[ VRider @ 01.06.2002. 01:53 ] @
Zanima me kako da onemogucim upotrebu Ctrl-Alt-Delete, Alt-F4, i Win keya (dugme sa win znakom izmedju Ctrl i Alt levo od Space). To treba da radi (odnosno ne radi) u BCBu 6.0. Namena je "humana". Nije mi u planu da bilo koga zezam.
Hvala.
[ leka @ 01.06.2002. 03:02 ] @
Hajde, možeš ti to malo opširnije da opišeš - nisi nepismen hvala Bogu... Za šta ti konkretno treba to. Da li želiš da u windows-u (bez obzira na to koja je aplikacija trenutno aktivna) isključiš mogućnost korišćenja pomenutih tastera ili šta? :)
[ ouros @ 01.06.2002. 03:19 ] @
Citat:
leka:
Hajde, možeš ti to malo opširnije da opišeš - nisi nepismen hvala Bogu... Za šta ti konkretno treba to. Da li želiš da u windows-u (bez obzira na to koja je aplikacija trenutno aktivna) isključiš mogućnost korišćenja pomenutih tastera ili šta? :)


Ajde Leko objasni mi molim te sto je tebi uvek vazna namena necega. Ako decku treba pomoc oko toga, zar je vazno za sta ce da koristi. Pa cak i ako hoce da zeza nekoga. Ko da je vazno. Ili mu pomognes ili ne, simple as that :)

[ MAD-MAX @ 01.06.2002. 16:41 ] @
Ja znam za sta mu treba :))))))

Da leko treba da se iskljuce skoro svi funkcijski tasteri. Znaci i Alt+Tab .. . .. Odnosno da user ne moze nista da uradi na kompu dok mu to taj program ne omoguci.

HOW???
[ Zekica @ 01.06.2002. 19:12 ] @
Evo Resenja:

void keys(int disable) {
int stop;
stop = 1-disable;
// ALT-TAB
SystemParametersInfo( SPI_SETFASTTASKSWITCH, disable, &stop, 0);
//CTRL-ALT-DEL
SystemParametersInfo( SPI_SCREENSAVERRUNNING, disable, &stop, 0);
}
[ Reljam @ 01.06.2002. 21:16 ] @
To nije resenje, prvo jer ti ostaje CTRL-ESC, a drugo funkcija ne radi ako se pozove sa keys(TRUE). True moze da bude definisan i kao 0xFFFFFFFF, i u tom slucaju se dobija stop=1-(-1).... itd.

Preporucujem da koristis bool disable, i onda stop=!disable.
[ Dragi Tata @ 01.06.2002. 21:45 ] @
Pogledaj na MSDN-u funkciju SetWindowsHookEx.
[ glupi @ 01.06.2002. 22:53 ] @
dali je moguce napravit nesto ovako u linuxu, ali naprimjer da prenamjenim neke tipke.
npr. alt + l = pokreni neki prog