[ snipa @ 07.03.2005. 18:42 ] @
ovako znam da je bilo ali hitno mi je potrebno, naime "oborili" su mi forum, a imam backup ali problem je u sledecem ..

Baza je od nekih 90-100 MB, sacuvana pomocu phpMyAdmin-a (nazalost samo preko njega imam pristup bazi na serveru )

e sad, kad pokusham da povratim bazu, on ide do nekih , ne znam ni ja , otprilike 50-60 % i puca, tj prekida ...
rekoshe mi da je to zbog same velichine baze ..

jel imate nekih predloga?

napomena: backup je na cd-u, drugi back up je nemoguce izvrshiti ..

pozdrav i 'fala ..

[ _owl_ @ 07.03.2005. 20:59 ] @
Ako na taj MySQL server ne mozes da se nakacis sa svoje masine, jedini nacin bi bio da podelis fajl sa backup-om na vise manjih (recimo po tabelama ili cime vec). Najbolje bi bilo da ovo uradis pomocu nekog programa (sumnjam da bi bilo koji program za obradu teksta mogao komotno da radi sa fajlom od 100MB, pogotovo ako pustis search).
[ caiser @ 08.03.2005. 13:49 ] @
Nadjite komp sa brzom konekcijom pa odatle uradite upload. Bazi na veratu mozete pristupiti van verata tako da to nece biti problem.
[ Mister Big Time @ 13.03.2005. 02:07 ] @
pa dzaba brza veza, kada je max upload file size = 2 MB.

Dakle moras da izdelis na manje deonice sql script fajl.

Sa sprom vezom moze jedino da nastupi timeout = 300 sec ako se ne varam.

E sad, cime automatski izdeliti fajl na po 2 mb... mozda Total CMD moze.
[ _owl_ @ 13.03.2005. 17:01 ] @
Samo obrati paznju da granica razdvajanja treba da se vrsi po SQL komandi, a ne po fiksnoj velicini za svaki fajl.
[ caiser @ 13.03.2005. 18:12 ] @
Citat:
Mister Big Time: pa dzaba brza veza, kada je max upload file size = 2 MB.

Dakle moras da izdelis na manje deonice sql script fajl.

Sa sprom vezom moze jedino da nastupi timeout = 300 sec ako se ne varam.

E sad, cime automatski izdeliti fajl na po 2 mb... mozda Total CMD moze.


Ti to pricas o restrikciji koju ima phpMyAdmin (tj. php). MySQL sam po sebi nema takvo ogranicenje.
[ Mister Big Time @ 15.03.2005. 23:40 ] @
Citat:
caiser: Ti to pricas o restrikciji koju ima phpMyAdmin (tj. php). MySQL sam po sebi nema takvo ogranicenje.


Pa dobro, nije bitno do cega je ogranicenje kada ti na hostingu imas 2 MB upload limit :)


Citat:
_owl_: Samo obrati paznju da granica razdvajanja treba da se vrsi po SQL komandi, a ne po fiksnoj velicini za svaki fajl.


Da, ja radim razdvajanje posle znaka ; odnosno pre pocekta nove komande .. npr. INSERT INTO.

E sad, ne znam koji bi program to sam odradio, pa sam uzeo Total CMD i split-ovao na 1.44 mb floppy velicinu, nekih 40-ak manjih delica, ali sam morao rucno da svaki editujem i zapocetu komandu da copy/paste u sledeci fajl..

[ caiser @ 16.03.2005. 06:21 ] @
Citat:
Mister Big Time: Pa dobro, nije bitno do cega je ogranicenje kada ti na hostingu imas 2 MB upload limit :)


Da se ponovim, ogranicenje postoji samo ako radis upload iz PHP-a. :)
[ Mister Big Time @ 17.03.2005. 00:30 ] @
kako drugacije? nemas direktan pristup bazi.... znaci moze ili iz phpmyadmin-a (a to je isto PHP) ili direktno iz aplikacije... opet PHP. Kako god okrenes ne moz' da ih zeznes ;)
[ caiser @ 17.03.2005. 11:29 ] @
Na veratu imas slobodan pristup bazi. U cemu je problem?
[ Mister Big Time @ 17.03.2005. 17:14 ] @
hmmm kako?
[ caiser @ 17.03.2005. 18:00 ] @
Svakako. :)

Code:
> telnet mydb.verat.net 3306
Trying 217.26.64.144...
Connected to mydb.verat.net.
Escape character is '^]'.
,
3.23.56-logWɚ7?uS~Aga
                      Connection closed by foreign host.


Code:
> mysql -u *** -h mydb.verat.net ***
ERROR 1045: Access denied for user: '***@miljan.EUnet.yu' (Using password: NO)

> mysql -u *** -p -h mydb.verat.net ***
Enter password:
Reading table information for completion of table and column names
You can turn off this feature to get a quicker startup with -A

Welcome to the MySQL monitor.  Commands end with ; or \g.
Your MySQL connection id is 26923699 to server version: 3.23.56-log

Type 'help;' or '\h' for help. Type '\c' to clear the buffer.

mysql>


Bazi se moze pristupiti sa bilo kog provajdera. Tako je bilo dok sam ja radio tamo a vidim da nista nije ni menjano.