[ xxxrugby @ 08.03.2005. 22:11 ] @
Ovako! Kada u FrontPagu stavim form nesto slicno kao FORUM. ono napises poruku i onda se stavi na stranicu! No on kaze da za to mora bit na NETU a ovako se ne moze pravilno vidjet il ja to krivo napravim no pitanje je!
Ok!
Kako u Dreamweaver i Front Pageu napravit tako nesto a da se vidi dali radi i dok nije na NETU tj na nekom serveru!

E da jos jedno pitanje! Dali isto tako mogu napraviti i nesto gdje se covjek napravi svoj account! Nezelim .php
Zanima me dali to moze ovak! I onda ako da. Da recimo bude kao ulaz na ovaj forum. Moras se ulogirat pa onda mozes postat i tak!

Kod molim!
[ BytEfLUSh @ 08.03.2005. 22:16 ] @
Ne razumem? Nećeš da bude u PHP-u, nego u čemu? ASP?
Nisi baš najjasnije postavio pitanje, probaj ponovo.
[ xxxrugby @ 08.03.2005. 22:24 ] @
OK!
Ovo prvo u .htm il .html
Ovako zanima me informativno a ako dobim kod il objasnjenje kako se to radi ovako vizualno super!

A sad za ono account i to. To ako se moze napravit .htm il .html a ako ne nista morat ce .php
[ BytEfLUSh @ 08.03.2005. 22:30 ] @
Bez korišćenja PHP-a ili nekog drugog server-side jezika, to je nemoguće uraditi...
[ xxxrugby @ 08.03.2005. 22:50 ] @
A dali mogu napraviti da sve stranice budu u .htm a tek kada dodje do post poruke npr link unutar sajta POST PORUKU onda tamo ga pita za account i tada je tamo sve u .php...


Ili ja bi to radje u JavaScript ako se moze napravit. Taj kod donekle kuzim! Al ovaj .php cim pogledam nis nerazumijem a nemam sad vremena i neda mi se bas citat neka knjiga o php-u.
[ Ilija Studen @ 09.03.2005. 01:25 ] @
Ne može.

Web aplikacije rade u prilično složenom okruženju koje podrazumeva HTTP server i server baze podataka u najprostijem slučaju (za aplikacije kao što su forum koje ne koriste flat fajlove).

To jednostavno znači sledeće:
- ne može iz DWa
- ne može da se izuješ bos ako skriptu ne stavis u gorespomenuto okruženje, tj. ne instaliraš web server i bazu podataka i sve to fino podesiš
- stranice su iscepkane na logičke blokove tako da nikada ne radiš sa celim stranicam