[ GuRuGeoRge @ 05.03.2005. 16:04 ] @
Dvoumim se izmedju Creative SB Live! 7.1 24-bit i Audigy 2 Player. Ova prva je u prodaji od jeseni prosle godine znaci oko 5 meseci tj. poboljsana verzija one od pre 2 godine, a ova druga je pustena u prodaju 2002. godine ako se ne varam.Tu u Subotici prva kosta 2597 din. a druga 4232 din. a mene zanima da li Audigy 2 Player ima problema sa drajverima i koju se najvise isplati kupiti? Imam ABIT NF7-S rev2.0 maticnu pa hocu da rasteretim procesor a i ljubitelj sam muzike!
Molim vas pomozite mi!
[ apex @ 05.03.2005. 18:08 ] @
Audigy 2 Player naravno
SB Live! 7.1 24-bit je pretezno kartica namenjena filmofilima, zbog toiga ima 7.1 izlaz.
pre svega trebalo bi da znas da je to u stvari doradjena verzija SB Live! 5.1 value modela sto znaci da neces dobiti ni pozlacene kontakte na izlazima itd...
PS.
Mada to su sve teoretske razlike, sto znaci da u praksi nema sanse da primetis nikakvu razliku u zvuku na ovim karticama jer obe kartice imaju veliki odnos Signal/Noise koji je za covecje uho neprimetan cak i da je nizi....
ako cemo zbog teorije (uvek vazi pravilo: koliko para - toliko muzike).........
[ StORM48 @ 06.03.2005. 13:41 ] @
Jedino što korišćenjem bilo koje od ove dve, nema ništa od nekog posebnog rasterećenja procesora. Ustvari, Live je po tom pitanju i odličan, ali zato Audigy2 i nije, pošto je ta kartica poznata po problemu halapljivog proždiranja bandwitha magistrale.

U realnom radu gotovo i da nema razlike, što se toga tiče. Ali, dešava se (na mnogo mesta na internetu sam video sličan problem) da mašina ne uspeva da istera glatko izvođenje zvuka kada se sa CD-a pokrene (Divx) film, koji ima AC3 zvuk. Drugo objašnjenje ne postoji, osim da postoji problem sa, već pomenutom, halapljivošću Audigy-ja. Isti film funkcioniše savršeno kada se prekopira na disk. Takođe, filmovi koji nisu u AC3 tehnici, nemaju taj problem. Mnogi sumnjaju u problem na relaciji optika<>magistrala, ali to definitivno nije srž problema, pošto se pomenuta stvar ne dešava sa drugim karticama.

Napominjem, ovo se NE dešava svuda, ali se ipak dešava. Što ne treba da te plaši. Jer, samim tim što kod nekog radi normalno, znači da može svuda da radi normalno.

Kada je kvalitet u pitanju, ja sam pobornik ideje da se takve stvari kupuju jednom. Iako skoro duplo više cene, Audigy je dosta bolja kartica, u svakom pogledu, te sa moje strane zaslužuje svaku preporuku.

Poenta mog posta je bilo ukazivanje na pomenuto "rasterećenje", jer ga ja zaista nisam video.

Ali svi ti "problemi" padaju u vodu, kada čuješ kako to zvuči. Možda Audigy2 nije vrh planete u audiofilskom smislu, ali je svakako vrh ponude više srednje klase, koja će zadovoljiti i dobar deo profesionalaca, a kamoli "home-usera".

Još jednom - moja preporuka je Audigy 2.

Pozdrav