[ ipetkovi @ 08.03.2005. 20:14 ] @
Ovako..

Imam 16 god. i bavim se racunarima i racunarskom tehnikom od svoje desete godine, interesuje me sljedece...

Moja iskustva sa racunarima su sljedeca:

HARDVER- Sa racunarima i njegovim hardverom, sam odlicno upoznat, tj. vec sam otvorio servis u kojem iste popravljam i konfigurisem.

SOFTWARE- Povrsinsko znanje Dekodiranja mobitela, povr. znanj. mreza, na internetu se snalazim odlicno, tj. sta kod mi tamo zatreba to cu sigurno i naci, web dizajn, vlastiti sajt, Windows, Linux odlicno,
da dalje ne nabrajam jer to su sve standardne stvari o softwareu..

Jezici- Odlican Engleski, Njemacki

Sad me interesuje, ja sam dosao do zakljucka budem li isao ovim tempom
i budem usavrsavao gore nabrajano ja necu da stignem nigdje.....

A vjerujem da i drugi mladi imaju isto pitanje kao i JA!
Neka na ovo pitanje odgovori netko iskusan i ko je sve ovo prosao!

Zelio bih da mi odgovorite u kojem smjeru da krenem, znaci s obzirom na moja dosadasnja iskustva da se opredjelim za jedan posao koji ce najvjerovatnije biti naj unosniji??? Ili mozda neki drugi posao koji ja nisam naveo, brzo ucim znaci s tim nemam problema.

Unaprijed hvala na svim odgovorima.


[ Mister Big Time @ 03.04.2005. 17:48 ] @
Pa sta te jos zanima? Sta ucis u skoli? Jel znas neko programiranje? Baze podataka?

[ ipetkovi @ 03.04.2005. 21:12 ] @
Najveci problem i jest skola, imam jos jednu godinu stolarske u kojoj cak nemamo ni informatike, sve iskustvo koje sam do sada prikupio sam nasao upravo ovdje na forumima i jos ko zna gdje na internetu i ama bas nista nisam naucio od nekog vec od ovog jadnog monitroa, najvise iskustva imam na hardveru kompjutera, TV-a, i ostalih elektronskih aparata. Pa programiranje mi je losa strana, znam html taktak (onko izmedju pocetnika i onog u sredini) nesto malo znam C ali jos nista nisam primjenio u praksi. Reci ako znas sta bi bilo najbolje za mene i dali bi se mogao uclaniti u neki klub progamera i tako toga u BiH, ovdje u Drvaru od sekcija su samo narodne nosnje i tako to, znaci nemam od koga da naucim??? Radio bih bilo sta sto je veznano za elektroniku. Ako znas daj par dobrih linkova na nasem da naucim nesto o programiranju i tome sta bi bilo najbolje a najlakse za naucit?? ZELJAN SAM KOMPJUTERSKOG ZNANJA, nadam se da se nisi umorio citajuci ovo i da ces naci vremena da odgovoris, POZDRAV
PETKO
[ Mister Big Time @ 06.04.2005. 14:12 ] @
Uf. Stolarenje i komp. bas ne idu zajedno.
Najbolje da se malo raspitas u tvom orkuzenju tu, tesko da neko odavde moze da te uputi.
Zavisi sta mozes da radis tamo, eto kazes znas hardware, pa mozda za pocetak da probas da nadjes neku sljaku kao serviser ili tako nesto. Zbog iskustva. Ili probaj malo da ucis web design.

Pozdrav
[ ipetkovi @ 10.04.2005. 19:34 ] @
Hvala na savjetu, web mi najbolje i ide,
Pozdrav.