[ Borg RS @ 20.03.2005. 21:13 ] @
Molim vas ako bi neko mogao mi pomoci jer sam pocetnik u web-u. Ma u stvari nisam ni pocetnik jer namjeravam samo zavrsit jednu web stranicu i to je to, pa bih imao dva pitanja:

1. S obzirom da imam gotove aplikacije u access-u kojim se sluzim vec dugo dobro bi mi dosle na web-u ako je ikako moguce iskonbinovati prosledjivanje podataka u tu aplikaciju ili nesto slicno(da li je moguce koristiti forme iz access-a , a ako ne , kako najlakse prosljediti podatke sa combo box-a zatim vratiti trazeni podatak pokrenuti neki query isl.?) Sve u svemu iskoriristit sto je vise moguce iz access-a jer nemam vremena za razradu nekih drugih baza pogotovu ne preko web-a.

2. Posto sam vec nesto napravio i postavio na ftp kako to prijaviti na google ili neki drugi pretrazivac i da li se to placa ili kako...?

p.s. to sto sam postavio na ftp sve je samo onako pocetnicki 5-6 str. sto mi i nije tako bitno koliko mi je bitno zakaciti ove access aplikacije ili barem baze jer su obimne a u acess-u su razradjene forme za unos i obradu velikog broja razlicitih podataka, te prikaz
komplikovanih izvjestaja.

Unaprijed zahvalan
[ boccio @ 20.03.2005. 21:23 ] @
1. Ako vec imas bazu u Access, najjednostavnije ti je da iskoristis server-side scripting jezik koji vrlo jednostavno komunicira sa njom - Asp ili Asp.net. Pogledaj tutorialne na netu kako da iskoristis .ASP za komunikaciju sa Access bazom, vrlo je jednostavno.

2. http://www.elitesecurity.org/t...Search-Engine-Optimisation-FAQ