[ java-man @ 16.03.2005. 13:25 ] @
Dakle dobri moji Samaricani

imam :

AMD XP 2000+
Asus A7N8X-X
GeForceMX 440
256 DDR

Desilo se da mi je pukao hard i kupio sam novi WD 80 GB sa 8MB cache

Prvo instaliranje Windows-a nije htelo pa sam pomislio da je do harda ,ali na drugoj masini sam ga instalirao i tamo je sve u redu . Vratim hard na svoj komp i opet nista tj .
poruka : Disk - read error . IDE kabal je nov . Da li neko moze da mi nagovesti sta je u pitanju .
[ Andreavk @ 16.03.2005. 15:18 ] @
Mozda ti treba update BIOSA - ne prepoznaje 80GB - pogledaj u BIOSU da li imas HDD i koliko je GB
Pokusaj da ubacis instalacioni CD XP obrisi sa delite tu particiju na kojoj si instalirao xp ili sve particije ako si ih napravio pa kad dobijes unallocated space osvetli ga i pritisni C da kreiras particiju, odaberi velicinu - ako planiras Fat32 ne sme biti veca od 32GB, onda Enter i formatiraj pa instaliraj OS. Ostatak HDD formatiraj iz Disk Managmenta posle instalacije wina > Start > Run > compmgmt.msc > nadji Disk Management i formatiraj ostatak HDD desnim klikom na njega

[ sasa022 @ 16.03.2005. 18:03 ] @
Mozda te zeza i IDE kontroler.Probaj da zakacis HDD i CD na Secondary granu pa vidi sta se desava.
[ IgLo @ 16.03.2005. 21:55 ] @
Da li ti se ovo desava dok je instalacija jos u tekstualnom modu (za vreme kopiranja fajlova)?

Ako je ovo slucaj... znam da zvuci glupo, ali proveri memoriju. Imao sam vise racunara na servisu koji su se ovako ponasali a u pitanju je bila doticna.
[ cveleks @ 17.03.2005. 12:29 ] @
A meni je to radio IDE kabl za CD-ROM koji kada je podignut Windows normalno radi. Uzmi ti lepo deo po deo skidaj i menjaj (najbolje ti je da pozajmis jos jednu masinu od druga) dok ne nedjes sta je problem.
[ Andreavk @ 17.03.2005. 13:28 ] @
mozda ako je menjao postavke u BIOSU da ih vrati na default settings
[ java-man @ 19.03.2005. 14:13 ] @
Na secundary grani ne prepoznaje nista , pa je verovatno IDE
kontroler u pitanju . Ipak veceras pozajmljujem masinu od ortaka pa deo po deo pa da vidimo ...

Hvala , to cu veceras da uradim . Izvinjavam se svima sto sam malo zapostavio temu ... Znate od svega sam malo odlepio

Bios je na defaultu i nista ista greska .... Disk read error
posle restarta pri instalaciji XP-a

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 19.03.2005. u 17:03 GMT+1]
[ carbYYY @ 19.03.2005. 20:24 ] @
Ako su ti disk i cd-rom(rw) na istom kablu proveri dzampere, moguce da ti je na nekom uredjaju ostao u polozaju CS sto moze da napravi problem, podesi ih na master i slave pozicije! ako je to sve ok probaj da razdvojih na razlicite kablove!!!
Postoji li mogucost da ti je stari hard ispravan a da nisi proverio da li mozda nije otisla maticna ploca?
[ gyubre @ 23.03.2005. 23:55 ] @
to je i meni bilo. jako čudan problem. dugo vremena sam pokušavao riješit, ali na kraju ispalo da je za to kriv NOV NOVCATI asusov ide kabl.
zamijenio kabl i radi ko bog
[ java-man @ 24.03.2005. 11:05 ] @
bas tako !!!

___________________________
PTT Net, Web Mail
http://www.ptt.yu