[ mijatovic_86 @ 04.03.2005. 17:42 ] @
e problem je sledeci,nadjem server, udjem na kanal, fajlovi lete pored mene a ja ne znam koja se komanda koristi za download, recimo za neki fajl ciji je broj #82
Sta treba kucati da ti ga downloadowaoooooooooooo ??????????
[ BytEfLUSh @ 04.03.2005. 17:49 ] @
Kao prvo, dva tastera su ti se zaglavila ("o" i "?"). Možda ti to pravi problem.

To što opisuješ mi liči na XDCC botove. Pre liste fajlova svaki bot ispiše komandu koja se koristi da bi od njega zatražio fajl. Npr:
/msg XDCCBOT1 XDCC SEND #82

Inače, po IRC standardima, ne postoji komanda za download već je to stvar skripte koja se nalazi na udaljenom hostu. Drugim rečima - nema univerzalnog rešenja, svaki bot bi ti trebao ispisati uputstvo kako se zahteva fajl.
[ mijatovic_86 @ 04.03.2005. 18:15 ] @
Dobro, hvala na tome , a smaracu te jos malo
Gde se podesava sledece
" You have a DCC pending, Set your client to receive the transfer. "
[ BytEfLUSh @ 04.03.2005. 18:42 ] @
DCC - Options, i isključi ignore. Takođe, namesti da ti ne vraća ignore nakon 3 minuta (sad nemam mIRC pri ruci pa ne znam tačan postupak). Kad ti bude slao fajl, iskočiće prozor i pitaće te da li prihvataš transfer ili ne. Naravno, Accept.
[ mijatovic_86 @ 07.03.2005. 20:18 ] @
inace kome trebaju kanali za download
neka ide na
http://packetnews.com/

i tamo neka kuca sta mu treba !!!
u search, naravno !!!

inace iskljuceno je ali i dalje pokazuje isto !!!
Da nema neke veze sa firewallom, i da li mogu direktno i mirca da menja portove
preko kojih ce da skida faljove?????


fora je u tome sto mi ispisuje
"Accepting send
Connection failed"

a nekad i
"Firewall: Unable to find firewall address
Connection failed"

kad se pojavi prozor za dcc
[ trsh @ 07.03.2005. 20:52 ] @
Kao sto mogu da primetim IP adresa ti je 147.91.8.*.......a to je dobro poznata adresa nase nam drage "Univerzitetske mreze", od koje je slaba vajda sa otvorenim portovima......pream tome....fora preko irc-a via *.ac.yu NE PALI!
veruj mi, vec isprobano....


POZDRAV.
[ mijatovic_86 @ 07.03.2005. 20:58 ] @
Pa dobro, mora covek sve da proba, a i nista nije nemoguce, samo je problem sto skoro niko ne zna kako, ali ne predajem se ja tako lako, iako je tesko da cu nesto postici !!!