[ borismax @ 28.05.2002. 11:57 ] @
Kako da u registry-ju (Win2000 ili NT) podesim proxy za sve usere? Probao sam da u

HKEY_USERS/.DEFAULT/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Internet Settings

dodam kljuceve ProxyEnable, ProxyServer pa cak i AutoConfigProxy ali nece... Sta jos treba da se doda ili izmeni?

Hvala unapred!
[ Mihailo @ 28.05.2002. 16:22 ] @
HKEY_USERS/.DEFAULT je model koji se kopira novom korisniku, a ako hoćeš da svi korisnici mašine koriste isti proxy, otvori gpedit.msc i nađi User configuration/ Windows settings / Internet Expolorer maintance / Connection i tu imaš podešavanja za proxy (važi za sve usere)
[ borismax @ 29.05.2002. 08:28 ] @
Citat:
Mihailo:
HKEY_USERS/.DEFAULT je model koji se kopira novom korisniku, a ako hoćeš da svi korisnici mašine koriste isti proxy, otvori gpedit.msc i nađi User configuration/ Windows settings / Internet Expolorer maintance / Connection i tu imaš podešavanja za proxy (važi za sve usere)



Da, u pravu si... Medjutim, ostaje isto pitanje - kako to uraditi preko registry-ja posto gpedit konzola ne postoji u NT-u? I zasto one promene koje sam ja uneo u HKEY_USERS/.DEFAULT/... ne daju zeljeni rezultat, ni za nove ni za vec postojece korisnike?
[ Mihailo @ 29.05.2002. 16:31 ] @
Možda je bolje da probaš da postaviš proxy na "nivou mašine" odnosno u HLM a ne u HCU, tako bi trebalo da je za sve korisnike, bez obzira da li su novi ili već postojeći. Da li ova podešavanja odgovaraju NT4, to već nisam siguran. Ovo bi trebalo da odgovara GP vrednosti LCP/Comp. config./Admin. temp./Win. comp./IE/Make proxy settings per machine

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings

ProxyEnable na 1 i dodaj proxy.
[ borismax @ 30.05.2002. 11:42 ] @
Citat:
Mihailo:
Možda je bolje da probaš da postaviš proxy na "nivou mašine" odnosno u HLM a ne u HCU, tako bi trebalo da je za sve korisnike, bez obzira da li su novi ili već postojeći. Da li ova podešavanja odgovaraju NT4, to već nisam siguran. Ovo bi trebalo da odgovara GP vrednosti LCP/Comp. config./Admin. temp./Win. comp./IE/Make proxy settings per machine

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings

ProxyEnable na 1 i dodaj proxy.


Nece, mora da ima jos nesto da se doda negde...
[ Mihailo @ 30.05.2002. 13:48 ] @
Pogledao sam skript fajlove koji prave ovu polisu, i jedino što može da fali je:

HLMSoftwarePoliciesMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings
Dodaj binray value ProxySettingsPerUser vrednost 0

BTW Koji Internet explorer imaš na tim mašinama? Ovo treba da radi od 5.01.
[ borismax @ 30.05.2002. 14:29 ] @
Citat:
Mihailo:
Pogledao sam skript fajlove koji prave ovu polisu, i jedino što može da fali je:

HLMSoftwarePoliciesMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings
Dodaj binray value ProxySettingsPerUser vrednost 0

BTW Koji Internet explorer imaš na tim mašinama? Ovo treba da radi od 5.01.


Nece pa nece... Gledao sam i u drajveru (wininet.dll), tamo stoji kljuc u

...Internet SettingsConnectionsDefaultConnectionSettings

pa sam probao i sa njim, ali ne ide. Bilo koji kljuc bilo gde da dodam ili obrisem (ProxyEnable, ProxyServer, AutoConfigProxy...) uvek mi za nove usere stoji po defaultu u Internet Explorer -> Tools -> Alternatives for Internet -> LAN settings chekirani box-ovi za "Use proxy server" i "Don't use proxy server for local addresses" dok je polje za adresu i port proxy-ja prazno.

Mora da ima nesto "jace" od svih ovih kljuceva koje ja pokusavam da menjam koje i dalje drzi default settings. Negde u drajveru, mozda?!?

Inace, imam IE 5.50

P.S. U svakom slucaju, hvala na pomoci.
[ Mihailo @ 31.05.2002. 02:17 ] @
Malo je problem što ja najbolje znam Win 2000, koristim XP, a pričamo o NTu :)
Ali mora biti rešenja, da ga --- :)

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings Security_HKLM_only dword (1)

Ovo bi trebalo da natera per-machine (odnosno HKLM vrednosti) za IE
[ borismax @ 31.05.2002. 12:56 ] @
Nece pa nece... Tebi Mihailo hvala na trudu, a ovoj registry bazi #¤%&!
[ Mihailo @ 31.05.2002. 20:41 ] @
Možda treba ići linijom manjeg otpora :) Probaj IEAK (Internet explorer administration kit) za NT4, to mu dođe kao dopuna sa IE polisama ima čak i wizardi za podešavanje sigurnosti :o) Jedino što ne valja jer se te polise odrađuju tek kad pokreneš IE

Microsoft IEAK http://microsoft.com/windows/ieak/en/default.asp

Policy management in Windows NT -- sve o polisama za NT
http://www.tml.hut.fi/Opinnot/Tik-110.501/1999/papers/policynt/
[ borismax @ 01.06.2002. 01:24 ] @
Citat:
Mihailo:
Možda treba ići linijom manjeg otpora :) Probaj IEAK (Internet explorer administration kit) za NT4, to mu dođe kao dopuna sa IE polisama ima čak i wizardi za podešavanje sigurnosti :o) Jedino što ne valja jer se te polise odrađuju tek kad pokreneš IE

Microsoft IEAK http://microsoft.com/windows/ieak/en/default.asp

Policy management in Windows NT -- sve o polisama za NT
http://www.tml.hut.fi/Opinnot/Tik-110.501/1999/papers/policynt/


Hvala, probacu u ponedeljak kad budem na poslu.
[ Shadowed @ 04.06.2002. 18:49 ] @
Nadji nekog da ti napravi program (ili napravi sam :) koji postavlja za CURRENT_USER u registry-ju ProxyEnable i stavi to kao logon script za sve user-e. Samo nisam siguran kako ide to sa logon scriptovima na NT4.0 jer Win2k poznajem mnogo bolje i ovo bi svako na njemu radilo...
[ borismax @ 05.06.2002. 00:24 ] @
Citat:
Shadowed:
Nadji nekog da ti napravi program (ili napravi sam :) koji postavlja za CURRENT_USER u registry-ju ProxyEnable i stavi to kao logon script za sve user-e. Samo nisam siguran kako ide to sa logon scriptovima na NT4.0 jer Win2k poznajem mnogo bolje i ovo bi svako na njemu radilo...


Ajde daj primer kako to ide na Windowsu 2000, imam neke stanice koje njega koriste. A mozda je slicno i za Windows NT, probacu nesto da izvedem...
[ Shadowed @ 10.06.2002. 15:48 ] @
Na ControlerDomain serveru u Active Directory Users and Computers (Control Panel>Administrative Tools) napravi organizacionu jedinicu pa u nju stavi usere kojima hoces da namestis proxy. Zatim desni klik na tu organizacionu jedinicu pa Properies. Zatim Group Policy pa ako nemas ni jednu polisu ides na Add, das ime pa Edit a ako imas samo Edit. U editoru ides na User Configuration>Windows Settings>Internet Explorer Maintenance>Connection, dupli klik na Proxy Settings i podesis kako ti odgovara. Pozatvaras sve to (gde treba ides OK...) i useri iz te organizacine jedinice ce kada se sledeci put uloguju imati tako namesten proxy.
Eto, nisam znao koji ti je deo vec poznat pa sam ti dao sve korak po korak. Ne znam sta sve od ovoga vazi za NT4.0 jer on nema aktivni diraktorijum ali ti pokusaj.
BTW, ako hoces za sve usere mozes umesto za organizacionu jedinicu da stavis grupnu polisu na ceo domen.

P.S. Izvini sto nisam ranije odgovorio - imao sam nekih problema sa NET-om...