[ Au197/79 @ 29.05.2002. 09:45 ] @
Da li iko uči Python i koliko je on koristan imajući u vidu interakciju sa javom pomoću jythona.

Možda sam pitanje trebao da postavim na Vodič za učenje?
[ alex @ 29.05.2002. 11:59 ] @
Ja dosta radim sa Python-om (Zope ponajvise). Radio sam podosta i sa Jythonom, i mogu ti reci da je fantastican. Obuhvata svu jednostavnost i moc Python jezika sa Java jezikom. Iz jython-a mozes nasledjivati i raditi sa Java objektima kao i sa Python objektima, ali nisi samo ogranicen na rad sa njima, vec mozes istovremeno koristiti i sve python objekte, cime znatno prosirujes aplikaciju.

Poslednja verzija Jython-a moze da kreira java servlete za Java aplikacione servere (Tomcat, npr) sto je, mene licno, posebno obradovalo.

Uz to, Python jezik je zbog svoje sintakse i lakoce pisanja i pregleda koda, znatno laksi za rad i maintenance.

Preporucio bih ti da detaljno proucis dokumentaciju na http://www.jython.org/
Naravno, ukoliko imas i specificna pitanja za Python i/ili Jython, ti se obrati ovde.

Poz, alex.
[ denis86 @ 01.11.2011. 22:13 ] @
Ljudi zamolio bih vas ako neko moze da mi uradi program u python-u naravno ako ne uzima mnogo vremena a mislim da ne uzima.
Treba da ga uradim do prekosutra i tako nesto ce biti za kolokvijumu. profa nam je dao 2 zadatka da uradimo (programa) ali nisam bas nesto kao zapamtio sa predavanja :P

Domaci zadatak br.1

1. Napisati Python program kojim se izracunava i stampa povrsina pravougaonika cije su strane a = 150 cm i b = 2 m. Rezultat izraziti i u kvadratim metrima i u kvadratnim centimetrima.

2. Napisati Python program kojim se temperatura od 101 Farenhajta pretvara u Celzijuse i rezultat stampa na ekranu. Formula za pretvaranje Farenhajta u Celzijuse je

C = 5 (F − 32)9.

3. Modifikovati programe 1 i 2 tako da rade za prizvoljne ulazne podatke (Koristiti naredbu input za unos podataka).

Rok za zavrsetak zadataka je 03.11.2011.

Napomena 1 Zadatke 1 i 2 uraditi i u Python IDLE-u i u AWD-u. Zadatak 3 uraditi samo u Python IDLE-u.

Napomena 2 Naredba input ne radi u AWD-u jer se program izvrsava na serveru a ne na vasem racunaru. Kako se mogu ucitavati podaci u AWD-u bice reci na nekom sledecem casu.