[ __Marko__ @ 20.03.2005. 20:54 ] @

Posle dosta negativnih iskustava sa nekoliko internih i externih tunera moram da
postavim sledece pitanje...

Koji interni TV tuner pouzdano ispunjava sledece zahteve:

1) normalno gledanje TV programa (desktop mod, razne velichine ekrana i full
screen) uz korishcenje daljinskog

2) snimanje programa koristeci schedule, tj. snimanje programa po definisanom
nedeljnom ili mesechnom rasporedu

Posle testiranja tih nekoliko tunera (Pinnacleovi modeli uglavnom) uvideo sam da
je rad sa ovim karticama jako naporan, jer je software prepun bagova, jer se
non stop neshto "deshava" itd itd

pozdrav!
[ Carnivore @ 20.03.2005. 22:21 ] @
Znam da se mnogo ljudi zali na Pinnacle kartice, ali ja s njima nemam problema. Imam 2 komada Pinnacle (PCTV i PCTVPro), 1 Leadtek TV2000XP Expert i jos jednu ne_znam_kako_se_zove (ne koristim je).
Mislim da ce ti sve ovo sto trazis vjerovatno podrzati svaka TV kartica.
Pinnacle PCTV imam jos od davne 1998 godine (da, da), i stvarno ne mogu da se pozalim. Tada se zvala MiroPCTV.
Cak mi jos uvijek funkcionise i ovaj prastari daljinac.



Takodjer mislim da si postavio pitanje u pogresan forum.
[ Frane Marinković @ 21.03.2005. 13:06 ] @
Pa nije u krivi forum jer se radi o hardweru!

Ja imam JETWAY
I može sve to i još više!
Vrrziju zamam pojma i ljen sam pogledat, ali prije 1g. mi je doška oko 500KN ili 5000din
[ Carnivore @ 21.03.2005. 18:14 ] @
Ipak jos uvijek mislim da je pogresan forum.
Pogledaj ovdje
http://www.elitesecurity.org/forum/133
[ Gogash @ 04.04.2005. 22:30 ] @
Ja ne znam ama bas nista o tv tjunerima. malo nesto sto sam procitao u ovih sat vremena na ovom forumu. No ipak, jos od kako sam kupio svoj comp htio sam da na njemu mogu, sto kaze __Marko__ da:

1) gledam tv (i cuo sam da se moze pratiti nekoliko programa u manjim prozorima npr. cetiri manja prozorcica i na njima razliciti tv programi)
2) da sve to sto gledam, a pritom zelim, mogu i da snimim na hard disk pa onda narezem na cdove (no tu mi se, citajuci postove po forumu, javio novi problem. naime koja je maksimalna rezolucija koju ti tv tjuneri, ako uopste i mogu, sposobni su da snime)
3) skorije sam saznao i za digitalnu televiziju i mogucnost pracenja nekoliko hiljada programa, pa me je naravno interesovalo da li je iko uspi i to: da snima nesto sa tih programa, kao i da li je moguce kad se pusti vhs snimak na tv-u da li moze da se gleda na compu i da se snima!

koji bi mi najbolji tv tjuner bio za konfiguraciju 900mhz, 256 mb rama, 20 gb i ne znam da li su vam bitne ya to i graficka i zvucna kartica ali prilazem i te informacije
g.k SVGA 32mb nvidia ge force 2mx 400, +tv out (da li znaci nesto ovo + tv out)
y.k.sound blaster creative PCI 128...

carniovore ne shvatam zasto upucujes na ovaj forum
mislim da je tema o.k.
[ Fuzz @ 05.04.2005. 02:16 ] @
Zato sto je tema u medjuvremenu premestena u ovaj forum.

1) koliko ja znam tesko ces pratiti razlicite programe paralelno u vise prozora sa standardnim tv karticama
2) mozes snimati program i onda ga rezati na cd u otprilike pal rezoluciji
3)-ne znam ko ti daje tih hiljadu programa;
-mozes da povezes video i tv karticu i gledas i snimas taj signal na kompu

Koji tuner,tesko je reci. Ja koristim leadtekov winfast expert i zadovoljan sam.
Naravno imaj na umu da kvalitet slike koju ces dobiti jaaaaaaako zavisi od kvaliteta signala koji imas-idealno kablovska.
[ Gogash @ 05.04.2005. 18:49 ] @
Ma kakva kablovska u Baru!
A znas li znaci li mi sto ovo sto imam TV OUT na grafickoj kartici?!
[ Gogash @ 05.04.2005. 18:56 ] @
(mozes snimati program i onda ga rezati na cd u otprilike pal rezoluciji)

ili je greska ili ne shvatam o cemu se radi! ako mozes objasniti jos jednom ovo ya rezoluciju.
za hiljadu programa nije mi niko rekao vec sam kod dguga gledao. on zapravo ima oko hiljadu i po (ne znam, mozda je mnogo njih istih, ali...) a rece mi da ce njegov nokia risiver da zamijeni sa kopernikusom jer om moze da otvori vise kanala! eto tolko sam ga ja shvatio!

a kako je snimati sa obicnih TV programa RTCG, TV IN, TVBK i tako to!? kakav se dobija snimak?!
[ Fuzz @ 06.04.2005. 00:10 ] @
Znaci ja snimam u 720x576.

Ti bi prvo trebao da se odlucis da li zelis satelitski risiver kao tvoj drug, ili tv karticu.

Mozes lepo snimati bilo koji program koji primas dobrim signalom.

E da....taj tv out sto imas, znaci ti utoliko sto taj tv signal...za koji si kupio tv karticu...da bi ga gledao na monitoru...mozes sa graficke karte...odvesti i prikazati na televizoru ;)
[ Gogash @ 06.04.2005. 23:12 ] @
a mogu li da povezem tv i com i da filmove koje pustam na compu gledam na tv-u? i ako moze koji kabal mi treba_!?
[ Kosta ******um Rex Persia @ 07.04.2005. 10:43 ] @
Kao sto sam to opsirno objasnio u temi "Koji TV tjuner za 60 eura",ubedljivo najbolje resenje za male pare,tj. do oko 65 evra je ATI Rage Theatre 550,kad se uskoro pojavi na nasem trzistu.Za detaljno objasnjenje,pogledati navedenu temu u ovom forumu.
[ Carnivore @ 07.04.2005. 19:09 ] @
Citat:
Gogash: a mogu li da povezem tv i com i da filmove koje pustam na compu gledam na tv-u? i ako moze koji kabal mi treba_!?

Ako sam te dobro razumio, za tako nesto ti i ne treba TV kartica. Dovoljno je da imas video out na grafickoj.