[ cboris @ 03.03.2005. 08:44 ] @
Pitanje za poznavaoce Perl zajednice:

Grupa mojih prijatelja i ja bih hteli da upgrade-ujemo sajt. Do sada je to bila samo statična prezentacija.

Host paket obuhvata Perl/CGI skriptove ali ne i bazu podataka. Bilo šta tipa: forum, wiki, CMS, portal, serija malih ali kvalitetnih skriptova ili sl. sto moze da se izvede u takvom okruženju bi bilo interesantno.

Pozivam Perl/Apache experte da otvore diskusiju.
[ VRider @ 03.03.2005. 09:08 ] @
Mozes da koristis CSV fajlove kao bazu. Pogledaj modul DBI::CSV.
[ MoDcHe @ 03.03.2005. 10:05 ] @
Citat:
VRider: Mozes da koristis CSV fajlove kao bazu. Pogledaj modul DBI::CSV.


Mogao bi, ali samo pod uslovom da je DBI::CSV instaliran na serveru na kom se hostuje prezentacija. Ako je tako, onda je super, ako ne, onda ti jedino preostaje flat baza podataka (tacnije, koriscenje tekstualnih fajlova ciji bi sadrzaj bio npr: blabla|blabla|blablabla| ...).
[ VRider @ 03.03.2005. 10:07 ] @
Mislim da bi ti moduli radili i samo kad bi ih prekopirao, a vecina hosting provajdera dozvoljava dodavanje modula preko CPANa.
Cak i ako se resis da koristis flat fajl bazu, koristi polja fiksnih duzina, brze se parsiraju.
[ Leftist @ 19.06.2005. 18:01 ] @
Kako da na server dodam modul koji mi treba preko CPAN-a?
[ techcode @ 19.06.2005. 23:10 ] @
Ma nikako. Mislim to trebas da pitas "njih" (hosting administratore) da ti instaliraju.
Ili mozes lepo sam da iskopiras odgovarajuce fajlove.

Ogranizacija ti je da je :: ustvari / u putanju modula. Dakle nesto tipa :
DBD::CSV => root/DBD/CSV.pm
[ online @ 27.06.2005. 13:53 ] @
http://www.yabbforum.com/

Lako se instalira, free, ne trazi bazu.
[ Mitrović Srđan @ 27.06.2005. 20:39 ] @
yabb je ekstra bar po meni.Imam forum sa yabbom i ono jedino sto nije imao ali je bilo dostupno preko plugina jeste file atacher ali to vec ima u verziji 2 koja je still beta.Ogroman community pokrece yabb i sadrzii tone modula plugina i stilova.
[ zaja @ 25.07.2005. 16:39 ] @
Citat:
online: http://www.yabbforum.com/

Lako se instalira, free, ne trazi bazu.


Hm, meni bi trebao jedan forum a nemam pojma ni o php-u ni o Perl-u?

Jel ima tko neki tutorijal za ovo gore na nasem jeziku dakle razumljivim za mene koji prvi put se susrecem s tim...

Ljudi molim vas pomozite


hvala