[ m4dm4n @ 27.02.2005. 01:50 ] @
Evo, kupio sam danas taj uredjaj... zasada sam zadovoljan, čita titlove ko lud, ali navodno da postoji negdje novi firmware koji dopušta i čitanje .txt titlova i da je font ipak malo veći? Koliko sam skužio , taj DVD je relativno nov pa ga slabo ima na netu...
[ deltans @ 12.03.2005. 10:20 ] @
Jel neko probao da ubaci u LG 9900 FW sa http://www.inet.hr/~krmacek ??
9900 ima 5.1 analogne izlaze [chincheve] ili samo stereo kao 8631 i 9731 ??
[ scorpion_007 @ 19.03.2005. 16:57 ] @
I ja imam DVD/Divx player LG DVX9900 i on nema 5.1 izlaz u obliku chincheva (2xfront,2xrear,2xsub i front) nego ima samo jedan Digital Optical RCA izlaz .
Zanima me sto mi je potrebno da bih mogao na player spojiti neke od 5.1 zvucnika koji imaju standardne 5.1 ulaze (npr. QUADRO 5.1 HT-500 )???
I da li postoje koji jeftiniji 5.1 zvučnici a da imaju OPTICAL IN ulaz ???

TNX
[ m4dm4n @ 19.03.2005. 23:27 ] @
Točno, nema 5.1, neg 2.1... Koliko ja znam, imaš kompjuterske 5.1 zvučnike gdje tih 5 zvučnika se prikapčaju na subwoofer, a iz njega ide jedan izlaz(stereo chincheve spojiš u jedan izlaz). Ja sam si spojio 2.1 sustav (al brijem da je 5.1 na istu foru). U vezi optičkog izlaza pojma nemam, to se moraš raspitati po markama... A u vezi ovih običnih 5.1 moraš si kupiti ono posebno vanjsko pojačalo koje onda spojiš na digitalni izlaz (desno od chinch ulaza).
[ zagyy @ 22.03.2005. 13:32 ] @
Evo ja sam našo ovdje neki firmwer nisam još probao. Koliko razumijem poljski sa ovim firmwerom bi trebali ici i txt titlovi, kad smo kod titlova kupio sam jućer ovaj dvd player ali još nisam uspio učitat titlove s divx-a. Titlovi su sub imaju isto ime kao i film ali kad zavrtim film u izborniku mi opće ne da opciju subtitle koa da ih nema-POMAGAJTE.

Firmware:

http://pl.lgservice.com/jsp/co...a1=LG_DVD.ZIP&FILE_GUBUN=B

Upute:

http://pl.lgservice.com/jsp/co..._Guide_PL.ppt&FILE_GUBUN=B

pošto mi je DVD star 2 dana ja ipak još par dana ne bi isprobavao novi firmware

Pozdrav
[ m4dm4n @ 23.03.2005. 20:41 ] @
Prema slikama na uputama, trebao bi primijetiti da to nije taj model.
[ zagyy @ 24.03.2005. 13:05 ] @
Nemoj gledat slike čitaj, provjerio sam ime fajla odgovara imenu ploče
[ scorpion_007 @ 24.03.2005. 20:02 ] @
ako neko proba flashati s tim firmwareom neka javi ovdje kako je prošlo ...

BTW na stranici http://pl.lgservice.com na pocetnoj str. je link na ovu poruku (znaci ipak je taj firmware za taj model) :


Nazwa DVX9900 DVX9800 DVX9700 Aktualizacja odczyt txt
Szanowni Pañstwo

Dla modeli DVX9900, DVX9800 oraz DVX9700 dostêpna jest aktualizacja oprogramowania umo¿liwiaj¹ca odczyt plików txt z napisami do filmów.

Powy¿sza aktualizacja nie umo¿liwia odczytu polskich znaków w plikach txt oraz srt.

Plik z oprogramowaniem: LG_DVD.ZIP
Plik z instrukcj¹ aktualizacji oprogramowania: Upgrade_Guide_PL.ppt

W przypadku dodatkowych pytañ proszê o maila:
[email protected]

LG Electronics Polska
[ m4dm4n @ 24.03.2005. 22:36 ] @
Ja još uvijek ne vidim nikakve komentare nigdje na netu... Dok ne vidim da je to to, nema prženja po mom playeru... A i ako je samo dodana podrška za *.txt, to i nije tako bitno...
Jel zna netko za program neki koji se može manipulirati sa tim driverom?
[ zagyy @ 25.03.2005. 06:53 ] @
Firmware radi, u zipu su 2 fajla obrišite onaj koji vam ne treba, tj ostavite onaj koji ima broj vaše ploče, zapržite na cd i ostalo znate.

PS.

nemojte slučajno probat stavljat firmware od drugih modela npr. onaj sa inet.hr.... jer neće ići imat ćete jedan mrtvi DVD player!!! JA PROVJERIO!!!


Bok! Ja sad moram ić tražit servis LG-a.
[ m4dm4n @ 25.03.2005. 22:53 ] @
Pa jesi li ti stavio taj firmware? Jel ima novosti? Poboljšanja : veći font, *.txt podrška, nešto treće?

p.s. pokušavam već neko vrijeme ući u servisni menu,ali nikako ne uspijevam! Što točno trebam stisnuti i u kojem dijelu menija se trebam nalaziti da bi ta kombinacija uspjela?
[ zagyy @ 29.03.2005. 06:38 ] @
Jesam stavio sam ga, s njim sam uspio dobit titlove-još su mali više nisam probao jer sam onda stavio onaj sa hinet.hr.... i onda se zablokiro.

ulazak u servisni meni: kad utipkaš onaj niz brojeva pritisni OK i drži daljinski usmjeren u DVD
[ m4dm4n @ 31.03.2005. 23:46 ] @
Zna li netko koji je program za obradu firmware-a? Naišao sam na neki, ali htio bih čuti i vaše mišljenje, jerbo želim si definitivno povećati font na playeru, pa ako mi netko u tome može pomoći,bio bih zahvalan. Navodno je neki čovjek to uspio napraviti i za 8631 player.
[ scorpion_007 @ 02.04.2005. 12:59 ] @
to i mene zanima... Ja sam poslao PM tom tipu koji je preuredio firmware za 8631 ali ne odgovara .... :((
[ m4dm4n @ 04.04.2005. 23:19 ] @
Ja imam MTKSubPatcher i MTKRemaker i pomoću njuh sam povećao fontove,ali se baš ne
usuim staviti taj novi firmware, jer još nigdje na netu nisam pročitao da je itko to stavio... Koje su točno promjene scorpione? Što novoga i boljega ima? Zar je stvarno stavljena samo podrška za .txt ? Nikakvih drugih novosti????
[ kugi @ 09.04.2005. 14:37 ] @
pozdrav ekipi na forumu!

vidim da vas muci ovo dal staviti ili ne ovaj novi firmware, posebno m4dm4n-a. ja imam dvx 9700 i stavio sam taj novi firmware (koji radi kako je zagyy rekao), no velikih promjena nema, ista je velicina slova, samo je dodana podrška txt. Mozda je i još sta dodano al ja nemam pojma. Probao sam i povecati font i to radi, no izgleda da sam stavio malo prevelika jer mi se slova u rijecima u prvom redu (samo j,y.. i ostala slicna) preklapaju s donjim redom,ne puno,samo je odrezan donji dio (npr od y je izaslo v itd). E sad mene zanima dal se i to moze kak rijesiti, tj da se poveca ona crna podloga na kojoj su titlovi? Ovak sam i zadovoljan jer su mi slova dosta veca nego prije, no bilo bi lijepo ak se i to da rijesiti
Jos da kazem od sw-a za mijenjanje onog firmware-a sam koristio MTK Remaker i MTK Font Creator.

Zivjeli!
[ scorpion_007 @ 10.04.2005. 16:49 ] @
daj mi molim te pošalji taj firmware na [email protected]
TNX
[ mihvel @ 19.05.2005. 15:28 ] @
Može li da prikazuje titlove koji nisu u istom folderu sa filmom?
[ m4dm4n @ 19.05.2005. 23:31 ] @
ne
[ njokalo @ 02.06.2005. 21:35 ] @
za sve koji imaju LG DVX9900, redovni update (za sada azurno) firmwarea,ispravke s titlovima (divx veca slova) itd.
http://dvx9900.altervista.org/
[ m4dm4n @ 05.06.2005. 19:35 ] @
Stavio sam taj firmware,ali on nema nijedan jezik koji podržava naše znakove. Kako to srediti? Probao sam na kompu mijenjati font,ali dvd ga onda ne prepoznaje...
[ kugi @ 08.06.2005. 11:42 ] @
dal se s tim firmw. preklapaju prva i druga linija prijevoda? Ili su slova neznatno veća od orig. firmw.?
[ m4dm4n @ 08.06.2005. 17:31 ] @
Odi opet na tu stranicu,stavljen je novi firmware,koji ima podrške za naše znakove te .txt titlove, plus kaj ima veći font... Ne preklapa se niš,uopće ni nema one tamne linije,nego su samo slova na ekranu! Stavio sam na newsama ( hr.rec.dvd ) tutoriale za nadogradnju...
[ zvo5 @ 17.06.2005. 14:51 ] @
Bok, jeste li probali upgrade s ovog sajta http://dvx9900.altervista.org/ i treba li skinuti onaj exe file sa LG-ove stranice da bi upgrade funkcionirao?
[ m4dm4n @ 21.06.2005. 22:50 ] @
Skini onaj firmware sa stranice, kodna stranica cp-1250 piše zašto! Ako hoćeš daj mi mejl,pa ti pošaljem tutorial kaj sam napisal za sve, vrlo jednostavno pojašnjeno. Ne moraš nikakav .exe skidati,samo firmware
[ zvo5 @ 22.06.2005. 11:53 ] @
[ zvo5 @ 22.06.2005. 12:09 ] @
"m4dm4n" Bok, mail je [email protected] i daj mi reci kako mjenjaš veličinu subtitlova, i njihovu poziciju na ekranu, i zaš li za neki dobar program za mijenjanje subtitlova?
[ ivicap @ 02.07.2005. 10:23 ] @
Evo ja sam baš prije dva dana kupio lg dvx 9900 player i super sam zadovoljan. Player čita sve do sada isprobane dvd-e i divx-e (i ne finalizirane diskove), čak je jedan dvd koji sam teškom mukom na pc pročitao bez problema vrtio, vrlo je tih pri reprodukciji, daljinski je odličan i radi sa mojim sony televizorom. Jedina mana su sitni titlovi na divx-ima. Skinuo sam firmware sa neta koji rješava problem sa sitnim titlom (http://dvx9900.altervista.org). Titl je povećan, ali još uvijek je sitan (na granici normalnog i sitnog). Jel tko zna neki drugi site gdje se može skinuti neki drugi firmware ili neki program za editiranje firmwarea?


[ ivicap @ 03.07.2005. 17:29 ] @
Evo uspio sam editirati firmware i povećati font, ali sad imam drugi problem. Kad je titl predugačak ne pokaže mi ga cijeloga. Jel se može ikako pomijeniti firmware da npr. prepolovi liniju predugačkog titla ili npr. da automatski smanji titl (ova opcija ima u bsplayeru)? Jel ovo može raditi pioneerov divx player dv-470?
[ storno @ 06.07.2005. 17:28 ] @
ponovljeni pokusaj komunikacije ...

eto 26.06 sam poslao svoj mail, ali nema mi odgovora - dakle, ako boga znate di se nadje taj tutorial o flashanju FW ... sto mu dodje news (hr.rec.dvd) - kako cu do tamo m4dm4n? ... or anybody 4 that matter ...

file Fallen Angela sam skinuo al sto s njime - nemam blage ...
[ ivicap @ 06.07.2005. 22:32 ] @
evo ti i onaj tutorial (i ja sam se namučio dok sam ga našao):

"Originalan path ne mijenja¨ ( LG_DVD\FIRMWARE\UPGRADE\LG ),a fajl koji je
unutra ima ime LV9E10203B. Kako bi saznao ime svoje ploąe, kad upali¨
dvd,odi na setup->tv aspect->16:9,samo pod to dodje¨ pribli¸i se uređaju i
naciljaj u njega i utipkaj kombinaciju 1,3,9,7,1,3,9,enter(kruzic u
sredini). Skroz na vrhu vidjet ĺe¨ broj i pogledaj podudara li se sa ovim
fajlom. Ako ne,preimenuj fajl kao ¨to ti je ime ploąe.

UPGRADE :
Zapr¸i fajl sa punim pathom na cd, zapeąati.
upali uređaj i ubaci cd unutra, on ĺe ga oąitati,reĺi da makne¨ cd i
prtisne¨ tipku prema gore. Uąini to... Makni se na koji 2 minute (mo¸da i
malo vi¨e) i kad se vrati¨ naletit ĺe¨ na resetirani uređaj sa novim
firmwareom... Nadam se da si proąitao da nema vi¨e na¨ih znakova, mislim da
ima samo ¨ i ¸..."



Ako hoćeš editirati firmware trebaš dva alata: MtkFontCreator i MTKReMaker.
Sa MtkFontCreatorom praviš svoje vlastite fontove, a sa MTKReMakerom mixaš svoje fontove sa firmwareom (kad mijenjaš firmware promijeni mu ekstenziju iz .mih u .bin, a kad ga promijeniš promijeni mu ekstenziju iz .bin u .mih i spremi ga u odgovarajući folder). Postupak za ubacivanje fontova u firmware je:
1) otvoriš sa MTKReMakerom odgovarajući firmware
2) uđeš na sekciju "OSD", pa na "OSD 1 Visuals", pa na "fonts", pa na "font 10"
3) klikneš desnom tipkom miša i dobiješ neke opcije i izabereš opciju "replace"
4) izabereš svoj font i spremiš firmware
5) promijeniš ekstenziju firmwarea u ".mih" i presmiš ga u odgovarajući folder
6) snimiš na cd ili cd-rw - (ja sam snimio barem 15 puta firmware dok nisam bio u potpunosti zadovoljan sa veličinom slova i njihovim zauzećem ekrana)
7) staviš u dvd cd i slijedi upute
[ mgl @ 19.09.2005. 02:30 ] @
Da li sam dobro razumeo da kada flashujesh uredjaj da dobijes veci font izgubis nasa slova... pa cemu onda sve ... Ne znam da li mi vise ide na nerve sitniji font ili "kukice". Inace sam veoma zadovoljan uredjajem (pogotovo sto sam ga trampio za mikrotalasnu, posto sam ih na svadbi dobio 4), jedino me stvarno nerviraju ta mala slova na titlu. S obzirom da nikada nisam fleshovao nista u zivotu te nemam pojma kako se to radi, mogu li da zamolim neku dobru dusu da mi u par koraka objasni sta da radim da bih dobio malo veci font za divx ali da nista drugo ne pokvarim. Al' onako ko da uci osnovca...
[ hariscajo @ 07.10.2005. 16:53 ] @

Molim vas da mi posaljete ustimani firmware. (dakle velika slova i karakteri iz ovih nasih jezika)

Uradio bih to sam, nisam mrskorod i gotovan, ali ovo radim za prijatelja tako da nemam pri ruci uredjaj.

Pomozite please

Mail mi je [email protected]
[ mihvel @ 21.12.2005. 15:41 ] @
Može li mi neko reći da li se fajl sa titlovima može izabrati ili mora biti u istom folderu gde je i film?
[ calexx @ 21.12.2005. 17:33 ] @
Pošto je u pitanju MTK plejer, trebalo bi da mora da bude u istom. Onaj talijanski firmware ga dobro sredi, čita valjda sve vrste titlova, prikazuje dobro sva naša slova i dovoljno su velika, praktično kao titlovi na TV.
[ mgl @ 21.12.2005. 23:58 ] @
Nazalost mora da bude u istom folderu (ukoliko nema foldera onda na istom nosacu). Nemoguce je ucitati ga posebno. Dobro je to sto kad ima vise prevoda u jednom folderu, a posto on pusta prvi, ti promenis na "subtitle" (klikas dok se ne pojavi zeljeni)




__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com
--0-443112438-1135209306=:30574
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<DIV id=RTEContent><BR><BR><B><I>mihvel &lt;[email protected]&gt;</I></B> wrote: <BLOCKQUOTE class=replbq style="PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #1010ff 2px solid"> <div>Može li mi neko reći da li se fajl sa titlovima može izabrati ili mora biti u istom folderu gde je i film?<BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#99022<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:99022:f4309d7ad7d6df224b4117aa3df03067<BR>
[ tomislavrast @ 22.12.2005. 01:52 ] @
Evo bas danas sam kupio bas ovaj LG, i zanima me link za skinuti FW koji funkcionira sa vecim titlovima i sa nasim znakovima čćšđž,

da li je to na
http://dvx9900.altervista.org/

onaj pod
v1.R7 CP1250 ??????????

Sta je na kraju sa tim uputstvima za staviti taj FW?
[ calexx @ 22.12.2005. 10:25 ] @
Baš taj link, lepo prikazuje sva naša slova (mislim da ipak ima grešaka kada su takva slova u imenima fajlova ali je to manje strašno) i dovoljno su velika. Čini mi se da može da se bira između nekoliko veličina fontova, pre mesec dana sam kupio taj plejer sestriću, nabacio firmware i kratko probao pa se ne sećam baš svih detalja.
Uz firmware ide i readme, evo dela o uputstvu:

How to upgrade firmware:
------------------------

1. Check the player "Model ID":
a. Make sure there is no disc inside
b. Go to SETUP/DISPLAY/TV Aspect and highlight 16:9
c. Press sequentially: 1, 3, 9 ,7, 1, 3, 9, ENTER
d. A system information page will appear
(note: factory defaults will be restored)

2. Rename the firmware file to "<player_model_id>.MIH"

3. Burn the "LG_DVD" folder on a CD-R/RW at the minimum burn speed

4. Load the disc in the player and follow the on-screen instructions

5. The upgrade process takes up to 2 minutes. When finished, the player will reboot

6. Restore factory defaults (see step 1)

Za svaki slučaj pazi da ne zakasniš da izvadiš CD čim plejer učita firmware pa ga izbaci, dešavalo se da neko to zaboravi pa se CD vrati unutra a plejer ukapira da opet mora da radi upgrade pa ume da napravi problem.
[ zagyy @ 31.12.2005. 15:12 ] @
Dobro, jel jos uvijek titl treba imati isto ime kao i film ili je to s ovim softwerom sređeno.

To mi još jedino ide na živce inače je player prva liga, čita sve živo, čak je pročitao mpeg- ove sa djelomično oljuštenog cd-a (kad sam cd, stavio u komp nije htio ni da mrdne), e da, čita i nefinalizirane diskove spržene na Philipsovom DVD snimaču.

Još da neko nađe jeftine (barem 2.1) zvučnike sa digitalnim ulazom sve bi bilo OK.
[ mkk @ 04.01.2006. 22:06 ] @
Stavio sam gore naveden firmware slova su povecana i odlicno su citljiva.Pleyer ucitava i txt format ali prevod i film "moraju" biti istog imena,ovo jos uvek nije popravljeno.Mana kod novog firmwara sto se titl gubi pri zumiranju slike ali se relativno lako vraca ponovnim pritiskom "subtitle" tipke na daljinsklom.I mene takodje zanima da li postoji firmware koji resava problem moranja istog zvanja filma i prevoda???
[ calexx @ 05.01.2006. 01:35 ] @
Ovo je izgleda malo teži problem pošto se često pojavljuje kod MTK čipa. Mislim da nije rešen ni kod Pioneer 380/585 mada je za prethodnu seriju (470/575) to sređeno. Meni to u principu ne smeta pošto sam uglavnom tako i rezao filmove (a opet kod mog 470 i ne moraju da se zovu isto) no mislim da će brzo da reše problem.
[ mopy @ 13.02.2006. 19:03 ] @
I ja sam vlasnik jednog DVX 9900 .Moj savjet ako želite povečati titlove najsigurnije je otići na jankomir u ECOS LG oni vam stave softvare i to je to...
[ calexx @ 13.02.2006. 22:27 ] @
Lepo je što se neko od zvaničnih interesuje i stavlja verovatno pominjani firmware ali meni je nekako predaleko da idem u jankomir.
[ Arrow @ 15.02.2006. 21:50 ] @
Uradite kako je opisano, ja jesam i formware je ekstra dobar.

Cak i da ne izadje ni jedan firmware posle njega, nema veze.... skoro savrsenstvo.



Arrow
[ Arrow @ 17.02.2006. 12:23 ] @
NAJNOVIJI FIRMWARE !!!!!!

TAZE !

sa sadrese http://pwp.netcabo.pt/dhammer/

Pozdrav,
Arrow




Evo sta nam donosi od novina:


Latest modification: v4 (14/02/2006)



In this modification credits go to br0max, for using his code routines.

+ Pan-Scan patch not only for DVDs but also for DivX (works mainly with 16:9 DivX movies)
This is a list of the modifications from br0max's website:
+ 14 Menu languages:
English, French, Spanish, German, Portuguese, Italian, Dutch, Hungarian, Polish, Russian, Swedish, Czech, Greek and Finnish
+ Supports special characters in file names and ID3 tags
+ Selectable subtitle parameters from menu:
+ Font Size: Small, Medium, Large
+ Font color: White, Yellow, Light Grey
+ Position: 0, +10, +20 ... +120
+ Vertical Align: Top, Bottom
+ Color Palette for .idx/.sub: RGB, YUV
+ Load Divx Subtitle: By Name, All, By Name or All
+ Subtitles names don't have to match movie names anymore
+ PAL and NTSC mode can be chosen from menu
+ Fixed bug that prevent access to B.L.E menu item
+ PBC menu item is moved to Display menu in Setup
+ B.L.E menu item is moved to Display menu in Setup
+ Fixed color problems in .idx/.sub subtitles
+ Supports more than 2 lines in subtitles
+ Long subtitle lines are wrapped
+ Bigger font for subtitles
+ White subtitles outlined with black
+ Same position for subtitles in PAL and NTSC mode
+ Original menu font
+ Removed annoying grey background color from subtitle area
+ Fixed bug that limits a subtitle font height to 26 pixel
+ Fixed centering bug in the subtitles
+ Fixed timing bug in .srt subtitles
+ Based on the official firmware LG DVX-9843K v1.3852
[ mara28 @ 17.02.2006. 13:02 ] @
@arrow

Jučer sam kupio ovaj player.Do sada sam koristio skyvision ipp966 sa kojim sam bio zadovoljan,ali nakon jednog strujnog udara dobio sam neke crte na ekranu,zatim mu ubacio fw od skyvision888 ,(jer ovog originalnog i nema)ali crte su ostale.

Slažem se u potpunosti sa tvojom konstatacijom da "ako ne izadje nijedan firmwer poslje nema veze".

Ovaj novi od 14.02.2006 može da ubaci bilo koji divx subtitl format sub,srt,txt(ja sam probao sub i srt) a da nazivi ne moraju biti isti kao film.
Veličina i izgled titla je sasvim ok ,nikakve potrebe nema da se tu išta mijenja.
Kada bi još moglo iz različitih foldera da učita bilo bi genijalno,ali kako ti reče i ovo je savim ok.
Odličan firmwer ,čestitke autoru..

pozdrav

Mara
[ Arrow @ 17.02.2006. 18:51 ] @
Bas sam se prijatno iznenadio...
Stvarno jako lepo radi.

Proverio na mom plejeru, radi, nije ispala.


Arrow
[ calexx @ 17.02.2006. 19:35 ] @
Citat:
mara28: Ovaj novi od 14.02.2006 može da ubaci bilo koji divx subtitl format sub,srt,txt(ja sam probao sub i srt) a da nazivi ne moraju biti isti kao film.
Ne mogu da garantujem ali mi se čini da je i sa dosadašnjim mogao da pusti titl bez obzira na ime. Svejedno, sada ima još nekih dopuna.
Citat:
mara28: Kada bi još moglo iz različitih foldera da učita bilo bi genijalno,ali kako ti reče i ovo je savim ok.
Kad ovo neko reši, promeniće se mnogo toga međ plejerima. Gufiak najavljuje novi firmware (za Pioneer, naravno) za sledeću nedelju pa ćemo da vidimo da li se bavio ovim.
Citat:
Arrow: Bas sam se prijatno iznenadio...
Stvarno jako lepo radi.

Proverio na mom plejeru, radi, nije ispala.
Što bi bila ispala? Tj, šta bi to mogla da bude ispala?
[ mkk @ 17.02.2006. 20:26 ] @
Stavio sam novi firmware by xypro i nije los.Kod nekih filmova pleyer je poceo da reprodukuje crno belu sliku ali izborom u meniju pal tv standarda umesto auto resilo je problem.
Medjutim postoji drugi problem koji mi se javljao i kod prosle verzije firmware od xypra a to je da se slika prednjaci zvuku kod nekih divx filmova.
Prvo sam mislio da je to do filma ali postvkoam firmwara sa http://dvx9900.altervista.org/ ili firmwara verzije 1.43404 sa http://pl.lgservice.com kod istih filmova slika i zvuk su sihronizovani.
Da li neko zna da li ovo se ovo moze podesiti u samom meniju jer me ovo strasno nervira?

HVALA.
[ calexx @ 17.02.2006. 21:31 ] @
Nisam video da se ovo pominje. Da li je još neko primetio problem, koliko da znam da ne žurim sa promenom.
[ Arrow @ 17.02.2006. 23:32 ] @
danas odgledao 2 filma sve ok...

Calexx, rekoh, nije ispala u smislu da nesto ne radi, sto je moguce da se desi...
Ipak, te ljude niko ne placa ni centa za svoj doprinos, a samim tim oni ni ne snose nikakvu odgovornost prema entuzijastima sto to "guraju" u svog ljubimca...

Arrow
[ calexx @ 18.02.2006. 11:16 ] @
Naravno, jasno mi je sve to ali mislim da oni dovoljno maltretiraju to što urade pre no ga objave. Uz to, već su postali imena kojima može da se veruje. Mislio sam da nije u pitanju neki lažnjak ili tako to.
Da li je još neko proverio ono sa kašnjenjem? Ne znam kada ću da odem do sestrića ili do sestričine pa da proverim.
[ mkk @ 18.02.2006. 14:48 ] @

Da se razumemo daleko od toga da novi firmware nije dobar samo sam se interesovao da li se ovo moze podesiti.Kod mene od 50-tak filmova nekih pet imaju ovaj problem pa najverovatnije je to do kompresije a mozda i do toga sto su filmovi losijeg kvaliteta (bioskopski).

Ne nameravam da ga menjam.

Primetio sam i da kod ovog firmware ako je film veliki 700 mb i nalazi se na cd-u u zadnjim minutima dolazi do zamrzavanja slike sto je bila jedna od tema i na stranim forumima,ali to je samo kod nekih filmova i samo nekoliko trenutka pred kraj tako da ne treba previse obracati paznje na ovo.
Sve u svemu novi firmwar je ok.

pozdrav.
[ zagyy @ 01.03.2006. 06:23 ] @
Jucer sam stavio firmware od Xyprov i sve ljepo radi, ali sam primjetio jednu stvar player je nakon ovoga promijenio ime ploče tj sada ima ime kao i na xypro-ovom firmwareu, pretpostavljam da sljedeći put svaki firmware pa i originalni sad moram nazvat tako?

Čekam potvrdu!?

ps.
onaj problem nesinhrnizacije je u stvari problem codeca vjerovatno je u ovom softwareu upotrebljen neki drugi koji ima problema s ovim.

jos jedna stvar, vidio sam da ljudi pitaju s kojim programom obrađivat titlove da bi radili. Najbolji i najbrži je Directsub koji ima podešenja baš za playere sa mtk čipom. Ja ih inače samo konvertujem u srt i svi su do sad radili.
[ mkk @ 01.03.2006. 14:21 ] @
Upravo tako,uvek firmware mora da se naziva kako je ime ploce.Ovo je i logicno,a inace ja sam kako sam vec rekao stavljao originalni firmware posle Xyprovog (predhodne verzije) i morao sam da menjam ime.Sta vise Xypro i izdaje nove firmware sa ovim imenom.
Ploca je promenila ime zato sto Xypru kao bazni firmware nije bio firmware od LG DVX9900.
[ mkk @ 11.03.2006. 14:42 ] @
>
>
[ AldinAga @ 28.03.2006. 23:49 ] @
Imam LG DVX9700 DVD Player i updateovo sam firmware sa FalenAngel-ovim firmware-om, pa sam hteo da pitam da li bez ikakvih problema mogu ponovo ga da updateujem sa jednom novijom verzijom Firmware-a koju je odradio onaj xypro ???
xypro FirmWare cita sve titlove bez obzira na njihova imena, ima interface na Srpskom, e samo josh da mi neko kazhe postupak kako da pregazim Falen Angel FirmWare ???
Kada sam updateo-vao na Falen Angel morao sam da menjam ono ime modela, pa me interesuje koji je sad postupak kod ponovnog updateovanja ??? Molim vas da mi odgovorite na mail: [email protected]
[ AldinAga @ 29.03.2006. 00:06 ] @
Koji model treba da upisem, da li model plocice ili onaj koji pise pri Factory Reset ???
Model mog DVD je LG DVX9700
PLS odgovorite na mail: [email protected]
Unapred Zahvalan
[ ldiablo @ 21.06.2006. 20:56 ] @
sve sam napravio po u uputama readme filea i kad sam ubacio cd u dvd player on ga neće čita(piše disc eror ili check disc) Što da radim?
[ mkk @ 22.06.2006. 11:34 ] @
Kada si kupio plejer?Ti si vec drugi na ovom forumu koji javlja istu gresku,mozda su nesto menjali kod novijih izdanja.
Sutra idem kod druga da flesujem plejer on je kupio u utorak pa ako ne uspem to je sigurno do toga. a evo ti upustvo pa probaj jos jednom:

Idite u meni i postavite se na 16:9 (u dvd-u ne sme biti cd,dvd..) a zatim ukucajte 1397139 enter.
Pojavice se plavi ekran a u gornjem delu pisace ime vase ploce (npr: lv9d10203b)

Odzipovati jednu od verzija. Iz foldera LG_DVD (C:\LG_DVD\FIRMWARE\UPGRADE\LG) ,
preimenovati fajl koji se ne naziva *********.MIH u ime koje ste procitali sa vase ploce (npr.: lv9d10203b.mih)

Zatim narezati na cd ceo folder LG_DVD sa min brzinom.Ako rezes sa nerom.
Ubacite cd u dvd i cekati da ga ucita.Dvd ce ubrzo (za desetak sekundi) izbaciti cd, vi ga obavezno izvadite ,a zatim stisnite na daljinskom tipku na gore.

Nikako ne gasiti dvd tokom nadogradnje ! ! ! ! ! To je ubitacno po njega.

Nadogradnja traje od 2 do 5 minuta.

Posle nadogradnje idite u meni i postavite se na 16:9(u dvd ne sme biti cd,dvd..) a zatim ukucajte 1397139 enter.Ponovo ce se pojaviti onaj plavi ekran sa pocetka , izadjite iz njega pritiskom na enter.Ovo je nesto kao reset.

PROCES NADOGRADNJE JE GOTOV
[ ldiablo @ 22.06.2006. 14:16 ] @
kupio sam ga prije mesec dana.probat ću pa ću javiti.
[ ldiablo @ 22.06.2006. 14:50 ] @
hvala mmk.uspeo sam.
[ komshija @ 09.03.2007. 00:11 ] @
Pozdrav svim forumašima!!!

Izvinite što temu vadim iz naftalina, ali bolje je da ovde pitam nego da otvaram novu temu!

Juče sam kupio LG DVX 9900 player, priključio ga, odgledao dva filma sve je radilo normalno. Međutim izašao sam iz kuće i kada sam se vratio probao sam da očitam DVD-RW na kome sam prethodno nasnimio par filmova, za probu! Učitao ih je sasvim normalno, bez ikakvih problema, ali su se u gornjem delu ekrana pojavile linije koje menjaju boju, crvena, zelena i plava! Ovo se dešava pri playback-u i onda se nastavi i pri povratku u MENU. Čim izbacim CD sve se vraća u normalu. Pomislio sam da je problem do diska, pa sam ponovo vratio onaj stari, sa njim je sve bilo u redu. Onda sam uzeo još par filmova i na nekima su se linije pojavljvale na nekima ne. Izvršio sam analizu diskova i shvatio sam da se linije javljalju na filmovima kompresovanim xvid sa 23 frejma u sekundi i 12 bita! Možda je problem i u samim diskovima, ali ne verujem iskreno!

Molio bih vlasnike ovog plazera da mi odgovore na par pitanja.
1. Zanima me da li je neko imao sličnih problema, i kako ih rešiti?
2. Da li je problem harware-ske prirode ili software-ske?
3. Da li odmah da vratim player i zamenim ga ili da potražim neko drugo rešenje?

Unapred se zahvaljujem svima na odgovorima!

Pozdrav, Voja
[ mkk @ 12.03.2007. 23:17 ] @
Ne, nisam imao takva iskustva sa ovim player-om,a pustio sam prko 200 dvix
filmova na njemu.Doduse nisam pustao film sa DVD-rw ali kako sam kazes isto
se desava i sa DVD-r nosacima.
Kod dvx9900 mi se jedino desilo da reprodukuje crno belu sliku kod nekih
filmova ali sa novim firmware gore pominjanim i izborom Pal, tv standarda
sve je ok.
Ne znam koliko ovo glupo zvuci ali probaj ga i na drugim tv prijemnicima
jer moguce je da tv brljavi pogotovo ako ga vezujes preko skart ulaza.
[ komshija @ 14.03.2007. 16:46 ] @
Citat:
mkk: Ne, nisam imao takva iskustva sa ovim player-om,a pustio sam prko 200 dvix
filmova na njemu.Doduse nisam pustao film sa DVD-rw ali kako sam kazes isto
se desava i sa DVD-r nosacima.
Kod dvx9900 mi se jedino desilo da reprodukuje crno belu sliku kod nekih
filmova ali sa novim firmware gore pominjanim i izborom Pal, tv standarda
sve je ok.
Ne znam koliko ovo glupo zvuči ali probaj ga i na drugim tv prijemnicima
jer moguce je da tv brljavi pogotovo ako ga vezujes preko skart ulaza.


Hvala na odgovorima!

Da vezan je preko SCART-a na TV i to sam probao na oba SCART ulaza i isto se dešavalo. Na kraju sam pročitao ovde oko procedure upgrade firmware-a, nisam ubacivao drugi, već sam samo ušao u onaj menz sa plavim ekranom i tu sam ga resetova, evo već par dana radi sasvim normalno!

Još jednom hvala na odgovorima!

Pozdrav, Voja
[ nemanja88 @ 27.03.2007. 01:57 ] @
Pls help me Probao sam da ubacim novi firmware u lg 9900 i kad je pisalo da treba da izvadim cd ja nisam izvadio i dvd je zakucao sad ne moze ni da se upali sta da radim da li zna neko da li je uredjaj mrtav ili ipak moze nesto da se uradi.. hvala u napred
[ neofx @ 27.03.2007. 06:18 ] @
nemanja88: trebao si da pratis uputstva za upgrade-ovanje. U pitanju je chip, na kome se snima software (firmware). Odnesi DVD player u servis (LG servis) da ti ubace orig. firmware - ili da ti zamene chip.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 27.03.2007. u 08:50 GMT+1]
[ nemanja88 @ 27.03.2007. 13:21 ] @
Ok ali ja sam gledao da nesto moze da se uradi preko serijskog kabla da se nakaci na komp.. Pa ako neko zna neka mi objasni kako ...
[ calexx @ 27.03.2007. 19:05 ] @
Pisano je po forumu o tome više puta, pogledaj ovde pa probaj.
[ samo_da_pitam @ 11.11.2014. 09:27 ] @
Znam da vadim temu iz naftalina, ali imam muke sa navedenim DVD playerom.
Linkovi po temi ne rade, pa bih bio zahvalan nekome ako moze da okaci negde firmware za LG DVX9900 da bih mogao da ga update-ujem.
Hvala unapred
[ mkk @ 12.11.2014. 09:57 ] @
Uh stvarno je iz naftalina, jedva nadjoh gde mi je CD.
Evo:
Code:
https://mega.co.nz/#!ioBUCRIL!aMGzFWEuWwQkcozOxtkKMRBxi82izUvGFHOeFfsvX70


Mogu da se pohvalim, da kucnem u drvo, ovaj dvd mi radi isto kao i prvog dana, od evo vec davne 2006 godine, sta reci, nekad se pravio kvalitet!

[Ovu poruku je menjao mkk dana 12.11.2014. u 11:18 GMT+1]
[ samo_da_pitam @ 20.01.2015. 17:53 ] @
Hvala puno za firmware upravo ga skinuh pa cu da krenem po uputstvu.
Imas li info koje formate cita ovo cudo. Sta god da ubacim sto imam narezano, pola nece da cita ili nece titl i ostalo.
Da li ima fore oko titlova da ne sme da bude the u nazivu i ostale dubioze kakve sam nekada davno imao sa Shockwave player-ima?