[ kimistan @ 08.03.2005. 13:49 ] @
Zanima me gde da nabavim termalni stampac? Cuo sam da imaju neki bugarski koji su jeftini?

Hvala unapred!
[ BeastMaster @ 08.03.2005. 14:53 ] @
Konkretne odgovore na PP.
[ sasa022 @ 08.03.2005. 16:58 ] @
Koliko se ja razumem u to za rad tog stampaca bi ti trebao termo papir tj. papir kakav koriste stariji fax aparati i kakav koriste fiskalne kase... Ako ti se isplati da kupujes takav papir onda se raspitaj i za stampac....
[ djblade @ 08.03.2005. 18:49 ] @
Ne nije neophodan termo papir. Moze i obicni!
[ kimistan @ 09.03.2005. 10:11 ] @
Kako mislis djblade, da moze obicni papir?
[ dragancesu @ 09.03.2005. 11:10 ] @
Za koju ti namenu treba?
[ djblade @ 09.03.2005. 15:01 ] @
Citat:
kimistan: Kako mislis djblade, da moze obicni papir?


Ne znam sta ti nije jasno. Imao sam termo drucker prije jedno 2 godine. Nije bio veliki i nije mogao primati A4format ali je mogao printati na svim vrstama papira. Znaci nije mu bio neophodan termo papir.
[ dragancesu @ 10.03.2005. 07:28 ] @
Koji je to model bio?
[ kimistan @ 10.03.2005. 14:22 ] @
Treba mi da ga stavim u neki aparat,posto mi je jedan riknuo!
[ djblade @ 10.03.2005. 18:20 ] @
Citat:
dragancesu: Koji je to model bio?


Da me ubijes ne mogu se sjetiti. Neka je smijesna marka. Potrazicu na natu pa javim ako nadzem.
[ ventura @ 10.03.2005. 19:10 ] @
Bugarski, odnosno Datecs i nisu bas jeftini, i spadaju u red boljih stampaca...

Iz mog iskustva kod nas su ti najjeftiniji Star TSP-600 stampaci koje inace i ja koristim u firmi, solidna brzina stampe, i ugradjen cutter.

[ ventura @ 10.03.2005. 19:11 ] @
Citat:
djblade: Ne znam sta ti nije jasno. Imao sam termo drucker prije jedno 2 godine. Nije bio veliki i nije mogao primati A4format ali je mogao printati na svim vrstama papira. Znaci nije mu bio neophodan termo papir.


Ti si imao neku Star-Trek tehnologiju iz Beyond 3000?

Kako mozes da odvalis takvu glupost, a da ostanes ziv...
[ djblade @ 10.03.2005. 19:17 ] @
Citat:
ventura: Ti si imao neku Star-Trek tehnologiju iz Beyond 3000?

Kako mozes da odvalis takvu glupost, a da ostanes ziv...


Hmmm

ne odvaljujem gluposti samo govorim kako jeste. ako mislis da su gluposti OBRAZUJ SE!!!
znaci izrezao normalnog papira sa A4 i namotao malo i stavio u termo printer. normalno je printao. inace sam radio sa posebnim papirom. nije to bilo neko veliko iskustvo ali 15 dana sa tim printerom je dovoljno bilo da vidim sta moze pogotovo sto sam pravio neki program za njega u VBu. Znam jos da u to vrijeme (prije oko 2 god) taj tip sto sam za njega programirao u njemackoj morao da preko prevoznicke firme kupi taj printer jer nije bio svima dostupan vec samo firmama koji imaju veze sa upotrebom prevoznickih karti i slicno.Danas vidim da se moze kupiti bez icega.
[ sasa022 @ 10.03.2005. 20:28 ] @
Cekajte malo.... Da li je nekada neko imao Epson P-80 ??? ( Mislim da je dobra oznaka,uglavnom
mali prenosni termo printer.Secam ga se iz vremena kada je vladao Commodore 64 )
E za njega je postojala posebna traka ( ribbon ) kao na matricnim stampacima i iako termo stampac mogao
je sa njom da stampa i na obicnom papiru.Inace je koristio fax-rolne ( termo papir ).
[ ventura @ 10.03.2005. 20:31 ] @
Citat:
djblade: Hmmm

ne odvaljujem gluposti samo govorim kako jeste. ako mislis da su gluposti OBRAZUJ SE!!!
znaci izrezao normalnog papira sa A4 i namotao malo i stavio u termo printer. normalno je printao. inace sam radio sa posebnim papirom. nije to bilo neko veliko iskustvo ali 15 dana sa tim printerom je dovoljno bilo da vidim sta moze pogotovo sto sam pravio neki program za njega u VBu. Znam jos da u to vrijeme (prije oko 2 god) taj tip sto sam za njega programirao u njemackoj morao da preko prevoznicke firme kupi taj printer jer nije bio svima dostupan vec samo firmama koji imaju veze sa upotrebom prevoznickih karti i slicno.Danas vidim da se moze kupiti bez icega.


Ukoliko je to stvarno tačno i ukoliko ne lažes, onda bi ti trebao da se obrazuješ i da naučis da praviš razliku između MATRIČNOG i TERMALNOG printera!

Ako je taj printer štampao i na normalnom papiru, to znači da nikako nije bio termalni već matricni, jer termalni radi na principu zagrejavanja glave i na taj nacin prenosi otisak na termo-osetljivi papir koji pocrni na mestima koja su zagrejana, dok matricni nanosi otisak tako sto iglicama udara u papir, a između iglica i papira nalazi se ribon.

A pošto vidim da si opet lupio u nameri da ispadneš pametan i da se nekako odbraniš time što si izjavio da ti giga-mega-specijalni printeri mogu da se kupe samo preko nekih posebnih firmi i na neke posebne mistične načine, onda predpostavljam i da si i ostatak poruke izlupao...

[ McKracken @ 10.03.2005. 20:48 ] @
Ahem , Ventura.. postoje i termo-transfer stampaci koji rade upravo ono sto covek prica.


[ djblade @ 10.03.2005. 20:50 ] @
Citat:
ventura: Ukoliko je to stvarno tačno i ukoliko ne lažes, onda bi ti trebao da se obrazuješ i da naučis da praviš razliku između MATRIČNOG i TERMALNOG printera!

Ako je taj printer štampao i na normalnom papiru, to znači da nikako nije bio termalni već matricni, jer termalni radi na principu zagrejavanja glave i na taj nacin prenosi otisak na termo-osetljivi papir koji pocrni na mestima koja su zagrejana, dok matricni nanosi otisak tako sto iglicama udara u papir, a između iglica i papira nalazi se ribon.

A pošto vidim da si opet lupio u nameri da ispadneš pametan i da se nekako odbraniš time što si izjavio da ti giga-mega-specijalni printeri mogu da se kupe samo preko nekih posebnih firmi i na neke posebne mistične načine, onda predpostavljam i da si i ostatak poruke izlupao...


Stavi upaljac pod normalni papir pa ces vidjeti da ce pocrniti. Ne bio je termalni printer i ne pokusavaj da me pravis budalom. Probaj sa svojim druckerom i trebalo bi takodze moci.
NISAM LUPAO vec samo kazem da ih je prije 2 godine bilo pravo tesko nabaviti barem ovdje u Austriji i Njemackoj.
Mozes govoriti sta hoces ali ako nisi znao da sa termo drückerom i na normalni papir mozes printati onda ti nije mjesto na ovom forumu ili barem NE DOVODI LJUDE U ZABLUDU.

Toliko od mene a ti sada pokusaji da me izblamiras koliko hoces i usput probaj sa nekim od svojih termo printera da printas na normalnom papiru.
[ sasa022 @ 10.03.2005. 20:51 ] @
Upravo kao i P-80 koji sam malopre spomenuo

Evo kako je izgledao

http://www.dentaku-museum.com/hc/computer/epson/hc88/p80k.jpg
[ djblade @ 10.03.2005. 20:53 ] @
Citat:
McKracken: Ahem , Ventura.. postoje i termo-transfer stampaci koji rade upravo ono sto covek prica.


Ventura a sta mislis o malo boljem OBRAZOVANJU????
[ sasa022 @ 10.03.2005. 20:53 ] @
A mozda se radi i o ovom

www.trim-jagodina.co.yu/kontaktni_printeri.htm
[ ventura @ 10.03.2005. 20:57 ] @
Momci, pre nego sto se zaletite sa ispoljavanjem svoje gluposti, obratite paznju na sledece:

- Da, postoje termo-transfer stampaci, ali oni ne sluze da bi se sa njime printalo po rolni papira, nego sluze za stampu na PVC-u iliti za stampu na plasticnim karticama

- Ovaj Jagodinski link upravo to i pokazuje, da se radi o stampacu kartica

- Thermal-Transfer stampaci nemaju nikakve veze sa termalnim stampacima o kojima je ovde rec, iako im mozda naziv zvuci slicno.

[ sasa022 @ 10.03.2005. 21:17 ] @
Citat:
Termalni printer HOT QUICKCODER spada u vrstu kontaktnih printera. Njegove glavne karakteristike su jednostavnost i pouzdanost u eksploataciji. Zahvaljujući jedinstvenoj glavi za štampanje koja radi na principu ‚‚batterfly touch” omogućeno je štampanje i do 300 otisaka u minuti pri brzinama linije do 60 metara u minuti. Poruka se kreira pomoću gumenih karaktera i postavlja se na poseban nosač teksta koji se ubacuje u glavu printera. Boja štampe zavisi od boje hotrolnice.


Ocigledno je da se covek lako moze zbuniti oko naziva i tipa.... I evo doslo je do svadje.
[ McKracken @ 10.03.2005. 21:32 ] @
Ventos, opet gresis.. Ima jako puno termo transfer stampaca koji se koriste za stampu po papiru (ukljucujuci i dye sublimation i TTO i ostale).


A sad svi na svoje radne zadatke, dok ja ne pocistim ovu temu, jer nema razloga za svadju :)

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 10.03.2005. u 22:35 GMT+1]
[ lancia88 @ 10.03.2005. 21:32 ] @
Pozdrav,

sledece pominjanje laganja, lupanja gluposti i slicnog zakljucava temu. Kako hocete, bilo bi OK vratiti se odgovoru na temu.
Bah, necemo vise ni ostavljati teme koje pocinju sa: gde da kupim...
[ ventura @ 10.03.2005. 21:43 ] @
Dobro sad, covek kaze da ima automobil koji leti, a ti onda kazes "Da tacno je, ima zaista mnogo helikoptera koji lete, cak postoje i neki avioni" ...

A te tri stvari nemaju nikakve veze medjusobno osim sto su sve tri prevozna sredstva... E to je situacija i ovde sa stampacima...
[ djblade @ 10.03.2005. 22:38 ] @
Citat:
ventura:
- Da, postoje termo-transfer stampaci, ali oni ne sluze da bi se sa njime printalo po rolni papira, nego sluze za stampu na PVC-u iliti za stampu na plasticnim karticama


Grijesis naveliko brate. Upravo se ti stampaci koriste za printanje karti javnog prevoza u Becu i Fankfurtu. Jedna rolna je za oko 1000 karti. Imaju na sebi i rezace. Upravo takav printer sam imao i radio sa njim (samo nije naravno upakovan kao i ovaj za javni prevoz).
Kada dobijes kartu bude malo zaobljena sto ti je dokaz da je iz rolne.

Glavna svrha termo printera kod javnog prevoza je da bi se prepoznali laznjaci karti kojima se boja razmrlja ako se malo tecnosti stavi na njih i promrlja(a kod termalnog printera crna boja se ne skina ni pod vodom). A sto se tice papira to zavisi od karte. Ima i termalnih a i sa obicnim papirom.

Vjerujem da se razumijes u termalne printere bolje od mene ali nit sam djete a ni pocetnik da ne znam sa cim sam RADIO i dobro ZARADIO. To se nikad ne zaboravlja :) Znaci termalni printer sa rolnom inside koji je printao("palio") i obicni i termalni papir.
Ne mogu da se sjetim koje je marke bio jer je marka bila neki shit ali je printer dobro obavljao svoj posao. Ja sam samo napravio programcic koji je ubrzavao "proces" obrade ....... i sa njime isprintao jednu veliku vrecu probnih ...... od termalnog i obicnog papira "koje" sam kasnije spalio :). Vjeruj mi da ne lupam kao sto mi vec govoris jer od toga nemam nista samo iznosim svoja iskustva koja bi nekome mogla posluziti.
[ kimistan @ 12.03.2005. 09:39 ] @
Momci nema razloga za svadju!
Hvala ventura na odgovoru!

[ lancia88 @ 12.03.2005. 09:45 ] @
Pozdrav,

...nema na cemu od onih ostalih koji su se potrudili da Ti pruze neku informaciju kao i Ventura.


E, kad nisam video i odmah obrisao takvu temu....
[ kimistan @ 14.03.2005. 12:47 ] @
Izvinjavam se, hvala svima!