[ brkchey @ 13.03.2005. 02:56 ] @
Prije par dana sam kupio novi UPS malo poznate marke- Panda hardware 500VA. Stižu iz Austrije, a ne piše zemlja porijekla, ja mislim da je Made in China sto posto.
Problem se sastoji u tome da uređaj pored klasičnog pištanja svakih 4 sekunde (to je znači kada ga isključim iz struje) vrlo čudno bruji i trese se, kao da unutra ima neki motor. Da naglasim da se ovo dešava znači kada je UPS isključen iz struje, i kada je upaljen računar ili samo napajanje. Nisam siguran ali prema specifikacijama, ovo se navodno dešava kada je baterija u overload situaciji, ali ne shvatam zašto ako je samo napajnje uključeno, pa nije valjda da napajanje troši struju i kad računar nije uključen?
Moj drug ima APC-ov UPS i kod njega se baterija pali svaki put kada padne napon dok to kod mene nije slučaj, ali ipak sasvim solidno reguliše pad( piše da ima "ultra fast" transfer time <10ms, što uopšte nije "ultra", ali nema veze). Da li je ovo normalno?
I još jedna stvar, instalirao sam neki power manager lite koji sam dobio uz uređaj i on navodno preko modema očitava napon na bateriji.
Postoje 4 COM porta i Auto opcija. U Auto očitava: Utility OK, batery OK, dok je na COM1 - Utility failed, batery low, a moj modem je na COM3, gdje očitava Utility OK, batery low - šta je sad ovdje istina.

P.S. -Ovo mi je prvi UPS pa vas molim da budete strpljivi. Hvala