[ Morpheus999 @ 11.03.2005. 19:34 ] @
Koristim wireless karticu ASUS 802.11b/g Wireless Lan Card. Htio sam se spojiti sa laptopom IBM T-30 koji već ima ugrađenu karticu. Sa driverima za matičnu ASUS P5GD2 Delux Wireless Edition dobio sam programčić za napraviti wireless vezu. Namjestio sam da bude Soft AP (imam još opciju Station mode no ne znam kakva je to). Napravio sam Network Bridge (LAN+Wireless) te upisao na računalu kao stalnu IP adresu 192.168.000.001 a na laptopu 192.168.000.002. Stolno računalo se spoji na vezu nazvanu DOMA. Također i laptop. Problem je sada što ne znam kako da vidim na laptopu nekakav share folder. Kada odem vidjeti workgroup računala ne vidim ni jedno. Išao sam na network bridge i tamo pod properties nemam file and printer sharing. Probao sam isključiti firewall no svejedno se ne vide (a oba dva se spoje bez problema na wireless mržu?!?). Dali bi mi mogao netko pomoći u vezi toga da se prepoznaju. Dali sam trebao napraviti Network Bridge ili ne? Molim vas samo me nemojte slati na nekakav "pretraživać" zato što sam dosta tražio i ništa nisam našao. Hvala. I da, jel' to ad-hoc mreža ili nije. Thnx again

[Ovu poruku je menjao trooper dana 04.04.2005. u 23:29 GMT+1]
[ mikiyus @ 12.03.2005. 13:01 ] @
Sta ce ti Bridge? To ti treba ako je lan kartica za vezu sa nekim trecim PC-om ili mrezom! Koristi ad-hoc mod(valjda se tako pise!)! Da bi video share moras da ga napravis(to valjda znas). File&print sharing treba da instaliras prvo da bi mogao da sharujes. Podmrezna maska treba da ti bude 255.255.255.0!
Pozdrav
[ Morpheus999 @ 12.03.2005. 19:38 ] @
lol, kako da ga napravim?!? Isto kao i žičani lan? U tom ad hocu IP adrese moraju biti iste ili različite? I da, kako da instaliram file and printer sharing?!? Kada odem desnim klikom na wireless pa properties Tamo imam sljedeće conectionse: Client for Microsoft Networks, File and Printer Sharing for Microsoft Networks, QoS Packet Sheduler, Internet Protocol (TCP/IP). Sada sam tek vidio da imam ovaj File and printer Sharing samo me zbunjuje ovo for Microsoft Networks. Kada odem u opciju Instal tamo nemam nigdje samo File and printer sharing.
[ Morpheus999 @ 12.03.2005. 21:13 ] @
Evo, ne znam više. Tražio sam do 25 stranice i nisam našao ništa. Dajte mi onda barem recite kako da napravim ad-hoc. Na stolnom računalu mi je IP adresa 192.168.000.001 a na laptopu 192.168.000.002. Please, napišite kako taj ad-hoc mod. I da, ako uspijem povezati uz vašu pomoć, kada želim shareati fileove i ostala sranja odem u create small home or office network, tamo upišem imena i workgroup i trebalo bi sve raditi? (koristim WIN XP na oba računala)
Molim va spomozite...već mi je dosta i wirelessa i ne znam čega...
[ hsupicic @ 29.03.2005. 02:19 ] @
Najprije otiđeš u network connection pa klikneš properties i onda install service i dodaš file and printer scharing. Nakon toga možeš šerati diskove i datoteke koje možeš vidjeti na drugom računalu. Isto tako provjeri u My computer - property - computer name da li ti je naziv (workgroup) identičan na oba računala (nebitno kako se zovu) i trebalo bi raditi
[ PPZ @ 31.03.2005. 01:48 ] @
Otvori NETWORK CONNECTIONS, i pokreni wizard SETUP SMALL HOME OR OFFICE NETWORK.Kazace ti se samo.Kad te kompjuter pita da li hoces da ukljucis file and printer sharing odgovori YES.Pozdrav.

p.s. ovo vazi za Win XP.