[ kajla @ 17.03.2005. 13:24 ] @
Da li neko ime sve knjige iz ovog kursa fizike? Ako ima takvih neka pošalju nazive i autore svake knjige i ako znaju gde imaju da se nadju ove knjige.

Unapred hvala.

poz.
[ pop123 @ 18.03.2005. 03:31 ] @
Otidji na Berkeley web site i tamo nadji profesora koji predaje taj ili slican kurs. Profesori inace postave na svoju web stranicu knjigu koja se koristi na kursu. Potrazi nesto kao "outline" ili "references" ili "syllabus"


[ IdeaR @ 19.03.2005. 16:32 ] @
Koliko ja znam na našim prostorima su se pojavile tri od pet predviđenih knjiga /Udžbenika fizike sa Sveučilišta u Berkeley-u/ u izdanju Tehničke knjige Zagreb. Sve tri su objavljene prije 1989:
1. Mehanika (Kittel, Knight, Ruderman)
2. Elektricitet i magnetizam (Purcell)
3.* Titranja i valovi (Crawford)
4. Kvantna fizika (Wichmann)
5.* Statistička fizika (Reif)

*3. i 5. nisu nikada izdate kod nas. Ostale se mogu naći u knjižarama sa starim knjigama i sl.

[ stemica @ 20.03.2005. 00:26 ] @
Ja imam sve knjige, ali jezicki kombinovane: 1. na srpskom, 2., 3. i 5. na ruskom i 4. na engleskom.
Inace, IdeaR je delimicno u pravu - spisak je ok, ali nova izdanja na srpskom (odnosno hrvatskom) se mogu naci u knjizari Prosvjeta, u Pariskom magazinu, u Novom Sadu. Ako se ne varam, cene su ozbiljne (bar za mene), mislim da je Kvantna oko 3500din...
Javi se ako si zainteresovan za neku saradnju i/ili pomoc, pa cemo se dogovoriti.

Ajd!
[ stameni @ 25.03.2005. 08:27 ] @
Ceo komplet u e-formi na ruskom jeziku u DejaVu formatu može se preuzeti sa

linka http://lib.homeELSEClinux.org/_djvu_index.html

gde treba izbaciti reč ELSEC. Ubacio sam, jer želim da sajt potraje.