[ drdrksa @ 08.06.2002. 19:52 ] @
Kako da nacrtam linijski grafik i u kom programu to da nacrtam jer u Excel-u to ne moze da se uradi. To mi treba za vezbe iz fizike i crta se izobara i ostale krive. Molim Vas da mi odgovorite i pomognete u sto kracem roku jer treba da predam vezbe na pregled do petka (14.06.2002).
[ tOwk @ 09.06.2002. 01:14 ] @
Ja lično bih ti preporučio MetaFont ili MetaPost, ali za to će ti trebati malo više vremena da naučiš (ali odgovor dajem u roku :). Ovo su sve programi u javnom vlasništvu, ali su a la programski jezici (rešavaju čak i linearne sisteme jednačina), pa ti se možda zato neće svideti. Njih možeš naći na obližnjem CTAN ,,ogledalu'' (npr. ftp://dante.ctan.org/).

Ukoliko to nije zadovoljavajuće, svaki program koji omogućava vektorsko crtanje (uz crtanje Bezierovih krivih i slično) će ti biti dovoljno dobar (od slobodnih programa KIllustrator, ili onaj u okviru OpenOffice; od neslobodnih na pamet mi padaju Corel Draw, Macromedia FreeHand---da li je još uvek Macromedia vlasnik?).

E sad, ako ti treba iscrtavanje funkcija (ne znam kako si zamislio iscrtavanje grafika), možeš koristiti gnuplot.

U svakom slučaju, najžustrije preporučujem MetaFont/MetaPost, a o ostalom, vidi sam.

Toliko.
[ StratOS @ 25.06.2002. 19:48 ] @
moze koji primjer ?
[ drdrksa @ 28.06.2002. 12:57 ] @
Sta je bilo, bilo je ......
Ako ova tema ne znaci mongo ostalim clanovima foruma, molim moderatora da je izbrise ......