[ hakiro @ 17.03.2005. 10:44 ] @
Da li je moguce iskoristiti atx napajanje za napajanje allpic programatora ,
kako sam nasao na netu napajanje allpic-a treba da bude >13V , a bnegde se pominje 12-15 , sto bi znacilo da atx dolazi u obzir ili ne?
u slucaju da ne koja je alternativa?
[ guja011 @ 17.03.2005. 19:17 ] @
ako si gledao recimo šemu JDM, video si da nema externog napajanja, zahvaljujući
svingu napona na rs232. e, sad što ni rs232 nije što je bio a i ima ga sve manje, zakačeno je externo napajanje na allpic eda bi se takve stvari eliminisale.
(imaš recimo stari komp kod koga jdm radi ko od šale a na nekom novijem neće)
sam serijski port je traljav po pitanju iskorišćavanja za napajanje a usb je prosto zverina u odnosu na njega. što se tiče tvog problema, imaš izbor ili nazad na jdm ili na usb. nađi sajt od "onog ruje" imaš tamo lepu šemu.
[ guja011 @ 17.03.2005. 19:52 ] @
brzi moj drdrkso, allpic je hardver i njegovo napajanje i slično potpada pre pod univerzalnu i dragu elektroniku. dal će hakiro naći svoju poruku to je druga stvar.
[ rsinisa @ 17.03.2005. 21:28 ] @
Citat:
hakiro:kako sam nasao na netu napajanje allpic-a treba da bude >13V , a negde se pominje 12-15

Najsigurnije je da bude 15 V jer imas pad napona od oko 1.3V na zastitnoj diodi i tranzistoru, pa ti ostaje taman koliko treba za stabilizaciju pomocu zenerice od 13V, a toliko je potrebno po fabrickoj specifikaciji za programiranje. Doduse, neki PIC-evi se programiraju cak i ispod 12V, ali to fabrika ne garantuje. Znaci, nista ispod 15V nece da ti bude pouzdano u svakoj prilici.
Citat:
guja011:nađi sajt od "onog ruje" imaš tamo lepu šemu.

USB? Ako je tako, daj link.
[ guja011 @ 17.03.2005. 22:35 ] @
eno ti nešto na pp.
ma to je tebi već poznato. FT232BM i malo podizanja (dc/dc) napona i to je to.
ima toga na netu ko šaše.

npr
http://kitsrus.com/pdf/k150v2.pdf
[ hakiro @ 18.03.2005. 08:54 ] @
hvala svima na odgovorima.
poruka za moderatore:
da sam trazio napajanje za frizider da li bi ste otvorili novui podforum Frizideri,poenta pominjanja allpic programatora je samo u objasnjenju zasto napajanje sluzi
[ lord Vader @ 01.12.2005. 17:45 ] @
E ljudi koji softver može da se koristi sa ovim programatorom. Mislim da ne može IC-Prog kao JDM jer JDM koristi asinhroni i sinhroni deo COM porta, a kod ovoga samo asinhrone linije.
[ veselinovic @ 01.12.2005. 23:08 ] @
Citat:
guja011: brzi moj drdrkso, allpic je hardver i njegovo napajanje i slično potpada pre pod univerzalnu i dragu elektroniku. dal će hakiro naći svoju poruku to je druga stvar.


Gujo, tek da se zna da nisam ja najomiljeniji moderator.
[ kontrolor @ 02.12.2005. 19:52 ] @
moze ic-prog sa odabranim jdm ,ja ga tako koristim..
a all pic sam pozajmio od drugara,zna neko gde moze da se naruci all pic?
kupio bih i ja jedan sebi

[ lord Vader @ 05.12.2005. 09:02 ] @
Citat:
lord Vader: E ljudi koji softver može da se koristi sa ovim programatorom. Mislim da ne može IC-Prog kao JDM jer JDM koristi asinhroni i sinhroni deo COM porta, a kod ovoga samo asinhrone linije.


kontrolor

Citat:
kontrolor: moze ic-prog sa odabranim jdm ,ja ga tako koristim..
a all pic sam pozajmio od drugara,zna neko gde moze da se naruci all pic?
kupio bih i ja jedan sebi


Pa jesi li pogedao šemu.? JDM koristi hendšejk linije, a ovaj samo Tx i Rx kako onda može IC-Proga podešen na JDM? Jesi li možda pogrešio?
[ lord Vader @ 05.12.2005. 09:06 ] @
Evo ti šemica sa kontaktom autora, naruči od njega pločicu, možda može i ceo da se naruči, skloplen.



[Ovu poruku je menjao lord Vader dana 05.12.2005. u 10:11 GMT+1]