Webmaster sajta British Telecom je smatrao da je ovaj "neobični" događaj u logu pokušaj hakerisanja sajta i prijavio slučaj policiji, koja je pratila IP adresu i naoružana uhapsila "hakera" za vreme ručka, provalivši mu u kuću."

Ja momentalno prelazim na Win XP + IE. Ko koristi bilo šta drugo, iz mesta je najeb'o. Tamo navodno piše da može i Firerfox, dok se ograničenja vezana za OS ne pominju, ali što je sigurno sigurno je.
[ FormatC @ 24.02.2005. 22:15 ] @
3ABEPA, pa to ti je. Sad ko mi kaže da MS ne vlada svetom...
[ zaraza @ 24.02.2005. 23:33 ] @
mislim da je to obicna laz, sta sad ja mogu da izmenim sta mi pise za browser kao kill_bill_bomb_terorita :)
i sta uhapsice me
pa nisu oni sisali vesla pa da su toliko kreteni
[ Nedeljko @ 25.02.2005. 02:36 ] @
Samo se ti zezaj pa piši Solaris 10, lynx itd. Ja evo, javljam se samo iz Win XP + IE softvera.
[ Ilija Studen @ 25.02.2005. 11:56 ] @
Citat:
Ja evo, javljam se samo iz Win XP + IE softvera.


Ja se time ne bih hvalio :P
[ FormatC @ 27.02.2005. 20:55 ] @
Znači, kad to bude trebalo ja da namestim useragenta na Vindozu i Iee?
[ dr ZiDoo @ 28.02.2005. 08:39 ] @
Zvuči kao priča iz gradskog prevoza :)

U svakom slučaju policija je to.... mislim ja znam koliko policajci u mojoj ljepoj znaju. Lol, znači krajnje vrijeme je da im država plati obuku da znaju bar šta je monitor šta kućište.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.02.2005. 16:18 ] @
Ma idi begaj, pa ja nemam nameru da se odreknem firefox-a, dok god budem smatrao da je on najbolji browser, a sto da ne koristim lynx ili links ili cak i Telnet www...com:80, i ako me za to uhapse, nek spreme dobre pare, jer bi ih odmah tuzio za protivpravno lisavanje sa slobode!

Ko ima meni pravo da naredi da koristim M$ Prozore i IE??? Pa oni prvo tebe treba da uhapse sto koristis verovatno piratizovanu verziju windows-a, a ne mene koji koristim 100% legalno nabavljeni os i browser.... zamisli se malo o tome.

Nemam nista vise da kazem, sem toga sto nemam nista protiv toga da ti imas svoje misljenje, al ja necu ni svoje tako lako promeniti
[ FormatC @ 01.03.2005. 01:17 ] @
Citat:
Ma idi begaj, pa ja nemam nameru da se odreknem firefox-a, dok god budem smatrao da je on najbolji browser, a sto da ne koristim lynx ili links ili cak i Telnet www...com:80, i ako me za to uhapse, nek spreme dobre pare, jer bi ih odmah tuzio za protivpravno lisavanje sa slobode!

To mi liči na ono: „Ja ne priznajem ovaj sud blablabla...” (C)Drug Sloba.
Samo napred, narod je uz nas.
Narod, tj. široke mase korisnika lynxa!
[ degojs @ 01.03.2005. 01:31 ] @
Citat:
Lol, znači krajnje vrijeme je da im država plati obuku da znaju bar šta je monitor šta kućište.


Pazi samo da ti pre toga ne dobiješ besplatnu obuku - "upoznajte pendrek" :)))
[ byM4k5 @ 01.03.2005. 12:24 ] @
Dajem "Besplatnu obuku koristenja Internet Explorer-a". :)

How To... Open & Manage Favorites :)
...
[ Slobodan Milivojevic @ 01.03.2005. 13:25 ] @
Ma bre ljudi, kako ne kontate da ja nisam uradio nista protivuzakonito sto koritim web browser koji nije IE, pa makar isti bio i telnet.

Ko uspe da me ubedi u suprotno svaka cast.
[ byM4k5 @ 01.03.2005. 14:01 ] @
Pa, nije ni onaj gore, ali mi je policija prekinula rucak.
[ Fixer @ 01.03.2005. 14:14 ] @
Pa i grom hoce da udari i ubije covjeka ali zato niko ne nosi gromobran sa sobom. Hocu reci da jedan izolovan slucaj ne znaci nista, mogao bih naci silu takvih primjera.
[ Nedeljko @ 01.03.2005. 23:32 ] @
Znam jedan vic na ovu temu.


Video pas zeca kako beži iz šume, pa ga upita:

- Zašto bežiš zeko?
- Bežim jer štroje sve medvede po šumi.
- Ali ti nisi medved, nego zec.
- Dok ja dokažem da nisam medved nego zec, jaja odoše.