[ Dragi Tata @ 02.03.2005. 20:33 ] @
http://news.zdnet.co.uk/softwa...nix/0,39020390,39189593,00.htm

Cox revealed that although Linus is good at developing code, he does not enjoy some of the other jobs that go along with software development such as bug fixing and beta testing.



"Linus is a good developer, but is a terrible engineer," said Cox.
[ axez @ 02.03.2005. 22:01 ] @
Majke ti, a ko uziva u bug fixingu...:)
[ random @ 02.03.2005. 23:43 ] @
Alan Cox je kralj.
[ degojs @ 03.03.2005. 03:27 ] @
Dobro.. bar priznaju da ima bagova :)
[ random @ 03.03.2005. 13:33 ] @
Današnjoj omlidini je lako, sa svim tim Knopiksima i Fedorama i Andracima. Nekad, kad smo mi učili da koristimo i administriramo Linuks, bilo je mnogo teže. Samo pravi posvećenici su mogli da dođu trnovitim putem do prosvetljenja. Bilo je raznih odricanja i iskušenja. Morali smo da držimo sliku Alana Coxa na desktopu i da je ljubimo svaki put kad se ulogujemo (a ako se loguješ u terminal, onda staviš ascii-art sliku Alan Coxa u .profile)! Jedino disciplina i samopregor su vodili do cilja.

A verujte mi, ne želite da znate kako izgleda Alan u ascii-artu.

P.S. Tu je bila i tajna hakerska organizacija pod imenom Alan Cox Cow Multiplicator Machine, ali to je već druga priča....
[ _owl_ @ 03.03.2005. 15:44 ] @
Citat:
degojs: Dobro.. bar priznaju da ima bagova :)

U pravu si, ima mnogo gorih slucajeva:
1) misle da prave programe koji nemaju bug-ove,
2) znaju da prave programe sa bug-ovima ali nece da priznaju da postoje
Necu da imenujem takve kompanije ali zna se na koga [M]i[S]lim (samo cekam da raspalis flame)
[ degojs @ 03.03.2005. 22:30 ] @
Još samo da potkrepiš nečim konkretnim to što pričaš za MS (da misle.., da neće da priznaju.. :)
[ _owl_ @ 17.03.2005. 14:18 ] @
Citat:

Immunity is happy to announce the release from VSC of a new paper to our
public website regarding the technical details of the llssrv
vulnerability Microsoft released on February 8th, 2005. Along with this
paper, we've released a reliable, language-independant exploit to the
CANVAS distribution.

As stated in MS05-010, LLSSRV is not remotely exploitable on Windows
2000 Server SP3 and 4 without authentication. However, it is remotely
exploitable in Windows 2000 Advanced Server SP 3 and 4 without
authentication. This information, missing from MS05-010, is a perfect
example as to why fully independant third party security information and
exploit code provide a key link in an organization's ability to
understand and evaluate the risk posted by vulnerabilities.

Further details, vulnerability release scheduling, and other information
are available here:
http://www.immunitysec.com/resources-advisories.shtml

Thanks,
Dave Aitel
Immunity, Inc.

Sledi, sto bi se na engleskom reklo disclaimer
Na ovo sam slucajno naisao, ne znam da li je informacija tacna niti imam nameru da proveravam. Takodje nemam nameru da postavljam bilo kakav drugi post u ovoj temi sa kojim bi dokazivao nemarnost MS-a (u slucaju da su prenete informacije netacne).
[ caboom @ 17.03.2005. 14:32 ] @
Citat:
random:
P.S. Tu je bila i tajna hakerska organizacija pod imenom Alan Cox Cow Multiplicator Machine, ali to je već druga priča....


eh, to su bili dani... ACCMM, sa 2 slova vise od ACM-a...
[ Sundance @ 17.03.2005. 23:26 ] @
Citat:
_owl_: <bullshit>


MS je rekao da je nešto nemoguće exploitati i onda je netko pokazao da je moguće, i sad je to nešto jaaaaaaaaaaako loše?

Mislim, i u OSS zajednici ima tona sličnih primjera. Nisu mali broj puta Gobbles spuštali neke "eminentne" security stručnjake :>

Ali glavno da je MS u pitanju i odmah treba sasuti drvlje i kamenje. Fuj.
[ axez @ 18.03.2005. 07:59 ] @
Citat:
Sundance: MS je rekao da je nešto nemoguće exploitati i onda je netko pokazao da je moguće, i sad je to nešto jaaaaaaaaaaako loše?



Naravno da je lose.
Kompanija sa tolikim budzetom i dranjem na sav glas o secure computing bi trebalo barem da izdrzi duze od par SEKUNDI na netu pre nego sto njihov proizvod bude 0wn3d...;)
Jel se seca neko trustworthy computing inicijative?
Sta to bi......?

[ impaque @ 18.03.2005. 16:04 ] @
Citat:
degojs: Dobro.. bar priznaju da ima bagova :)

Tačno! Za razliku od...
[ degojs @ 18.03.2005. 16:07 ] @
.. h4X00ra koji koriste kupusaru.
[ Sundance @ 18.03.2005. 16:58 ] @
Citat:
axez: Kompanija sa tolikim budzetom i dranjem na sav glas o secure computing bi trebalo barem da izdrzi duze od par SEKUNDI na netu pre nego sto njihov proizvod bude 0wn3d...;)


Gle. Ako nisi 5g bio u gradu, i onda se spustiš sa sela u grad i ne paziš na semafor, ne trebaš se čuditi što te pregazio kamion :))

Ako se spustiš pak u drugo selo, ne trebaš se čuditi što te nije pregazio kamion jer ih tamo baš i nema...eventualno koja freza sa nekim geeky vozačem :)

Citat:
Jel se seca neko trustworthy computing inicijative?
Sta to bi......?


Već sam rekao jednom...TwC u obliku NGSCB (ex Palladium) nije zaživio rano kao što je MS planirao jer MS partneri i ISV nisu željeli sve aplikacije prepisati kroz novi API. Koliko vidim lejlti na blogovima, TwC je vrlo hot buzzword, stalno se rade neke konferencije, papiri pizde materine, ali budući da se radi o vrlo širokoj incijativi koja zahtijeva suradnju sa puno hardveraša, vjerojatno će u potpunosti zaživjeti tek od Longhorna.

Uglavnom, ništa baš u bližoj budućnosti. Ja se ne bih plašio da će piratluk i besplatan softver izumrijet, jer tu su kao protuteža i OSS i gomila crackera.
[ degojs @ 20.03.2005. 16:06 ] @
Ma ta inicijativa je već dala rezultate: pogledaj Win 2003, SP2 za XP, SP1 za 2003. Nije to samo ono što dolazi već sve ove stvari koje su na raspolaganju već danas.
[ axez @ 20.03.2005. 16:35 ] @
Citat:
degojs: Ma ta inicijativa je već dala rezultate: pogledaj Win 2003, SP2 za XP, SP1 za 2003. Nije to samo ono što dolazi već sve ove stvari koje su na raspolaganju već danas.



...kao naprimer LAND od pre 12 godina ...:)
[ degojs @ 20.03.2005. 16:56 ] @
Windows: 90+%
Linux: 1-2%

Pa ti pričaj ko već 10+ godina obećava kule i gradove.
[ dezelin32 @ 30.03.2005. 10:35 ] @
Milosevic - 90%
Djindjic - 10 %

...10 godina

Toliko o populizmu!
[ dezelin32 @ 30.03.2005. 10:36 ] @
Neko je nekad rekao da vecina ne moze da bude u pravu
[ WlayCo @ 30.03.2005. 10:56 ] @
demokratija bato...3 debila nadglasaju 2 genija...
[ degojs @ 30.03.2005. 16:36 ] @
Citat:
Milosevic - 90%
Djindjic - 10 %
...10 godina
Toliko o populizmu!


Nisam siguran kakva je sličnost između Miloševića i Windowsa ili Đinđića i Linuxa? Svašta.
Windows je fenomenalan proizvod, a Linux je kupusara. Neki ljudi ga koriste jer je besplatan i to je sve. Da nije, niko ga ne bi ni pogledao.

Citat:
demokratija bato...3 debila nadglasaju 2 genija...


Ti znaš za neki bolji sistem? Npr. onaj po kom genije, ispostavi se kasnije, baš i nije genije kako je izgledalo :)
[ axez @ 30.03.2005. 17:32 ] @
Citat:
degojs:Windows je fenomenalan proizvod,



Jest posebno piscima virusa, spyware-a, adware-a i ostalih gamadi...:)



Citat:
degojs:a Linux je kupusara. Neki ljudi ga koriste jer je besplatan i to je sve. Da nije, niko ga ne bi ni pogledao.



a vecina ga koristi zato sto su spoznali malo vise od "Uuuu Pera mi salje mail sa golim zenama, daj da kliknem da otvorim to" i hoce nesto korisno da urade sa svojim kompjuterom.
[ degojs @ 31.03.2005. 04:46 ] @
Citat:
Jest posebno piscima virusa, spyware-a, adware-a i ostalih gamadi...:)

Sa druge strane, Linux nije interesantan ni njima.

Probleme ove vrste na Windowsu nemaju svi korisnici, nego oni koji su manje iskusni. Sa druge strane, na Linuxu nema pa nema ni softvera a ni podrške za hardver kao na Windowsu, bez obzira na to ko koristi taj sistem.

Doduše, na Windowsu čak i za takve ljude i te probleme ima rešenje: stavi se antivirus, antispyware i vozi prijatelju.

Citat:
a vecina ga koristi zato sto su spoznali malo vise od "Uuuu Pera mi salje mail sa golim zenama, daj da kliknem da otvorim to"

Ako neko svoju upotrebu kompjutera ograniči na to, Windows je kriv? Doduše, ako si hteo da kažeš da je za čitanje mailova i gledanje slika na Linuxu potrebno biti guru, mislim da si postigao autogol.

A o tome koliko ko "poznaje kompjutere".. bolje da ne pričamo jer mi se baš nekako čini da je Linux ekipa na ovom forumu još daleko "najslabija", uzimajući u obzir sve koji se ovde manje ili više redovno javljaju i sisteme koje koriste (Windows, Linux, Unix). Programiranje da i ne pominjemo, a i tako poslovična jaka strana Linuxovaca, administracija, čini mi se da se svela na administraciju pojedinačnih web servera (doduše i to su najčešće ljudi koji 'ladno kažu da skoro jednako koriste i Windows i Linux ili Unix). O nekim većim mrežama, jednostavno - mršavo. Otkud znam, možda i imam pogrešan utisak..

Citat:
i hoce nesto korisno da urade sa svojim kompjuterom.

Ne znam samo koje to ljude i šta na Windowsu sprečava "nešto korisnu da urade sa svojim kompjuterom"?


Brate, ti ne umeš ni zajebanciju dobro da napraviš, toliko su ofucane parole koje koristiš i toliko postaje dosadno pobijati te - čak nije ni izazov, koliko je bespredmetno i loše advokatisanje. A sa tehničke strane nikad ništa. Daće i tebi bog da nađeš posao u IT, a ne da moraš da koristiš Linux kako bi imao čim da pokažeš da o kompjuterima znaš više od onih koje kompjuteri na takav način i ne interesuju kao i da ti savest bude mirna.
[ dr ZiDoo @ 31.03.2005. 13:11 ] @
Totalno diskusije ide u pogrešnu stranu a samim ti i pod katanac.