[ MorenoArdohain @ 16.03.2005. 21:38 ] @
Pozdrav
nisam siguran da je ovo pravi forum, pa molim moderatora da premesti u odgovarajuci..
Prijatelj je korisnik Epassporte Virtuon kartice (http://www.epassporte.com), registrovanu na njegovo ime, i koristi je za razne isplate od inostranih klijenata, kesh dize sa automata.. Kako je u zadnje vreme poceo da dobija znacajnije sume, njega (a i mene, bogami) zanima da li se te transakcije prate u nasoj zemlji, u smislu evidentiranja od strane nase poreske uprave..
Tehnicki gledano, kartica je izdata od strane firme, i ne znam kakva je situacija sa pracenjem tih transakcija kod nas.. Svaka informacija je dobrodosla..

Hvala
[ ventura @ 18.03.2005. 08:49 ] @
Ne prati se ukoliko karticom dize novac sa bankomata, ali u tom slucaju on ima malo znacajniju proviziju (oko 3%) ...

Ukoliko bi taj novac primao putem wire transfera na svoj licni racun, i ukoliko za godinu dana predje predefinisani iznos od strane ministarstva (bese oko 800,000din, ispravite me ako gresim), banka je duzna da ministartsvu finansija pruzi uvid u taj racun, tako da je moguce da ti zakucaju na vrata i traze da platis porez.