[ Goran Rakić @ 08.06.2002. 18:55 ] @
Probao sam onaj sto stize uz Mozilla-u, kemail i Xminian Evolution i svi su nekako spori. Zanima me koje mail klijent koristite na Linux-u, da ima GUI, da je brz i da mu mogu lako postaviti napredne filtere za svaku adresu posebno.
[ Bobi-Wan Kenobi @ 08.06.2002. 20:17 ] @
Citat:
Go! X:
Zanima me koje mail klijent koristite na Linux-u, da ima GUI, da je brz i da mu mogu lako postaviti napredne filtere za svaku adresu posebno.


Sylpheed is developed aiming for the following things:
Quick response
Graceful, and sophisticated interface
Easy configuration, intuitive operation
Abundant features


http://sylpheed.good-day.net/

Pozdrav.
[ Dejan Lozanovic @ 09.06.2002. 00:03 ] @
Citat:
Go! X:
Probao sam onaj sto stize uz Mozilla-u, kemail i Xminian Evolution i svi su nekako spori. Zanima me koje mail klijent koristite na Linux-u, da ima GUI, da je brz i da mu mogu lako postaviti napredne filtere za svaku adresu posebno.

Pa šta znam našao sam da mi kmail radi sasvim solidno, nemam problema sa brzinom, mada ima jedan matori email klijent za konzolu mnogi i danas kažu da nema boljeg od njega, zove se pine
[ drdrksa @ 06.06.2003. 01:12 ] @
Kod mene Mozilla mail radi sasvim OK.
[ caiser @ 06.06.2003. 01:56 ] @
Kao sto rece Bobi, probaj Sylpheed. Ja ga koristim otkad sam presao na Slack i moram reci da sam zadovoljan. Bas kao sto kazu, brz je i jednostavan. Nisam bas nesto pratio u poslednje vreme ali mislim da jos uvek nema gtk2 verzije i to mu je jedina mana.
[ ledeni @ 06.06.2003. 10:41 ] @
Evo i ja koristim Sylpheed, najslicniji mi je sa The Bat-om, koji sam korisitio na Windowsu.
Kao sto su vec rekli, brz i jednostavan.
[ Miroslav Strugarevic @ 06.06.2003. 10:52 ] @
Gorane, jeste ximian evolution dosta spor, ali je zato i guja :-)
[ axez @ 06.06.2003. 14:50 ] @
Sylpheed-Claws
[ Cube4EVER @ 06.06.2003. 15:20 ] @
Balsa je najbolja.Jedini GTK2 klijent za postu (Evo unstable ne racunam).Radi brzo i super je
http://balsa.gnome.org
[ papak @ 06.06.2003. 16:14 ] @
zasto ti treba GUI?
Probaj GNUs ili mhe iz emacs-a. Radi sve, dobro i brzo. mhe iz emacs-a vec koristim godinama i mogu reci da stvarno radi brzo i dobro.
Inace ima (e)xmh. Koristim GNUs za newgroupe, a neki ljudi koriste GNUs i za mail.
Probaj nesto drugo
[ tOwk @ 06.06.2003. 16:29 ] @
Citat:
drdrksa:
Kod mene Mozilla mail radi sasvim OK.

Hm, kod mene baš i ne. Učitaaavaaa se jako sporo, a pretpostavljam da ne može da se nosi sa velikim folderima (jedno 20-tak foldera sa po 500+ poruka, od kojih nekoliko ima i preko 4000 poruka).

Kako nemam vremena da podešavam ostala čuda sada, nju koristim do daljnjeg (čitaj: prođe ispitni rok), a čim se vreme nađe, Emacs-e, tu sam ;-) Možda se odlučim i za mutt, ali još ću da vidim (Balsa je valjda pravljenja prema mutt-u, samo Gtk+ 2 i grafički).

[ Miroslav Strugarevic @ 06.06.2003. 16:55 ] @
Nadam se da su balsu napokon odradili kako treba. Ali verzija za gnome 1.2 ... je bila očajna.
[ nemysis @ 11.06.2003. 23:33 ] @
Koristio sam prvo Netscape, pa Mozillu, i onda prešao na Kmail.

Imam u pojedinim direktorijumima i po 12000 poruka i nemam nikakvih problema sa učitavanjem. I dosta je brz. Koristim Slack 9.0.

Pozdrav nemysis
[ Goran Rakić @ 12.06.2003. 01:23 ] @
evolution 1.4? probao neko? zvanični relase.
[ formeye @ 12.06.2003. 08:36 ] @
Da li Sylpheed ima nesto tipa Magic maila - da izlista poruke sa servera, a ti checkiras one koje hoces ha skines?
[ vukk @ 26.06.2003. 10:45 ] @

>Da li Sylpheed ima nesto tipa Magic maila - da izlista poruke sa servera, a ti checkiras one koje hoces ha skines?

kako da ne, to je jedna od stvari, pored brzine i jednostavnosti zbog koje vec duze vreme koristim Sylpheed, ima Selective download i vrlo je slican Magic mail-u
[ Miroslav Strugarevic @ 26.06.2003. 11:20 ] @
Probao je moj drug.. Radi mu dosta brže od 1.2.x....
A ima i lep splash :)
[ Sioux @ 09.08.2003. 22:25 ] @
Citat:
Goran Rakić:
Probao sam onaj sto stize uz Mozilla-u, kemail i Xminian Evolution i svi su nekako spori. Zanima me koje mail klijent koristite na Linux-u, da ima GUI, da je brz i da mu mogu lako postaviti napredne filtere za svaku adresu posebno.

Probaj Operu 7.11 mnogo je unapredjena
[ popeye @ 11.08.2003. 00:52 ] @
Koristim Kmail. Odlicni filteri, podrska za PGP i Unicode, TLS, S/MIME, brzo i jednostavno.

Sylpheed nisam probao, jer ne menjam stvari koje rade posao. Ako budem nezadovoljan Kmailom, rado cu probati i Sylpheed.
[ random @ 11.08.2003. 01:24 ] @
KMail.

P.S. Evolution 1.4.x mi inače na FreeBSD-u 5.1-CURRENT puca na najbanalnijim radnjama (izbor stavke iz menija). Totalno razočarenje.
[ anon676 @ 11.08.2003. 01:36 ] @
Evolution 1.4 i ponosan sam user iste
[ Pauli @ 11.08.2003. 02:12 ] @
Citat:
random:
KMail.

P.S. Evolution 1.4.x mi inače na FreeBSD-u 5.1-CURRENT puca na najbanalnijim radnjama (izbor stavke iz menija). Totalno razočarenje.


Imao sam (ma sta imao, imam jos uvijek) isto problema sa Evolution. Prvo, nije mi htio povuci lokalnu postu (/var/mail/user). Desio se upgrade i proradilo je. Onda kad sam selektirao sav mail u inboxu i kliknuo na Actions->Apply Filters, sve kompletno iz inboxa je prebacio u jedan drugi direktorij, ali ne onako kako su filteri podeseni. Kad sam iz tog direktorija prebacio sav mail ponovo u inbox, sve poruke pojavile su se duplo. Probao sam isto tri-cetiri puta i na kraju sam imao tri-cetiri kopije svakog maila. Jos uvijek koristim Evolution 1.4.4. na FreeBSD 5.1-RELEASE. Koliko cu jos dugo, ne znam.
[ iz0t0p @ 11.08.2003. 03:14 ] @
kad sam ga je koristio bio je najbolji i ne mozes da zamislis koliko sam se obradovao kad sam ukljucio shh i na aurori (serveru koju koristim za mail) video pine, bio je najbolji i ostao je najbolji za sva vremena





PINE RULEZ
[ Miroslav Strugarevic @ 11.08.2003. 13:00 ] @
Citat:
random:
KMail.

P.S. Evolution 1.4.x mi inače na FreeBSD-u 5.1-CURRENT puca na najbanalnijim radnjama (izbor stavke iz menija). Totalno razočarenje.


Nije valjda da ti se to desavalo sa 1.4.3.?
[ zgubidan @ 11.08.2003. 14:20 ] @
Citat:
caiser:
Kao sto rece Bobi, probaj Sylpheed. Ja ga koristim otkad sam presao na Slack i moram reci da sam zadovoljan. Bas kao sto kazu, brz je i jednostavan. Nisam bas nesto pratio u poslednje vreme ali mislim da jos uvek nema gtk2 verzije i to mu je jedina mana.

sto se mene tice to je prednost sylpheed-a ... sto je jos uvek za gtk 1.2.x
[ Miroslav Strugarevic @ 11.08.2003. 18:15 ] @
Ja ne vidim u cemu je prednost gtk-1.x u odnosu na gtk-2.x

Mozda ti milis da je"stari" gtk stabilniji od "novog".?
[ Dusan Marjanovic @ 12.08.2003. 00:30 ] @
stvarno...i mene to interesuje...jedino mi pada na pamet da eventualno nemas gtk2 instaliran pa zato...inace moje neko misljenje o GUI mail klijentima je da...su konzolni bolji :o) za sada mislim da nijedan gui klijent ne moze da se meri po brzini sa mutt-om ili eventualno pine-om. ukoliko dosta koristite mail klijent, pratite dosta mailing listi i tome slicno, nije lose da posvetite malo vremena izuchavanju i podesavanju mutt-a recimo - isplati se na duze staze.
[ leka @ 12.08.2003. 07:57 ] @
Mozilla Thunderbird. Cim je izasao odmah sam presao totalno sa Mozille na njega, jer koristim Mozilla FireBird takodje kao browser. Mozilla je kul, ali ne volim te grupne pakete nikako...
[ DownBload @ 12.08.2003. 15:39 ] @
PICO...rulez
[ tOwk @ 12.08.2003. 22:41 ] @
Zar „pico“ nije editor koji se koristi iz „Pine“ programa???
[ random @ 12.08.2003. 23:16 ] @
Citat:
[rammstein]:
Citat:
random:
KMail.

P.S. Evolution 1.4.x mi inače na FreeBSD-u 5.1-CURRENT puca na najbanalnijim radnjama (izbor stavke iz menija). Totalno razočarenje.


Nije valjda da ti se to desavalo sa 1.4.3.?


Da, to je zadnja verzija koju sam probao. Sačekaću 1.4.10 recimo :o) možda do tad bude bolje.
[ TiXo @ 12.08.2003. 23:20 ] @
Kmail, probao evolution, mozilla --mail, pine, Sylpheed...

neverovatno me mrzi da probam ponovo mozilla --mail (ili thunderbird) ali sam cuo da je napredovala od vremena kad sam je ja "testirao"

inace kmail moze da proverava postu na serveru (doduse bez pregleda sadrzaja) podesite za pop nalog da filtrira sve duze od npr 1K i onda u pop filters podesite da uvek pita sta da radi (ili tako nesto, snacicete se sami).
[ Miroslav Strugarevic @ 12.08.2003. 23:25 ] @
Citat:
random:
Citat:
[rammstein]:
Citat:
random:
KMail.

P.S. Evolution 1.4.x mi inače na FreeBSD-u 5.1-CURRENT puca na najbanalnijim radnjama (izbor stavke iz menija). Totalno razočarenje.


Nije valjda da ti se to desavalo sa 1.4.3.?


Da, to je zadnja verzija koju sam probao. Sačekaću 1.4.10 recimo :o) možda do tad bude bolje.



A cek, si probao i preko portova, i add_pkg ?

ako je tako.. ko zna kako ce da se ponasa u openbsd-u?
[ B o j a n @ 12.08.2003. 23:53 ] @
Probao!
Radi ocajno ... istina u to vreme je bio aktuelan openbsd 3.1 ... mozda je sada bolje ...
Preporucljiv gui za openbsd: KDE3, ili neki minimal *box ...

btw, pine i mutt rade sasvim lepo ... anyone?
[ random @ 13.08.2003. 03:11 ] @
Iz porta. Binarnih paketa nema.
[ Miroslav Strugarevic @ 13.08.2003. 14:20 ] @
Kao sto je vec neko rekao.. Mutt je zakon.. Jednom ga podesis i ima da radi.. Dugooo...
[ Pauli @ 14.08.2003. 18:08 ] @
Koliko vidim Mozilla Mail nudi POP i IMAP, a gdje je local?
[ cest @ 08.09.2003. 20:57 ] @
kmail

1. Bounce
2. GPG i sl - automatski
3. Mocan i zreo - stabilan ...
4. Uredan i pregledan i radi samo jednu stvar (em@il)
5. ugradjen je u sve distro-e po defaultu (ako ima KDE ima i Kmail)
6. Sledeci Wind*w$ ce izaci na Linux u ;-) salim se...

Nisu mi ovi drugi klijenti nesto bas... u poredjenju sa kmail-om, radi mi super i na laptopu i na desk-u @366 & @504 Mhz ...

Preporuka Kmail...
[ Vole Domu @ 16.05.2005. 22:33 ] @
Mozila Tandrebrd
[ Mihail Miklaševskij @ 16.05.2005. 23:07 ] @
meni se kod PINE-a jedino ovo nedopada:

SECURITY NOTE: The pine software has had several remote
vulnerabilities discovered in the past, which allowed remote
attackers to execute arbitrary code as you on your local system,
by the action of sending a specially-prepared email. All such
KNOWN problems have been fixed, but the pine code is written in a
very insecure style and the FreeBSD Security Officer believes
there are likely to be other undiscovered vulnerabilities. Do you
wish to proceed with the installation of pine anyway?

i uvek cu biti u nedoumici koji mail clinet da koristim.
[ Milan Andjelkovic @ 17.05.2005. 09:16 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...a-Koji-email-klijent-koristite
[ nemysis @ 27.07.2008. 23:39 ] @
Prešao sam na claws-mail to je naslednik sylpheed-claws-a. Veoma sam zadovoljan, GPG radi odlično i ostalo, samo još ne znam kako da gledam poštu na serveru sa njim.

Pozdrav nemysis