[ saki @ 17.03.2005. 13:20 ] @
elektricnu za ritam koje zice i kako posle da ih obradujem da dobijem pravi zvuk .Hvala svima
[ vindic8or @ 17.03.2005. 17:09 ] @
mikrofon ispred pojacala, kompresija, zice one malo skuplje naravno, snimaj notu po notu za srednje oktave (tj one koje ces koristiti), snimi po jedan sample sa kratkim sustainom i po jedan sa dugim sustainom za svaku notu, da olaksas sebi zivot.

ako hoces i full akorde, samo nadji na kojoj poziciji hoces da ih odsviras, snimi to takodje sa kracim i duzim sustainom.

posle .wav fajlove loaduj u svoj omiljeni sampler, programiraj u sekvenceru, koristi slobodno filtere, eq i kompresiju..


mogao bi i neki detalj da pitas, ne znam sta da ti pisem....
[ ton_majstor @ 17.03.2005. 21:36 ] @
Saki, ima plug-in koji se zove "Steinberg" Virtual Guitar, a bogami ima i Virtual Electric Guitar, pa sad ti vidi dal ti se isplati da semplujes ili da uzmes gotovo....

Uf, a ima i "Real Guitar", pa sad...

Pozdrav!
[ saki @ 18.03.2005. 09:22 ] @
Imam ja to dali mogu taj virtual gitarist da ubacim u tritonu da korstim tu boju ako mi se svidja ne treba da je korstim za studio nego hocu za uzivo na svirku da je koristim.Hvala
[ vindic8or @ 18.03.2005. 16:52 ] @
ne mozes...

triton ne podrzava VST. mozes da izvuces samplove isprogramiras midi u triton sampleru i triggerujes cele sekvence live.

a mogao bi da pogledas i sample cd's sa gitarskim zvucima. to ti je najbolje resenje od svega.
[ ton_majstor @ 18.03.2005. 19:57 ] @
Saki, imas Hans Zimmer guitars za AKAI, a i gomilu drugih... valjda si nesto od toga vec cuo i video. Inace, ima jedan plugin, mislim da se zove "Real Guitar", a mislim da ce ti se dopasti... potrazi ga.
Dizi ruke od sopstvenog pravljenja sempl-seta cak i elektricne, a kamoli akusticne gitare.

Sta znas o keygrupama, velocity-switchingu, crossfade-ima, envelopama, filterima? Ovo ti sve neophodno treba za kvalitetno semplovanje...

Ma, dizi ruke...