[ monstrum @ 02.06.2002. 00:32 ] @
Znam da je ovih tema bilo, ali mi nije nesto jasno i voleo bih da se za sve one koji bi zeleli svoje video snimke da prebace u DivX da se razjasni. Koje je programe NAJBOLJE koristiti??? Ovde sam na forumu listajuci vec diskusije da je najbolji WinVDR AVI? Da li je to stvarno tako? Snima 1 minut i zauzima 5 megabajta, losa slika, los zvuk. Ako sve to popravim, dodje i do 15 mega 1 minut, a ako se kompresuje u NunDub-u... opet se gubi na kvalitetu? Kako se kompresuju i cime filmovi tipa gladijator, gde na jednom CD-u, stane 2,5 sati filma??? Molio bih nekoga ko ima iskustva sa prebacivanjem sa vhs-a u avi pa u divx... da mi odgovori samo koji softver koristi.
Unapred sam zahvalan.
[ afrocuban @ 04.06.2002. 15:22 ] @
Da ne bih ponovo kucao, probaj ovde... ako nesto ne bude jasno, mozes me i tamo pitati...

http://pub44.ezboard.com/fnebe...8.showMessage?topicID=23.topic
[ monstrum @ 05.06.2002. 23:15 ] @
Zdravo,
hvala ti na odgovoru. Video sam on i zaista mi je pomoglo, ALI, uradio sam to iz Virtual Douba, prepoznaje mi TV karticu, signal, sliku ton, sve. Podesio sam kvalitet kako si napisao 1150 kbps i ton na mono, nesto bas malo da zauzima, i 2 sata filma mi je smestio na 1100 megabajta! Format slike je onaj mnajih 320x nezbam sbas tacno, pokusao sam jos vise da msnjim sa 1150 kbps ali je slika postala ocajna, pa se pitam kako se komperuje veci format sa dvd-a.. i slika bude mnogo dobra, a meni je pravi lose??? i 2 sata zauzima oko gigabajta, tj oko 8-9 mega po minuti??
[ afrocuban @ 06.06.2002. 07:34 ] @


DivX Pro 5.02 codec (www.divx.com) svojim novim opcijama omogucava mnogo veci stepen kompresije nego raniji... Evo nekih hintova, ali svakako moras da eksperimentises:

Smanjuj bitrate audia dok god je to podnosljivo.
Pre Processing source postavi na Extreme, pa smanjuj
Decheckiraj sve opcije MPEG4 Tools, a onda iskombinuj jednu po jednu (pronadji na www.tomshardwareguide.com uputstvo za ovaj codec).


U principu, najveci stepen kompresije se dobija smanjenjem konacne rezolucije (sa npr. 640x480 na 320x240) ali u tom slucaju treba bitrate povecati na 6000kbps i vise (ne boj se, tvoj snimak ce "primiti" onoliko kbps koliko je moguce, ne svih 6000)