[ Dalibor81 @ 10.03.2005. 09:10 ] @
Zanima me da li smeta ono treperenje na monitoru, odnosno da li pricinjava nekakvu stetu, kada je telefon blizu monitora, pa se slika sva smetne?
[ pctel @ 10.03.2005. 12:53 ] @
ne.
[ time @ 10.03.2005. 13:23 ] @
samo dok zvoni:) koliko ja znam


P.S. ne znam bas mnogo:)))
[ Dalibor81 @ 10.03.2005. 14:01 ] @
Pa na to i mislim, kada stize poruka ili poziv i pojavi se ono silno treperenje, zanima me da li to moze da osteti monitor i li da ne daj boze explodira :).
[ Vill @ 10.03.2005. 18:09 ] @
Ma bre ko ga jbe, zezam se, nece nista da mu fali, ako se slucajno
namagnetise, uradi digaus i teraj, ne bi verovao sta monitor moze da izdrzi
[ Zvonko P. @ 24.06.2005. 21:11 ] @
U firmi monitor za kojim radim se pokvario i gazda me optužio da sam ja kriv jer ponekad ostavom mobilni pored monitora. Mislim da je to čista glupost ali me zanima misljenje nekog ko se više razumije u elektroniku.
[ CroInspector @ 24.06.2005. 21:21 ] @
Titraji slike i zvuk koji nastaju na monitoru ako je mobitel u blizini i obavlja vecu komunikaciju nisu trajno stetni na monitor vec samo trenutne smetnje. Ako bas zelite vjerovati da tranjo ostecuju monitor - tada su to CRT monitori, na LCD monitore sigurno nece ostaviti nikakve trajne posljedice jer su napravljeni potpuno drugom tehnologijom.
[ StORM48 @ 25.06.2005. 20:25 ] @
Nema teorije da mobilni može da "uništi" monitor, bio on CRT, TFT ili NASA tehnologije.

Pozdrav
[ miki80 @ 15.07.2005. 17:04 ] @
Pa sad ne znam ja mogu da vam kazem da sam ja izgleda moj tako uspeo da sredim verovali ili ne... Nista mu nije falilo samo je bilo bas primetno kad tel zvoni kad stizu poruke ili kad se kaci na mrezu... sve u svemu posle godinu ipo dana upotrebe i tih smetnja monitor je poceo polako da popusta da je doslo do toga da sam sebi radi degauss ili da se ugasi na sekund pa opet upali... sad postoje dve opcije ili da se sam "razmagnetisao" ili da mu je mobilni pomogao da ode u penziju malo ranije... To pricam za monitor koji ima katodnu cev, sada imam TFT monitor i mogu da vam kazem da ga bas briga da li mu je pored mobilni ili mikrorerna uopste mu ne prave nikakve smetnje zato sto radi skroz na drugom principu i nema potreba za degauss i slicnim opcijama...
[ mulaz @ 15.07.2005. 17:43 ] @
koliko ja znam... elektromagnetski talasi sa gsm-telefona samo malo razdrndraju tok elektrona iz katodne cevi na ekran. kad prestanu talasi (mobilni se ugasi) bi trebali elektroni da idu opet normalno.. jedino ako se nesto unutra namagnetilo zbog toga.. onda degauss.. i gotovo.. radi sve ko novo.
[ StORM48 @ 15.07.2005. 22:01 ] @
Kao što rekoh... nema teorije!

Pozdrav