[ gandalf @ 30.05.2002. 18:32 ] @
Interesuje me sledece: Da li kako SQL server mogu da koristm Linux masinu i npr. MySQL a klijent masine da budu na windowsu ??
[ Ivan Tanasic @ 30.05.2002. 19:25 ] @
Hmm, nije mi bas najjasnije sta si teo da kazes.. kada kazes sql server jel mislis na MS SQL server posto se on tako zove ili na bilo koju sql bazu podataka (kao sto si reko recimo za primer MySQL).

Mada, i nije to bitno sada, ne znam dal sam najbolje razumeo tvoje pitanje, ali ti si teo da na linux masini imas mysql bazu a da pristupaju klijenti za windowsa... ako je tako moj odgovor bi bio: a zasto be bi moglo?!

Vidis, ovaj forum trci na mysql bazi na linuxu a kolko njih postuje iz windowsa.... pa evo i ja sad ne postujem iz linuxa al ipak radi ;)) (nemoj da te vara ovo sto pise OS: Linux, koristim freebsd ali pokrecem operu pod linux emulacijom ;)))
[ dwarf @ 01.06.2002. 18:35 ] @
Pazi, ako mislis da ti sa svoje masine, koja tera Windows, pristupas MySQL konzolnim klijentom MySQL serveru na Linux masini, naravno da moze. Doduse, MySQL server mora biti podesen da prima konekcije sa tvog hosta, ali to administrator resava.

Ako mislis na phpMyAdmin ili tako nesto, procedurta je slicna, samo moras znati adresu tog servera (IP broj ili hostname). Isto vazi i za intranet aplikacije.
[ degojs @ 19.07.2002. 14:41 ] @
ako mislis da pristupas mysql serveru iz npr. visual basic programa trebace ti win32 oledb drajver koji mozes skinuti sa mysql.com