[ _owl_ @ 02.03.2005. 22:10 ] @
Za JDBC koristim jTDS drajver. Prilikom konektovanja na server dobijem sledeci izuzetak:
Code:

java.sql.SQLException: Login failed for user 'owl'. Reason: Not associated with a trusted SQL Server connection.

User owl je dodat preko Enterprise Manager-a tako sto sam na lokalnom SQL serveru isao na:
Security->Logins->New Login...
Kao metod autentifikacije stavljen je SQL Server Authentication.

Pretpostavljam da je potrebno izvrsiti jos neka podesavanja na serveru kako bi cela stvar proradila, jedino me zanima kakva.
[ Djuki @ 07.03.2005. 10:05 ] @
U pravu si jeste potrebno izvrsiti neka podesavanja, ja sam iamao isti problem, ukucaj
Code:

"trusted SQL Server connection" + "SQLServer"

u Google i doci ces do resenja, nisam zapamtio jer nemam full verziju SQLServera. pa nisam ovo ni mogao da ispravim, ako nekao zna kako u MSDE naka kaze.
[ dany @ 13.05.2005. 00:26 ] @
Ja imam isti problem:
Code:

Login failed for user 'sa'. Reason: Not associated with a trusted SQL Server connection.

samo, ja koristim i-net OPTA™ drajver.
Da li ste uspeli da nadjete resenje? Ja sam probao to preko Googla, ali se nisam bas snasao (nisam bas ni iskusan u ovakvim stvarima, od nedavno se bavim MS SQL-om)...
Hvala puno na bilo kakvoj pomoci.
[ dany @ 13.05.2005. 01:23 ] @
Konacno sam uspeo! Jednostavno je, a ja sam se toliko mucio:( Nacin resavanja mozete naci ovde.
Sustina je da se u Enterprise Manager-u podesi: Properties->Security->Authentication na: SQL Server and Windows. To je sve!
Pozdrav