[ Qlex @ 05.03.2005. 16:37 ] @
Zanima me da li je moguce da se nekako zaobidje kupovina rutera i da se preko UTP kabla prenese internet konekcija na drugi racunar?

Hvala unapred
Ivan
[ Milan Andjelkovic @ 05.03.2005. 16:48 ] @
Hmmm... ajde malo pojasni šta si hteo da kažeš.

Ako si mislio da povežeš jedan ili više računara na net preko adsl-a, a bez adsl modema - to nije moguće. Ako si pak nameravao da koristiš net preko adsl-a, na dva računara, uz adsl modem, a bez dodatnog rutera - sasvim je izvodljivo.
U svakom slučaju, pogledaj forum Home Networking.
[ djalf @ 05.03.2005. 19:36 ] @
Mozes, uzmi USB ADSL modem, a dva racunara mrezis pomocu mreznih kartica, ruter ti treba samo za vise od dva racunara.
[ Milan Andjelkovic @ 06.03.2005. 11:07 ] @
Ruter nije obavezan ni za veći broj računara. Čak ni switch nije neophodan, mada je svakako poželjan.
[ boki @ 07.03.2005. 22:57 ] @
Da, znaci samo povezes masine Ethernet-om i ukljucis ICS (Internet Connection Sharing)
[ mirkoj @ 01.04.2005. 09:46 ] @
zavisi od modema!
moj ima LAN,WLAN i USB integrisan ruter tako da mogu kaciti 3 pc istovremeno na internet i u mrezu.
[ hwfanatic @ 11.04.2005. 13:46 ] @
Ja na temu umrežavanja razmišljam već jedno vreme i evo šta su mi rekli drugi ljudi: u principu postoje dve varijante. Da zadržim ovaj usb modem što ga imam i povežem svoja dva pc-ja utp crossover kablom. Ili da kupim ruter, odnosno switch, i uzmem modem što ima ethernet. Prva opcija znači veću kontrolu (jer možda nekada meni ma mom pc-ju treba pun protok, odnosno nesmetani protok, npr kada se igram), a drug aopcija znači da taj jedan pc neće morati biti stalno upaljen. Nadam se da ti je ovo bar malo pomoglo, jer ja još uvek ne mogu da se odlučim.