[ toni2000 @ 04.03.2005. 09:03 ] @
Koja je razlika između mix-a i remix-a pjesme?
[ ton_majstor @ 04.03.2005. 09:50 ] @
Kod nas, terminoloska zapetljancija koju je kreirala "stara skola" sa radija i TV, u proslome veku.

Mix, inace remix-om zovu kod nas ljudi koji koriste tu staru terminologiju. Oni mastering zovu postprodukcija, fade-in (out) - blendovanjem ("ajde, Care, blenduj to, sa'ce kraj pesme...")

Pravilno je proces, kojim se visekanalni snimak svodi na stereo nazvati MIX-om! Naravno i za 5.1 i 7.1 surround, isti termin.

REMIX je, sa druge strane, proces REKONSTRUKCIJE i drugacijeg pristupa istoj kompoziciji. Obicno covek koji radi remix, dobije deo materijala sa originalne matrice (vokali, bas, klavir... itd) na koje zatim dodaje neke svoje elemente, menja raspored u pesmi, ubrzava je, usporava, cini DRUGACIJOM od ORIGINALA!

Kod nas, cesto remix zovu sam mix, a i ponavljanje postojeceg mix-a, iz bilo kog razloga!

Hvala ti sto si postavio ovo pitanje, vec mi se smucilo da ispravljam krive Drine!

Ako sam bio malo nejasan, pitaj sta te zanima!

Pozdrav!
[ ton_majstor @ 07.03.2005. 22:47 ] @
Zar je moguce da sam toliko lepo odgovorio da nema ko da me demantuje?

[ Ni ten ichi ryu @ 08.03.2005. 02:24 ] @
evo ja ću te demantovati :)

i Mix i Remix su časopisi izdavačke kuće Primedia Publishing.
Mix je prvenstveno namenjen profesionalnim inžinjerima (inženjerima?) zvuka i producentima, dok je Remix namenjen uglavnom kućnim, desktop muzičarima i Dj-evima
[ ton_majstor @ 08.03.2005. 13:55 ] @
Hahahaha...

Ni Ten, moje najdublje poshtovanje...