[ Moonshine @ 04.06.2002. 11:58 ] @
Kako da smestim program u add/remove listu. Da li postoji neka API funkcija ili mesto u registry bazi gde trebam da upisem podatke o programu ili je u pitanju sasvim treci postupak?
[ StratOS @ 04.06.2002. 16:36 ] @
Pa to netki install/deinstall programi sami kreiraju, a listu možeš nači u HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstall, tu setup programi sami instaliraju string/binary/dword/sz vrijednosti, koje jim služiju za identifikaciju unistall programa kao što su npr za install shield, VB setup ili ostale setup programe

a ti ključevi su npr :
DisplayName (Ime programa za deinstall caption )
UninstallString (komanda koja če deinštalirati program)
Path (put do programa)
Različite version Info npr za inštalaciju/deinštalaciju i version konflikte
I još mnogo različitih podataka za deinštalaciju ...

Ne misli, ako daš sada par infa u novi key da če ti OS sam deinštalirati program (ako sam ne napišeš install i deinstall program !!!), to je prikladno za programe koji sami kompiliraju source file ( u C, c++, VB ...), nađu sve ostale fileove potrebne za 100% rad aplikacije, ostale activex i dll, ostale componente te ostale linked fajlove koji obavezno trebaju kod inštalacije i ostale default reg. settingse itd ...
A takvi setup fajlovi, da bi sistem povrnuli u prijašnje stanje imaju i deinstall programe koji brišu sve one settingse (log fileove), koji jih je program setup skreirao i koji više nisu potrebni, kad program deinstalujemo.
[ Moonshine @ 04.06.2002. 18:43 ] @
Jasan mi je princip instalacije - deinstalacije. U svakom slucaju hvala na objasnjenju i adresi ovog registry kljuca to mi je ustvari i trebalo.
[ zeljo @ 21.06.2002. 01:36 ] @
Kada napravis neki program zapakujes ga instaliras on se sam smjesti u Add/remove Programs listu u ostalom to mozes pogledati rucno i pretraziti u registry bazi iz ...
WinExplorera :HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall