[ golubg @ 19.03.2005. 00:59 ] @
Da li slucajno neko zna ili mozda ima link ka nekoj stranici gde se moze skinuti source u fortranu za ovaj problem?Trazim i oci mi ispadaju ima svih mogucih inverzija i metoda ali je sve to sa realnim brojevima.
[ jonathan @ 19.03.2005. 01:58 ] @
Mislim da je fortran i dan-danas jedini programski jezik koji radi sa kompleksnim brojevima podjednako kao i sa realnim.
Uzmi koji bilo algoritam za inverziju, samo zadaj da su elementi matrice tipa COMPLEX, i to je to...

poz,
Alek
[ golubg @ 19.03.2005. 02:24 ] @
trenutno sam pospan ,znam da radi sa complex brojevima kao i sa real i pokusavam sa proverenim algoritmom ali glupi linker prijavljuje neku glupu gresku.Idem da spavam pa cu sutra da pokusam da sredim stvar.Pozdrav
[ golubg @ 22.03.2005. 17:54 ] @
Stvar je sredjena.Prepravio sam algoritam za inverziju realne matrice i napisao funciju za rucno mnozenje matrica i sada sve radi.Proverio sam u matlabu raezultati su identicni.Ako nekome treba source neka vice .... Pozdrav
[ nikica887 @ 23.04.2006. 21:54 ] @
Zdravo.Evo i ja ucim u skoli fortran pa bih volio ako mozes da stavis tu kod.Sad bas ucimo matrice.
Hvala.
jos jedno pitanje:
da li neko zna kako da napravim window u visual fortranu 6.0 i da u njega ubacim kod iz fortrana.