[ svilen @ 21.03.2005. 16:26 ] @
Trenutno se radi centrale na Zarkovu i Dunav.
One ce biti gotove do kraja meseca marta.

Posle toga se prelazi na sledecu centralu a to je Zeleznik radovi bi trebalo da krenu u Aprilu i da budu zavreseni u istom mesecu.

Ovo su informacije iz prve ruke u Telekomu.
[ boksi @ 21.03.2005. 21:07 ] @
Jel znas nesto iz neseg "finog" telekoma za Zvezdaru??
Pozdrav
[ sasadjak @ 21.03.2005. 22:06 ] @
Svileni kolko je sigurno to za Železnik ?
[ svilen @ 21.03.2005. 22:10 ] @
Citat:
boksi: Jel znas nesto iz neseg "finog" telekoma za Zvezdaru??
Pozdrav


Ne za Zvezdaru se nisam raspitivo da ti posteno kazem.

Nesto sam nacuo ali to nista nije provereno pa onda o tome necu nista ni govorim ako nije 100% sigurno ako me razumes.

Ali evo ti jedan broj:

3023-283

Tu ces dobiti jednog od operatera koji je zaduzen za davanje informacija o ADSL-u.

Ali i ja cu se raspitati isto da saznam nesto vise o toj famoznoj centrali na Zvezdari :)

Citat:
sasadjak: Svileni kolko je sigurno to za Železnik ?


100% da krecu od Aprila cim ove dve zavrse.

Jos jednom provereno 100% posto ekipa koja radi na ovim centralama prelazi posle na Zeleznik.
[ Mister Big Time @ 22.03.2005. 00:37 ] @
do kraja marta... super... go go go !
[ svilen @ 22.03.2005. 17:15 ] @
Zvezdara bi uskoro trebala da bude isto gotova sa uvodjenjem ADSL.

A sledece centrale koje idu po redu su:

Akademija
Bezanija
Tosin Bunar
Zeleznik
Zemun
i
Zvezdara
[ cozmo_im @ 24.03.2005. 15:19 ] @
Citat:
svilen: Zvezdara bi uskoro trebala da bude isto gotova sa uvodjenjem ADSL.

A sledece centrale koje idu po redu su:

Akademija
Bezanija
Tosin Bunar
Zeleznik
Zemun
i
Zvezdara


Zemun Polje do kraja Aprila (100% proverena informacija). Cvoriste je za ceo kraj, a koristice se i na Aerodromu Beograd, pa moraju to da odrade. Izvor je validan 100%. (vrh vrhova u Telekomu).
[ boksi @ 15.04.2005. 07:38 ] @
E ovako neke nezvanicne vesti iz centrale Zvezdara.Rekao mi je jedan decko iz Telekoma da je Zvezdara trebala da bude gotova prosle nedelje ali ni on ne zna iz kog razloga nije.Ali kako je on rekao po njegovom proracunu bi trebalo da bude do kraja aprila.Ali jos je to ne zvanicno tek treba da se cuje sa tehnicarom koji radi u centrali i tada se nadam da cemo da imamo prave vesti.
Inace decko radi u direkciji za mreze,a pa jeb... ako on ne zna onda niko ne zna ili moze i da laze.
Veliki pozdrav od Boksija!
[ techtris @ 16.04.2005. 10:32 ] @
Zemun, nova centrala (316....) ima li ikakvih informacija?????
[ daki_bmw @ 19.04.2005. 07:19 ] @
@Boksi
Ocekujemo od tebe vesti...nemoj sad da nas zaboravis! Pozdrav.....
[ Sylvester @ 19.04.2005. 08:55 ] @
Koga zanima, izgleda da Zemun ide tek za 3 meseca... Tako kaze Beotel...
[ techtris @ 19.04.2005. 10:12 ] @
Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr


Hvala na informaciji u svakom slučaju...

Sad mi dođe da odem do Sezama i raskinem ugovor, ne zato što mislim da su oni krivi već zato što ne daju ama baš nikakve informacije o realizaciji priključka. A Telekom neću da pominjem, pošto bi mogla da mi izleti neka psovka.
[ N. Vulin @ 19.04.2005. 17:31 ] @
Debilkom zvani telekom, da nam se jednom njih resiti pa da nam krene a oni o zutom imeniku i njegovom stampanju a o Adsl-u niko ni da zucne, posebno kapitalac! Sta drugo sa njima i da ocekujemo nego na jesen ako i tad bude!
[ daki_bmw @ 22.04.2005. 05:34 ] @
Posto pominjemo Telekom.....znam da psovke nisu dozvoljene na forumu.....a KLETVE?!?! Jel' zna neko?
[ boksi @ 28.04.2005. 07:11 ] @
Pazite ljudi za Zvezdaru sam ja dobio informacije od nekog lika ali ako je on slagao mene i ja lazem vas.A ono sto me raduje i onaj lik na broju 3023283 kaze da bi zvezdara trebala da proradi posle praznika.ajde i to da vidimo!
Pozdrav
[ svilen @ 28.04.2005. 09:29 ] @
Dobro si cuo Zvezdara i Zarkovo krecu sa ADSL-om odmah posle praznika. Zavrsena su sva potrebna testiranja opreme i posle praznika se krece sa ponudom ADSL-a na tim centralama.

Eto da i to docekamo.
[ SteX_bgd @ 28.04.2005. 16:22 ] @
hvala qrcu..Cekam vec 2 *ebena meseca na broju 288x-xxx..Ali ako i posle praznika ne proradi demoliracemo im instalacije.
[ Mister Big Time @ 28.04.2005. 16:30 ] @
[ warcrime @ 28.04.2005. 19:59 ] @
Bezanija gotova, uradjeno pre raznika, a ceka se samo tehnicki prijem. Po informacijama najkasnije pustaju 10 maja. Ko ceka doceka.....Izvor covek koji je i kacio dslamove u centrali i koji kao i ja ceka ADSL u blokovima.
[ Sylvester @ 28.04.2005. 22:51 ] @
Citat:
hvala qrcu..Cekam vec 2 *ebena meseca na broju 288x-xxx..Ali ako i posle praznika ne proradi demoliracemo im instalacije.

288x.xxx ne pripada centrali Zvezdara vec Konjarnik, na kojoj poprilican broj ljudi ima ADSL vec od februara. Medjutim obustavili su dodavanje novih korisnika zbog nekih radova, mislim da je u pitanju razdvajanje jednog broja dvojnika i prebacivanje na digitalnu centralu. Kako mi rekose radovi ce trajati do kraja juna, tako da po nekoj logici do tada nema novih ADSLovaca na tom podrucju...

P.S. Jos ne videh nekog kome je bukvalno svaka druga rec u postu psovka...


Pozdrav
[ Redondo @ 28.04.2005. 23:23 ] @
Podneo sam ptt net-u zahtev medju prvima, a onda sam dobio odgovor da mi je linija cista i da mi je broj ok! Ja sav srecan...a onda mail sa sadrzinom "Zvezdara nema tehnickih mogucnosti"! Poludeo sam od besa! Ko zna kada ce Zvezdara doci na red!?
Daj Boze da bude posle praznika.
Nadam se da ce nas obavestiti iz ptt-a do kraja leta!!!
[ Mister Big Time @ 29.04.2005. 00:38 ] @

Citat:

---------------------------------------- Original Message ---------------------------------------- Subject: Obavestenje - trenutno nisu ispunjeni tehnicki uslovi za ADSL From: "root" <[email protected]>
Date: Thu, April 28, 2005 8:21 pm
To: [email protected]
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Postovanje,

Na osnovu Vase prijave na web sajtu www.ptt.yu za proveru postojanja tehnickih mogucnosti za ADSL, PTT NET Vas obavestava da trenutno na prijavljenom telefonskom prikljucku ne postoje neophodni preduslovi za uvodjenje ADSL-a.

Takodje zelimo da Vas informisemo da je centrala na kojoj se Vas telefonski prikljucak nalazi u planu Telekoma Srbije a.d. za obezbedjenje tehnickih uslova u predstojecem periodu.

Hvala na interesovanju za nasu uslugu.

Srdacan pozdrav,
PTT NET



Ali dobro... Zarkovo bi trebalo posle praznika da proradi... ajde da sacekamo jos i to cudo.
[ pailhead @ 29.04.2005. 16:57 ] @
Jel zna neko sta se desava sa centralom brace jerkovic, imam i isdn i uveo sam pots, ali opet mrka kapa, cekam vezu :(
[ lancia @ 30.04.2005. 12:43 ] @
Uh nadam se da se pod Zvezdaru podrazumeva i Mirijevska centrala 3046-***
[ SpongeBob @ 01.05.2005. 00:43 ] @
evo i ja sam ovo dobio
Date: Thu, 28 Apr 2005 20:24:12 +0200
From: "root" <[email protected]> Add to Address Book

Subject: Obavestenje - trenutno nisu ispunjeni tehnicki uslovi za ADSL


Postovanje,

Na osnovu Vase prijave na web sajtu www.ptt.yu za proveru postojanja
tehnickih mogucnosti za ADSL, PTT NET Vas obavestava da trenutno na
prijavljenom telefonskom prikljucku ne postoje neophodni preduslovi za
uvodjenje ADSL-a.

Takodje zelimo da Vas informisemo da je centrala na kojoj se Vas
telefonski prikljucak nalazi u planu Telekoma Srbije a.d. za obezbedjenje
tehnickih uslova u predstojecem periodu.

Hvala na interesovanju za nasu uslugu.

Srdacan pozdrav,
PTT NET

Ali ja sam od 24 februara na ADSL- na sezamu a telekom mi je prikljucio isti taj ADSL za koji ne postoji za sada neophodan preduslov??????
Koja je ovo zemlja?
[ Mister Big Time @ 01.05.2005. 02:24 ] @
hahah ludilo

pa verovatno sad nemas teh. mogucnosti jer znaju da vec imas jedan adsl... ne moz' dva... skromnost je vrlina
[ talicni @ 06.05.2005. 11:47 ] @
Ja sam cuo za centralu Dunav da ce posle praznika... nisu rekli kog i koje godine doduse... ja se iskreno nadam da ce do kraja maja to biti zavrseno...
[ puki @ 09.05.2005. 13:49 ] @
Da li je neko dobio adsl na centrali Zvezdara, posto je bilo reci u ovom thread-u da se na centrali Zvezdara krece sa uvodjenjem adsl-a odmah posle praznika, ili cemo morati jos da cekamo? Da li ima nekih novih informacija?

Pozdrav
[ techcode @ 10.05.2005. 10:44 ] @
Karaburma?

Ja sam dobio isto sicno obavestenje od nekoliko provajdera. Kao linija ispunjava uslov, ali centrala jos uvek nema modul za ADSl ili sta su vec napisali.

Doduse to je bilo pre nekih 2 meseca - ako ne i vise.
[ boksi @ 11.05.2005. 10:00 ] @
Sto se tice Zvezdare ja mislim da bi trebalo da krene sledece nedelje po tome kako se prica.To su rekli i ovi iz Telekom i ovi iz sezama.E sad ako im je za verovati(a nije) onda ni ja ne znam sta da kazem???Nadam se da ce do kraja maja!
Pozdrav svima sa zvezdare!
[ puki @ 11.05.2005. 10:47 ] @
Ok, hvala na informaciji.

Pozdrav
[ Redondo @ 14.05.2005. 00:23 ] @
Popizdicu od cekanja !!! Ako bude do kraja maja bice dobro,mada sumnjam!
Ko dobije na Zvezdari ptt adsl nek sibne post, bas me zanima kad ce da omoguce centralu...!
[ puki @ 14.05.2005. 20:02 ] @
Citat:
Redondo: Popizdicu od cekanja !!! Ako bude do kraja maja bice dobro,mada sumnjam!
Ko dobije na Zvezdari ptt adsl nek sibne post, bas me zanima kad ce da omoguce centralu...!


Prema poslednjim informacijama iz telekoma, uvodjenje ADSL-a na Zvezdari bi trebalo da pocne od ponedeljka 16. maja. Ostaje nam da secekamo jos par dana pa da vidimo.

Pozdrav
[ netman @ 15.05.2005. 15:38 ] @
Da li to znači da će na Zvezdari brojevi biti prebačeni sa analogne na digitalnu centralu, pored uvođenja ADSL-a?
[ puki @ 15.05.2005. 18:58 ] @
Citat:
netman: Da li to znači da će na Zvezdari brojevi biti prebačeni sa analogne na digitalnu centralu, pored uvođenja ADSL-a?


Iskreno ne znam. Znam samo da su na zvezdari dosta brojeva prebacili sa 4 na 24, a oni koji su ostali na 4 su uglavnom dvojnici, e sad kad ce oni doci na red ne znam.

Pozdrav
[ daki_bmw @ 15.05.2005. 23:44 ] @
Ljudi, jedno pitanje za one koji mozda imaju iskustva sa ovim: meni je stiglo zvanicno obavestenje od Sezama (centrala Zvezdara, 380****) ovog tipa:

"Zadovoljstvo nam je da vas obavestimo da smo od Telekoma Srbija dobili zvanično obaveštenje da su radovi na instalaciji opreme na vašoj centrali završeni i da će od ponedeljka, 16. maja 2005. početi sa realizacijom zahteva za instaliranje Analogno Digitalne SezamPro (DA, DA, KAKO DA NE....) Linije.

S obzirom da ste izvršili uplatu prvog meseca pretplate, već smo podneli zahtev za instalaciju na vašem telefonskom priključku. Sa vaše strane nije potrebno ništa dodatno da preduzimate - u trenutku kada Telekom završi realizaciju na vašem broju o tome ćemo vas obavestiti i pozvati radi dogovora oko termina instalacije opreme kod vas...."

....Koliko sam ja shvatio, konacno su zbudzili DSLAM-ove na centrali i sada ostaje jos jedno malo cekanje.....e, jel' ima neko ideju KOLIKO JE TO "MALO"?!?! ....odnosno, za koliko otprilike da ocekujem poziv???!!!!
[ puki @ 16.05.2005. 16:03 ] @
Citat:
daki_bmw: Ljudi, jedno pitanje za one koji mozda imaju iskustva sa ovim: meni je stiglo zvanicno obavestenje od Sezama (centrala Zvezdara, 380****) ovog tipa:

"Zadovoljstvo nam je da vas obavestimo da smo od Telekoma Srbija dobili zvanično obaveštenje da su radovi na instalaciji opreme na vašoj centrali završeni i da će od ponedeljka, 16. maja 2005. početi sa realizacijom zahteva za instaliranje Analogno Digitalne SezamPro (DA, DA, KAKO DA NE....) Linije.

S obzirom da ste izvršili uplatu prvog meseca pretplate, već smo podneli zahtev za instalaciju na vašem telefonskom priključku. Sa vaše strane nije potrebno ništa dodatno da preduzimate - u trenutku kada Telekom završi realizaciju na vašem broju o tome ćemo vas obavestiti i pozvati radi dogovora oko termina instalacije opreme kod vas...."

....Koliko sam ja shvatio, konacno su zbudzili DSLAM-ove na centrali i sada ostaje jos jedno malo cekanje.....e, jel' ima neko ideju KOLIKO JE TO "MALO"?!?! ....odnosno, za koliko otprilike da ocekujem poziv???!!!!


Nisam 100% siguran, ali koliko sam shvatio, to "malo" bi trebalo da bude od 7 do nekih 15-ak dana, toliko uglavnom treba da prodje od trenutka kada provajder podnese zahtev telekomu pa do realizacije.

Pozdrav
[ svilen @ 16.05.2005. 16:44 ] @
Maksimum je 10 dana ako je sve u redu i sa jedne i sa druge strane mislim na korisnikovu centralu i sa strane Provajdera i sa strane Telekoma.

Sto nemora da znaci da ne moze da bude sve gotovo i za 2 dana ali kazem maksimum je 10 dana da se ceka nikada nije islo preko toga.
[ puki @ 16.05.2005. 20:22 ] @
Iz tvojih usta u bozje usi