[ torbica @ 06.06.2002. 03:07 ] @
Na adresi https://www.nbjzoppl.co.yu/cfm/ispp.cfm imate portal za pravna lica koja placaju preko ziro racuna mogucnost da skinete dokumente (zahtev i ugovor) za uvid u vas racun (takozvani famozni izvod) i cak ako vam odobre i placanje preko neta (iz fotelje), odnosno famozni virman ;), kome odobre. Vidim da je sajt uradjen jos 1999 ali sam ja saznao tek sada. Voleo bih da ko ima iskustva u tome ih postuje, a ko je strucan da "pogleda" kvalitet i sigurnost sistema i posalje mi pp. Ja cu da podnesem zahtev i ovde cu da postujem ceo tok desavanja i moja iskustva. Ja sam doduse davne 1993 ili 1994 podneo zahtev za slicnu stvar al to je tada bilo organizovano po principu bbs i samo su odabrani imali tu privilegiju, kolko se pricalo, tada je to bilo "haknuto" pa su obustavili. Ja licno nikad nisam dobio odgovor na taj zahtev...
Inace po mom skromnom misljenju, dizajner je bio odsutan kad se sajt radio, mada ako je usluga funkcionalna to je veliki korak za ZOP i NBJ, mozda zacetak savremenog switching centra a pravnim licima, veliko0 olaksanje i usteda za jednu platu (kurira)
[ Miloje Sekulic @ 06.06.2002. 09:42 ] @
Citat:
torbica:
Ja sam doduse davne 1993 ili 1994 podneo zahtev za slicnu stvar al to je tada bilo organizovano po principu bbs i samo su odabrani imali tu privilegiju, kolko se pricalo, tada je to bilo "haknuto" pa su obustavili.


Nisu, jos radi za odabrane :(
Mislim kad ne padne sistem. Onda saljes kurira.

Citat:
torbica:
Ja licno nikad nisam dobio odgovor na taj zahtev...


Gde tebi da daju...:)

[ torbica @ 14.06.2002. 02:02 ] @
nasao sam na sajtu www.srb.co.yu sledecu informaciju o pocetku rada internet servisa NBJ-u

11.04.2002. Elektronsko poslovanje
NBJ-ZOP je otpočela sa radom el. sistema platnog prometa.
Kratak opis ovog sistema možete naći na našoj web strani, a MS Word fajl zahtev za priključenje skinite ovde.
[ torbica @ 14.06.2002. 02:12 ] @
elem nocas sam probao da se ulogujem i nisam uspeo. posalo sam mail administratoru i sacekacu odgovor......
[ ventura @ 14.06.2002. 11:03 ] @
O tome se pricalo na onom simpozijumu o e-trgovini...
Mislim da to jos uvek nije zazivelo... A i kako su pricali (neki ministar je govorio o tome) to ce imati neke maksimalno osakacenee mogucnosti i do bola komplikovano, tako da ce po meni ipak jednostavnije biti odsetati do SDK i uraditi sta treba...
[ torbica @ 14.06.2002. 11:18 ] @
Moram da te razocaram Ventura.
Sistem radi. Administrator mi je vratio mail promptno
sa kompletnim objasnjenjem :)
Ovo je epohalna stvar !!!
[ Borko Savic @ 14.06.2002. 14:37 ] @
pa to [bbs] radi odavno... j amislim da je informatika sredila taj program koji kako-tako radi

znam da odskora ima toga i na netu al nisam siguran kako to funkcionishe
[ ABSoftNet @ 13.08.2002. 00:20 ] @
Sistem slican BBS-u radi vec nekoliko godina unazad, a web radi koliko je meni poznato vec vise od 6 meseci! Na zalost, web je daleko nepouzdaniji od BBS sistema, ali radi povremeno.
Inace, u vreme najezde Nimbda virusa, web server gde je moja firma placala preko interneta je bio zarazen, tako da je pri pristupu zamalo nastradao i racunar koleginice iz knjigovodstva, ali hvala Nortonu, sve se dobro zavrsilo. ZOP je problem resio reinstalacijom!!!