[ Seamisai @ 01.06.2002. 16:22 ] @
E, ovakav problem. Mozda je neko i postavljao slicna pitanja, ali ja nikako da nadjem te poruke.
Daklem, vako. Imam dva kompjutera. Jedan je PIII koji ima sve zivo, mrezna kartica, modem, 128MB ram-A, 5 GB HDD .... I imam jedan stari PI sa CYRIX procesorom 233MMx mmshit. E na tom racunaru, valja modem, paralelni port je crkao (kad pokusavam da prikljucim stampac, nista se ne desava). E na ononm PIII je Windows2000 Server, a na PI CYRIX-u je Linux Slackware 7.1. Predlozite mi molim vas kako da ih povezem, tako da sa Win2000 mogu kroz telnet na primer da se nakacim na telnet server iz linux-a. Samo ne zlim odgovore tipa, kpui mreznu karticu za PI, ili tako nesto. Nemam namere da dajem ni dinar za novu opremu. Znaci pretpostavljam da ta veza moze da se ostvari modemski,. Ako neko ima iskustva u tome neka se javi. Drugovi su mi govorili da direktno vezem kablove iz jednog modem u drugi, pa onda da koristim neke specijaljne AT komande koje nisam nasao na internetu. So, ko ima iskustva nek rece.
[ B o j a n @ 01.06.2002. 21:13 ] @
Howdy hey,

Da tačno si čuo da se može mrežiti preko dva modema bez telefonske linije, samo što je to izvodljivo samo pomoću dva pppd(8), dakle potrebna si ti unixoidi na obe mašine za tako nešto.
Win2k u bilo kojoj varijanti ne verujem da može da vidi modem kao mrežni uređaj i da njemu dodeli IP adresu, a samim tim niti da rutira saobraćaj kroz njega. ( Voleo bih da me neko demantuje )


Ako ne nameravaš da ulažeš u dodatni hardware, onda uloži u novi OS.
To nije isključeno ?
[ Seamisai @ 02.06.2002. 21:22 ] @
Na drugom racunaru je WinModem i ne moze da se podesi da radi pod Linuxom.
Ocekujem jos odgovora.
[ Reljam @ 02.06.2002. 22:26 ] @
Iskreno, ne znam da moze drugacije. Preispitaj da li ti se stvarno toliko ne isplati da das 15 DEM na polovnu mreznu karticu.