[ Ivan Golubović @ 29.05.2002. 22:05 ] @
Koja je po vama najbolja verzija Delphija?
Logicno je da je svaka najnovija verzija ujedno i najbolja, ali mene zanima da ja mogu da koristim raznorazne (pre svega mySQL) dodatke...
[ StevanD @ 02.12.2003. 17:02 ] @
ne znam sta da ti kazem.. ja koristim Delphi 5
i bas imam puno posla oko baza i sql-a
sasvim me zadovoljava...

predpostavljam da nemas neko veliko iskustvo sa delphijem, uzmi peticu :)
[ morlic @ 02.12.2003. 17:20 ] @
Ako pocinjes od nule uzmi Delphi 7. Bilo sta starije radi posao, ali zasto da ne koristis zadnju verziju, kada razlike ipak ima? Delphi 8 za .NET je fin ali trenutno nemas toliko dokumentacije kao sto je ima za Delphi 7.

Ako zelis ozbiljno da radis u bilo kom programskom jeziku, po mom misljenju treba da uzmes uvek zadnju verziju. Promene u IT industriji su veoma brze, cesto i radikalne (nema veze sa doticnom strankom :). Dok covek krene da uci programski jezik, i stigne do nivoa kada ga moze ozbiljno upotrebljavati moze proci toliko vremena da tehnologije koje on koristi polako prestaju da budu aktuelne.

Evo primera: Delphi8 za .NET (D8). Rezovi su radikalni, Delphi - programski jezik je vidno promenjen i prosiren, platforma za izvrsavanje je sasvim novo okruzenje. Borland se potrudio da prelazak na novu platformu bude sto laksi, ali ko zeli da u punom obimu koristi D8 mora da sedne i dobro prouci novine.