[ mass @ 18.03.2005. 12:29 ] @
U kuci imam 2 kompjutera jedan je P4 na 2.8GHz 512DDR, koji ide na internet preko WIRELESA ili ISDN-a itd, (u daljem tekstu "jaci") drugi je Celeron na 733MHz sa 384MB SDRAM, (u daljem tekstu "slabiji") umrezio sam ih sa 8 portnim 3COM Hub-om (10 megabita) i prespojnim kablovima UTP, Cat.5e, BELDEN i pokusao sam da napravim Internet Conection Sharing to jest da ovaj slabiji ide na internet preko jaceg to jest da koristi wireles konekciju. Medzutim sa wirelesom mi to nije uspjelo a kada sam podjelio ISDN konekciju proradila je odmah. Posto su postavke skoro iste za obadvije konekcije nemam predstave sta drugo da radim.

Zvao sam i svog ISP-a medzutim oni kazu da je ICS dopusten i da sto se njih tice nema nikakvih prepreka.

Ako neko ima neku rado bih je cuo.

Hvala !
[ Milan Andjelkovic @ 18.03.2005. 12:43 ] @
Igra se zove "pronadji razliku" :)

Šalu na stranu, ali stvarno bi trebalo to da uradiš. Najpre se fokusiraj na osnovne parametre: IPs, gateway, dns (koji se verovatno razlikuju za te dve konekcije pošto su u pitanju različiti ISP-evi).
[ mass @ 18.03.2005. 12:53 ] @
E vidis upravo je u tome problem sto nisu razliciti ISP-ovi, isti je ISP a preko ISDN hoce a preko WIRELESA nece a da stvar bude jos cudnija na slabijem kompu u systrey mi pokazuje i ona dva mala monitorcica od mreze i dva mala monitorcica od wireles konekcije i pokazuje da je wireles aktivan i kad recimo pokrenem Counter Strike na tom slabijem preko wirelesa mogu da igram online a internet stranice i mailove nemogu da otvaram/skidam.

[ Milan Andjelkovic @ 18.03.2005. 14:24 ] @
Proveri da li prolazi ping i po IP adresi i po hostname-u, i sa slabijeg i sa jaceg racunara.