[ rexx @ 05.03.2005. 10:31 ] @
Vidite ovo ljudi sta sam malopre nasao

http://www.infoxpress.co.yu/clients/laluna/sr/brod.php


Sve cesce vidjam ovakve oznake na domacim sajtovima. Da li je to postala praksa da ovde niko vise nista ne placa?

[ boccio @ 05.03.2005. 12:51 ] @
Pa, ja ih bas i ne vidjam nesto cesto, da se razumemo.

A sto se tice prakse i placanja - ukoliko trazis downpayment ili ugovoris placanje u fazama problema nece biti. Ako uradis ceo sajt na "dodjem ti" varijantu - sta se cudis?! Ipak je ovo Srbija.

Nego, druga stvar me zanima. Kako si ti to "nasao" ovaj sajt. Zivo me interesuje. Ako si iz InfoXpress-a, pa hoces da ispljujes neurednog platisu sto vise mozes, onda se tako i predstavi, nemoj glumiti surfera...

Pa da cujemo :)
[ spartak @ 05.03.2005. 19:45 ] @
Koliko li im duguju za taj sajt? 350 din? Inace engleska verzija se lepo vidi bez prelepljenog layer-a.
[ broker @ 06.03.2005. 00:27 ] @
Primetno je da je od Nove godine prilicno slabije placanje.
Izgleda da je PDV mnogima postao poprilicno opterecenje.
[ Dragan Varagic @ 06.03.2005. 08:21 ] @
Juče sam pričao sa prijateljem koji u poslednje dve godine ima konstantno 2.000 EUR dugova od različitih klijenata - jedni uplate, drugi su mu dužni.

S druge strane poznajem ljude koji nemaju duga od strane klijenata. Sve zavisi od postavljanja u poslu. Verujte, ljudi koji rade posao po principu "dođem ti" tačno znaju kome mogu da ostanu dužni... Ako ste vi u toj kategoriji osoba...
[ bluesman @ 07.03.2005. 01:55 ] @
Ja sam konstantno u minusu od 300 do 1000 eur. Razlog je uglavnom moja lenjost da ih jurim za pare, a oni sigurno nece da se sete. Recimo, jedan lik mi duguje od letos nekih 200 eur, usput sam mu odradio jos neke sitnice pa se nakupulo 450 eur. Kada sam se setio da mu trazim pare (pod pristiskom svoje lepse polovine :)) dogovrio sam se da se nadjemo, odem na drugi kraj grada i on kao "evo imam 100 eur, dacu ti ostatak sledece nedelje - zvacu te". Od tada je proslo 3 nedelje... meni je stvarno trulo da jurim nekoga za pare.

Onda, ima nekih koji mi nude da plate 800 eur u koznim novcanicima i rokovnicima. Ne znam samo sta treba da radim? Da odem na bivljak da ih preprodajem posle?

Zatim, cujem price, odnosno bio sam prisutan u stampariji kada je klijent, koji duguje 280 000 dinara, na pitanje "kada mozemo da ocekujemo da nam platite", mrtav ladan rekao "sta hoces bre, pustio sam ti danas 10 000 dinara" i zalupio slusalicu. Ovi bi ga rado napusili, ali onda mogu da se poljube sa svojim parama.

Opet, da ne gresim dusu, radio sam skoro jedan veci projekat, dobio avans 50 % iako ga nisam ni trazio.