[ trabl @ 06.03.2005. 18:07 ] @
Da li neko može da me uputi na link gde mogu downloadovati nove kodeke za DiVX?!Imam nekoliko DiVX filmova koje ne mogu gledati ni preko RedLight-a a ni M2V Playera! Isto tako, molim za malo objašnjenje u vezi installiranja istog?

Svaka informacija je od koristi...???
[ apex @ 06.03.2005. 18:30 ] @
Mozes skinuti sa bilo kog foruma npr. www.appzpla.net ili www.warezbb.org (trenutno neradi ali ce raditi). A mozda su u pitanju i Xvid filmovi tj. Xvid kompresija skini codec za Xvid pa vidi, ili bilo koji pack kodeka npr. KliteCodecPack
[ Mister_rap @ 06.03.2005. 18:55 ] @
Sve sto te zanima uz detaljno objasnjenje mozes pronaci na sajtu www.doom9.org
[ trabl @ 07.03.2005. 15:37 ] @
Codeke nissam našao na appzla.net , dok si upravu za ovaj drugu.... Trenutno
je down! Da li ima neko "te"kodeke da mi pošalje na mail,ako ima neka to i
učini slobodno! Isto tako me interesuje, da li ću installacijom tih novih
codeca poremetiti sliku na ostalim filmovima koji su mi do sada odlično
radili??


Thanx
[ tassotti @ 07.03.2005. 16:34 ] @
Instaliras ace mega kodec i sve bi trebalo da je u redu. Svrati Istvane pa cu ti dati cd ::))
[ Logout @ 08.03.2005. 10:34 ] @
Ej ima neki program VideoLan otvara sve zive stvari ako nekoga zanima mogu mu poslati na mail!!
[ Pali zari @ 08.03.2005. 14:32 ] @
Brate sta se mucis uzmi bs player najjaci je sve pusta
[ Logout @ 08.03.2005. 15:27 ] @
Koristim ja bs ali neke stvari koje ne moze otvoriti bs, vlc ga otvara bez problema, ali bs je zakooon!
[ trabl @ 11.03.2005. 11:07 ] @
Hmmm... Skinuuo sam BS Player i opet isto!
Ajd leba ti, čovek, pošalji mi taj VideoLan ..Ali ako je pristojne
veličine!Jer imam Dial-Up konekciju..Imaj milosti!Hvala!
[ Goggi @ 13.03.2005. 18:57 ] @
Pazi sad proverana stvar,stavis kodeke( 5.05 bundle,ffd show,ac3 filter nki novi,xvid novi)i to je to,apsolutno ti rade svi filmovi koji nisu vcd,a poneki i od njih radi,za vcd imas neke druge kodeke,nikakva pakovanja,poslusaj strucnjaka,pozdrav.
[ Bojsane @ 13.03.2005. 20:27 ] @
Citat:
trabl: Hmmm... Skinuuo sam BS Player i opet isto!
Ajd leba ti, čovek, pošalji mi taj VideoLan ..Ali ako je pristojne
veličine!Jer imam Dial-Up konekciju..Imaj milosti!Hvala!


Evo ti sajt:http://www.videohelp.com/

Tu imaš i videolan sa njime stvarno radi sve...
[ trabl @ 14.03.2005. 15:41 ] @
POzdrav goggi,
A gde da nađem te kodeke?!
[ Gjagji @ 15.03.2005. 15:34 ] @
Citam par dana ovo, i pozelim da se umesam. Ako imas instaliran NERO6.xxx ili ffdshow, velike su sanse da ce ti se pustati svi divx fajlovi. U suprotnom, stvar se svodi na 3 razlicita kodeka:

1. Divx3.11(.12) fourcc DIV3, DIV4
2. Divx4 -> Divx5.xx fourcc DIVX
3. Xvid (0.8x->1.xx) fourcc XVID

Ovde ne uplicemo .wmv .mov ili .rm (microsoft, quicktime, realplayer) i njihove varijante mpeg4 kompresije. Isto tako je problematican Angel Potion divx3.xx, koji je pun bagova i problema, pa ne preporucujem njegovo instaliranje (malo je filmova kompresovano sa njime). Najnovije je H264 i nero digital, ali ja jos nisam naisao na filmove kompresovane ovime.

Teoretski, ffdshow treba da otvara sve 3 varijante, ali sam nailazio na probleme sa divx3.11. Ovaj divx3.11 preporucujem zbog moguce kompresije audio fajla sa Divx audio kodekom, koji je posle te verzije divxa umro, pa se nigde vise ne pojavljuje za instaliranje.
Kad vec pominjem zvuk, cesto je potreban i AC3 filter, za filmove koji imaju zvuk u tom obliku.
Divx ce pustati Xvid filmove (vazi i obrnuto), a sami kreatori Xvida, potvrdjuju da je dekoder Divx-a nesto brzi od Xvid-a (ovo ne vazi za enkoder sa odgovarajucim kvalitetom slike). Iz poslednje recenice se moze zakljuciti da je dovoljno instalirati samo 2 Divx kodeka:

Divx3.11 i Divx5.xx.

i jedan audio filter

AC3 filer

Kodek pakovi su smrt za operativni sistem, pogotovo ako ih laik instalira po principu 'od viska ne boli glava'... Za jos teksta na temu probaj www.fourcc.org, pa izaberi 'video codecs'

Hvala na paznji!!!
[ bagzi77 @ 15.05.2005. 03:25 ] @
MV2 player je extra i na svim uporednim testovima pokazuje da je jedan od najboljih.
Ako nekoga zeza neka promeni verziju.
Prva verzija radi extra.
[ shomyguca @ 30.12.2005. 17:29 ] @
Imam problem, instalirao sam neke "nimo" kodeke i sada mi filmovi seckaju i u BS plejeru i u DIVX plejeru?! POMAGAJTE
[ Cileinteractiv @ 30.12.2005. 18:31 ] @
Pozdrav! Posto ti je ovo prva poruka na forumu cisto da te upitim da do resenja mnogih problema mozes doci pretragom na ovom forumu jer je o mnogim pitanjima vec mnogo receno. Za pocetak predlazem da uklonis 'Nimo pack' sa racunara.
[ Mister_rap @ 30.12.2005. 21:51 ] @
Citat:
shomyguca: Imam problem, instalirao sam neke "nimo" kodeke i sada mi filmovi seckaju i u BS plejeru i u DIVX plejeru?! POMAGAJTE


Cile ti je dao pravi odgovor:) vjerujem da ces se snaci!
Pozdrav.