[ yooyo @ 15.03.2005. 19:31 ] @
Sa adrese http://rttv.users.sbb.co.yu/VideoPlayer.zip mozete skinuti source i bin playera koji upravo radim. Hteo bih da probate kako radi na vasim masinama. Interesuje me:
1. graficka kartica i verzija drivera
2. cpu i njegov clock, da li je hyper threading ili ne, MB chipset, brzina AGP-a
3. kakav ste avi reprodukovali (codec, dimenzije, fps, bitrate)
4. zauzece procesora za vreme playbacka
5. da li se vidi specular reflection na "platnu" (bela tufna koja se pojavljuje dok rotirate scenu). Ako je nema onda vasa kartica verovatno ne podrzava GLSL ili driver nije u stanju da iskompajlira shader.

Napomene:
- da bi ste pustili neki avi/mpg/mpeg/wmv file samo startujte program i drag'n'drop video file u opengl prozor
- program zahteva video codec koji je u stanju da raspakuje frame u RGB24 (ako se umest videa u OpenGL prozoru pojavi active movie prozor onda vas codec nije u stanje da dekompresuje u RGB24.. npr Nero codec nece da radi)
- program zahteva GL_ARB_pixel_buffer_object i GL_ARB_texture_rectangle (moze i EXT ili NV verzije ovih extenzija), kao i GLSL extenzije
- program sam pisao na nvidia 6800GT i verovatno nece raditi na ATI karticama. Hteo bih da ga doradim pa da radi i na ATI-u
- da bi ste prekompajlirali source, potreban je DXSDK9 i korektno podeseni include pathovi do Samples/DirectShow/BaseClasses direktorijuma.

Tasteri za koriscenje:
Alt + L/M/R mouse = rotiranje/pan/zoom

yooyo
[ tosa @ 16.03.2005. 09:42 ] @
Evo, meni je proradio.. mada mu je bilo potrebno dosta vremena za inicijalizaciju.
Specular nemam, a drajveri su ForceWare 70.41... nisam siguran oko podrske za
GLSL (drzim se HLSL-a :) ). Da, graficka je 6800 GT, p4 3.0 HT, AGP 8x, a sto
se zauzeca tice, dok playback ne krene ne mogu da radim nista.

AVI: 352x256 64Kbit stream. (Mislim da je neki DivX).
[ yooyo @ 16.03.2005. 10:02 ] @
Hvala...

Primetio sam da je podrska za GLSL u drajverima 70.xx veoma losa (ja trenutno koristim 76.10). Ako si mozda bacio pogled na shader videces da je potpuno korektno napisan i verovatno je u pitanje driver bubica.

Cudi me sto inicijalizacija traje tako dugo. Kod mene se startuje veoma brzo. Da li se to desava sa svim ogl programima ili samo sa mojim playerom?
Ako nema videa, zauzece je 0-1% a kada pustim MPEG2 720x576@25fps, 8000kbit/s onda trosi oko 30% na dual AMD 2600+ (AGP4x). Kod kuce na P42.8 HT (AGP8x) trosi jos manje.

kad si vec tu da te pitam par stvari o ATI-u... (ako mozda znas)
Da li ATI podrzava rectangle textures? Da li u D3D-u mozes da koristis rectangle textures? Naleteo sam negde na net-u da ATI simulira rectangle texture pomocu klasicnih POT texture cija je dimenzija veca od trazene rectangle texture.

yooyo
[ cubicle @ 16.03.2005. 10:03 ] @
Na masini bez NVidie ne radi. Nece ni da pisne... Stavise, srusi se u velikom stilu...

Evo ti LOG:

Code:
[ThreadID]:FileName.ext:comment

[000002A0]:GLFramework01.cpp:Company        : Silicon Integrated Systems Corporation
[000002A0]:GLFramework01.cpp:FileDescription: SiS Compatible Super VGA OpenGL ICD
[000002A0]:GLFramework01.cpp:FileName       : C:\WINNT\system32\sisgl.dll.dll
[000002A0]:GLFramework01.cpp:FileVersion    : 6.14.10.3571
[ yooyo @ 16.03.2005. 10:30 ] @
Da li je to integrisana grafika? Ako jeste, onda znam da je driver podrska za takve "kartice" prakticno ne postoji. Da li je player pukao odmah po startovanju? Da nije prijavio da nedostaje neka extenzija?

Namena playera je obrada videa u realnom vremenu. SiS tu nema sta da trazi.

yooyo
[ cubicle @ 16.03.2005. 11:07 ] @
Ovo je poruka (koja, btw ima gramaticku gresku):
Code:
This program require GL_ARB_texture_rectangle or GL_NV_texture_rectangle


Jeste, grafika je integrisana. Odmah nakon ove poruke program pukne uz :
Code:
The instruction at "0x0040ac07" referenced memory at "0x00000000". The memory could not be "read"


Eto, toliko mogu da ti pomognem.
[ tosa @ 16.03.2005. 12:04 ] @
Znas kako, aplikacija se startuje trenutno, ali kada prevucem AVI nastaje
"blokada" sistema neko vreme dok ne krene... Nisam zagledao kod ali sam
pogledao shader-e i izgledaju skroz cisto.
[ yooyo @ 16.03.2005. 12:59 ] @
Citat:
tosa: Znas kako, aplikacija se startuje trenutno, ali kada prevucem AVI nastaje "blokada" sistema neko vreme dok ne krene...


Ah.. pa to se dshow smara.... Verovatno isto toliko traje inicijalizacija u bilo kom drugom playeru. btw.. koji codec koristis?

yooyo
[ tosa @ 16.03.2005. 14:04 ] @
Probao sa MPG, DivX 4.11/5.1 i sa Xvid (ne znam koji) i sa svima se isto ponasa.
[ yooyo @ 16.03.2005. 18:38 ] @
Malo sam doradio player.. sada je u stanju da prepozna hw i da se prilagodi. Mislim da bi trebalo da moze da radi i na ostalim karticama. Download link je isti: http://rttv.users.sbb.co.yu/VideoPlayer.zip

yooyo