[ nikoladsp @ 07.03.2005. 08:20 ] @
Evo ovako,imam dva racunara na kojima je w2k,neke jeftine Reealtek PCI mrezne koje bi trebalo da rade 10/100,20m cross kabla,instalirani su TCP/IP protokoli i fajl sharing( pri instalaciji os-a sam mu dao da sam instalira default network params.);jedan je ZIKA( 192.168.0.1 ) a drugi BEBA( 192.168.0.2 ),subneti su 255.255.255.0 i oba su deo HOMENET workgroup-e.
E sad,ZIKA vidi BEBU,al ne moze da mu pristupa ( sto me ne uznemiruje toliko,verovatno treba da namestim sharing ),ali me iritira sto BEBA ne vidi ZIKU a sem sem toga na mreznom statusu vidim da niti prima niti salje pakete,dok ZIKA salje,ali nista ne prima.ping sa zike daje dobre rezultate,sa BEBE naravno ne.stavio sam na 10 Half mode.nemam namestene WINS ni DNS zezalice,nema konekcije na internet,sta moze biti?nije mi logicno da je mrezna na BEBI neispravna jer kako je onda ZIKA video?da li je moguce da je problem u UTP prikljucku ili na samom kablu(mad je ovaj lik u prodavnici proverio na moje oci kabl)?da li je mozda problem u drajverima,posto sam probao da ih instaliram sa disketice?
Hvala unapred.
[ Milos Stojanovic @ 07.03.2005. 12:49 ] @
Zašto 10 half mode? Ako su obe Realtek kartice 100Mbps, oda bi morao da radi i 100 Full Duplex. Mada je najbolje da staviš automatic.
Za početak zaboravi My Network Places i Workgroup, i pokušaj da nateraš ping sa oba računara da bude ispod 1ms konstantno. Moguće je da je u pitanju kabl, pa bi mogao da zameniš isti. Probaj eventualno i sa drugim karticama, bila je jedna serija škart Planetovih kartica (sa Realtek čipsetom), bar u Nišu.
Sumnjivo mi je to za drajvere, jer bi trebalo da Windows 2000 ima drajvere za te Realtek kartice. Obriši ti lepo te kartice iz Device Managera, pa pusti Windows da ih sam nađe.
Proveri da li je uključeno specificiranje IP adrese (mada verovatno jeste, čim su te IP adrese), možda neki od kompjutera bezuspešno pokušava da pokupi podatke sa nepostojećeg DHCPa.
[ nikoladsp @ 07.03.2005. 13:23 ] @
ok.
ce da probam,pa cu javit rezultate sutra kad dodjem na posao.
[ nikoladsp @ 08.03.2005. 08:55 ] @
reseto,pokusao sam da zamenim kartice i okrenem kabl-sve isto.ondak izvadim scsi cdrom iz jedne makine a modem iz druge-opet isto.ondak mi sine:problem je bio verovatno u deljenju IRQ zahteva,i jednostavno sam pomerio mreznu u naredni slot i sad fercera.hvala svima na pomoci,a sad na zezanje!!!!!!!!!!!!!11
[ Milos Stojanovic @ 09.03.2005. 14:30 ] @
A ja mislio da su noćne more sa IRQovima bile samo do WinMe. Nisam znao da može biti tih muka i na Win2k i novijim.