[ Beltrammi @ 25.02.2005. 23:15 ] @
interesuje me zasto je toliko drasticna razlika i ide cak do 2M/256K, mislim da li je stvar tehnicke prirode ili je stvar ekonomije. Mozda strah hosting kompanija da im nepukne posao jer svako bi mogao da hostuje sam svoj sajt pa makar i sa dinamickom adresom.

Voleo bih da cujem par misljenja.
[ markom @ 26.02.2005. 01:33 ] @
U pitanju su čisto tehnički razlozi za postojanje razlike... Zašto je razlika negde ovakva, negde i de i do 4x (Telekom Svrbija), je već političko pitanje.

Marko.
[ Beltrammi @ 26.02.2005. 10:10 ] @
mozda su razlozi i tehnicke prirode, ali npr. ja znam ljude koji imaju 1.2M, a nekad im ide i do 2M. Samo izgleda da je uplink prikovan. Ako je vec kolicina protoka vezana (i za ) sirinu propusnog opsega, a on je tehnicki ogranicen, kako onda ja imam npr. 760 a oni me pitaju pa dobro hocete li 1.2 ili 2. a ista je zica ! Izgleda da je ovo ipak politika.

p.s. 64°08'N - 21°56'W ! Whoa...
[ markom @ 26.02.2005. 13:37 ] @
Pa politika provajdera, naravno. Ako hoćeš veći uplink, kupi drugi servis, to je normalno. Niko nije rekao da NE MOŽE, samo da košta više :-).

Ja sam mislio da pitaš generalno zašto je različita brzina :-)

Marko.

P.S. Dobro si me podsetio, preselio sam se u novi stan, morao bih da izmerim tačno gde je ;-). Istina, možda se razlikuje za koji minut jugoistočno :-).