[ MotionBlur @ 10.03.2005. 22:44 ] @
Imam Samsung x120, nedekodiran, kupljen u Roamingu....
desava mi se (bar jednom dnevno) da imam pun signal, a nisam dostupan......na istom telefonu se to sa 064 karticom nikad ne desava, a opet, sa mojom 063 karticom se ne desava u mom starom nokia telefonu......

sta raditi?
[ u_m @ 10.03.2005. 23:47 ] @
heh, ja sam ocekivao da imas m55, pa za one koji ga imaju: m55 zna biti nedostupan poslje koriscenja gprs-a, pozeljno je da ga ugasite i ponovo upalite poslje istog

ako neko ima slicno iskustvo sa jos nekim ili istim modelom neka ga podjeli zajedno sa resenjem, plz
[ mrkidivx @ 11.03.2005. 00:30 ] @
Meni se to redovno dešavalo kod mog bivšeg telefona nokia 3410 takođe na 063.
E sad ne znam, možda je jednostavno bilo do telefona, jer drugi telefon siemens a35 je na 063 radio sasvim normalno.
[ Deep|Blue @ 12.03.2005. 00:38 ] @
ista situacija
samsung s500
063 postpaid kartica
s vremea na vreme se izgubi u prostoru i vremenu
* inace takodje kupljen u roaming-u (a dekodiran sa bugarske mreze sto je bio slucaj sa svim samsunzima u radnji kad sam ga kupovao)
[ MotionBlur @ 12.03.2005. 01:57 ] @
i....jel to po vama problem do mobtela, ili do telefona?
[ Deep|Blue @ 12.03.2005. 22:47 ] @
pa koliko se secam slicno mi se desavala i pre par godina, sa ercsson t20- kad je mobtel prodao neku gomilu postpaid brojeva. nastao je haos

mada...
samsung ... roaming .... braca bugari ... :)
[ srbaja @ 13.03.2005. 11:57 ] @
Ja sam imao taj problem sa starim samsungom r210 a znam jos jednog ortaka kome se isto to desavalo. Ako nesto znaci, isto je bio kupljen u Roamingu. Kako sam resio problem? Pa u njihovom servisu (telefon je jos bio pod garancijom).
Ja:Dobar dan,
R:Dobar dan.
Ja: Imam problem sa telefonom
R: koji telefon
Ja: Samsumg R210
R: Aaaa, imate signal a niste dostupni?
Ja: Kako znate
R: Pa to je tipican kvar za samsunge

Popravili su ga za dva tri dana i od tad je radio kako treba.
[ Deep|Blue @ 13.03.2005. 23:43 ] @
sto se tice ovog s500 - isto okrenem servis
opisem kvar
pitam dal to mogu da srede za par sati
a oni ...
pa ko zna sta je to
mozda je trenutno preopterecena mreza
ostavite ga par dana da proveriomo...
[ MotionBlur @ 14.03.2005. 00:19 ] @
isti slucaj i kod mene....kao treba im par dana da provere....
[ vvranic @ 26.03.2005. 21:28 ] @
Ako su u pitanju kvarovi telefona onda je to poseban problem, mada mislim da bi bilo korisno reci i sledecu stvar: naime ono sto telefon pokazuje kao "signal" je u stvari nivo elektromagnetnog polja koje telefon registruje na mestu gde se nalazi, pa samimi tim sto je polje jace to i telefon pokazuje veci "signal" i obratno.
Ali ovo nema direktnu vezu sa dostupnoscu u mrezi, jer na svaku baznu stanicu se u jednom trenutku moze "nakaciti" odredjen maksimalni broj korisnika (npr. 10 ). E sad, ako u datom trenutku svi oni pricaju, vi ne mozete uspostaviti vezu, odnosno neko ko zove vas, ce dobiti obavestenje da ste nedostupni, iako na vasem telefonu stoji da imate "signala".Vezu cete dobiti tek kada neko od onih deset prekine svoj razgovor.
Onaj "signal" koji telefon pokazuje u tom trenutku vam samo govori da ste u zoni te bazne stanice i kolika je jacina "signala" koji primate, ali ne znaci da u svakom trenutku mozete i da zovete. Mada se mreze projektuju tako da se ovo minimizira, ovo se u praksi cesto desava. Dakle sve zavisi kolika je frekvencija telefonskog saobracaja na baznoj stanici na koju ste povezani, u trenutku kada vi hocete da zovete.
Naravno ovo ne zavisi od tipa telefona i moze se desiti svim korisnicima.
[ Toni @ 05.04.2005. 08:50 ] @
ja sam imao tih problema sa mojim starim t610

mislim uvek je bio nedostupan kada mi je bila recimo skoro do kraja popunjena ona bedma memorija od 2mb.... cim obrisem par slikica odmah je kao postao dostupan :(

isto tako nekada je iz mira bio nedostupan :(

063 mreza
[ DR83 @ 16.04.2005. 13:48 ] @
Meni se to desavalo sa SE T-230 ,isto tako "pun" signal a ja nisam dostupan.Kada mi je posle pola sata zazvonio tel mozete zamisliti moje iznenadjenje kada su poceli da me napusavaju oni koji su zvali kada sam bio "nedostupan"! .lol.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.04.2005. 10:54 ] @
Meni se samo jednom to desilo sa nokia-om 3650, al koristio sam navece GPRS (bio na chatu), i pukla mi GPRS veza, a ja zaspao... I ujutro krenem od kuce, i posto ovde imam relativno slab signal mobtela, stignem u centar grada, kad ono samo jedna crtica :) Resetovao telefon, i nisam imao vise problema.

Al to se definitivno zbunio telefon zbog pucanja GPRS veze. Inace nemam problema.
[ Dr Darko @ 18.04.2005. 16:22 ] @
@ MotionBlur
Probaj da stavis GPRS na when need.
[ J.C. @ 05.11.2005. 17:25 ] @
isti slucaj se desava sa telefonom mog caleta (siemens me45) i to jako cesto (bez obzira sto je to poslovni telefon i sto sam par puta zvao mobtel da im se naj*eebem svi zivih oni su rekli da nije problem u njima vec u mom telefonu)
ta situacija se dasava povremeno i sa mojom nokiom 6610

strasno
[ DR83 @ 07.11.2005. 12:59 ] @
Citat:
J.C.: isti slucaj se desava sa telefonom mog caleta (siemens me45) i to jako cesto (bez obzira sto je to poslovni telefon i sto sam par puta zvao mobtel da im se naj*eebem svi zivih oni su rekli da nije problem u njima vec u mom telefonu)
ta situacija se dasava povremeno i sa mojom nokiom 6610

strasno

Pa oni nikad nisu krivi...
[ fly13 @ 15.11.2005. 22:34 ] @
nista novo...